Інженерні
вишукування

Дізнатися вартість виконання робіт на вашому об'єкті за 15 хвилин

Детальніше
Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Інженерно-геологічні вишукування


Інженерні досліджень для будівництва

Своєчасне проведення якісних інженерних вишукувань для будівництва - запорука економічно обґрунтованого проведення робіт без зайвих витрат на виправлення помилок і реалізацію необґрунтованих рішень. Такі дослідження варто проводити незалежно від того, який саме об'єкт планується звести - багатоповерхівку, комерційну будівлю або невеликий особняк.

Більш того, інженерно-геологічні вишукування, як і топографічна зйомка обов'язкові для отримання дозвільних документів на будівництво будь-яких об'єктів і успішного узгодження проекту будівництва.

Цілі та можливості

Інженерно-геологічні вишукування Геолан

По суті, головне, що дають інженерно-геологічні вишукування - це повне уявлення про місцевість, на якій планується почати будівництво, включаючи повну геологорозвідку грунту. В якості основних цілей варто виділити:

 • забезпечення високої якості проведення будівельно-монтажних робіт і економічної доцільності застосовуваних технологій;
 • контроль виявлених потенційно небезпечних факторів;
 • аналіз стану інженерного обладнання, яке вже введено в експлуатацію.

Прийнявши замовлення на проведення інженерних вишукувань для будівництва в Україні, наші фахівці аналізують всі нюанси, вивчають наявні фондові матеріали, складають і узгоджують конкретний план проведення робіт.

На наступному, польовому етапі спеціальна бригада, очолювана висококваліфікованим фахівцем, відправляється безпосередньо на місцевість, де вирішують такі завдання:

 • обстеження місцевості;
 • буріння свердловин для геологорозвідки;
 • отримання проб грунту і води;
 • виконання в разі потреби інших робіт по геології для будівництва, обумовлених із замовником.

Далі проводяться лабораторні дослідження грунту і води, готуються висновки за їх результатами. Після цього складається докладний технічний звіт, в якому зазначаються всі характеристики, прописуються геологічні умови і пропонуються рекомендації щодо подальшого будівництва, розміщення комунікацій, проведення благоустрою. Фінальний етап - видача звіту замовнику і заключне консультування з усіх питань, пов'язаних з проведеними дослідженнями.

Як ми працюємо?

 1. Консультація по вашому питанню

 2. Виїзд бригади на об'єкт

 3. Виконання робіт на об'єкті

 4. Видача документів

Види інженерно-геологічних вишукувань

Інженерно-геологічні вишукування Геолан

Проведення інженерно-геологічних вишукувань - важлива і непросте завдання, вирішення якої варто довіряти тільки фахівцям спеціалізованого підприємства з великим досвідом. У «Геоплан» проводяться різні види досліджень.

1. Перш за все, це землевпорядні та кадастрові вишукування. Провівши аналіз наявної земельної документації, провівши необхідні додаткові дослідження, кадастрові інженери складуть технічний звіт відповідно до актуальних нормативних вимог. При необхідності може бути проведено винос меж ділянки в натуру для визначення межових рамок. Це вкрай важливе завдання не тільки для ефективного землекористування, а й для оформлення будь-яких угод з нерухомістю.

2. Інженерно-топографічні дослідження. Цей етап передбачає створення геологічної підоснови і підготовку висновку про те, наскільки обрана ділянка придатний для проведення запланованих будівельних робіт, чи відповідають його документальні параметри реальним фактам. При необхідності проводиться топографічна зйомка, результати якої узгоджуються з архітектурним відомством, готується технічний звіт.

3. Власне інженерно-геологічні вишукування з визначенням меж ділянки, точок, де буде проводитися буріння свердловин, будівельних осей, проведенням самих робіт і лабораторні дослідження.

4. Передпроектні інженерно-геологічні вишукування для визначення та аналізу доцільності проведення будівельних робіт.

Як показала наша практика, геологія і геодезія в будівництві знаходить все більшу затребуваність, оскільки, крім іншого, науково-практичний підхід в цій сфері дозволяє адаптувати проекти і їх реалізацію під реальні геологічні умови. Фахівці виконують важливі роботи по землекористуванню та картографії, вивчають ґрунти і складають документацію з повним описом умов території.

Звертайтеся в компанію «Геоплан», і наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші завдання в Києві і в усій Україні

консультація

Вартість геологічних вишукувань: нюанси ціноутворення

Фінальна вартість геологічних вишукувань, а також терміни виконання робіт завжди визначаються індивідуально в залежності від цілого ряду чинників:

1. Розміри ділянки. Наприклад, якщо на місцевості заплановано зведення кількох споруд, швидше за все, знадобиться буріння свердловини близько 40 на 30 метрів.

2. Тип майбутнього фундаменту, характеристики конструкції, клас складності споруд.

3. Ступінь дослідженості місцевості.

4. Потреба в проведенні топознімання.

5. Обсяг необхідної технічної документації та необхідність в узгодженнях.

Таким чином, ціна геологічних вишукувань формується з урахуванням особливостей ділянки і побажань замовників. Завжди вигідніше замовити весь комплекс досліджень, ніж окремі послуги.


Що варто знати про етапи вишукувань грунту під будівництво?

Вишукування грунту під будівництво

Професійне інженерне дослідження грунту в процесі геологічних вишукувань включає кілька послідовних етапів.

Перший з них і один з найбільш важливих - буріння свердловин і взяття зразків грунту. Взяття і дослідження проб дозволяє точно визначити, чи може досліджувана територія використовуватися для запланованих будівельних робіт. Такий напрям, як розвідка бурінням, потрібно для виявлення плями забудови. У цих випадках на місцевості буряться кілька гідрогеологічних і досвідчених свердловин. Провівши дослідження, можна визначити, яким може бути фундамент, яка оптимальна глибина його закладки.

Наступний етап - дослідження зібраних зразків грунту в спеціалізованій лабораторії. Фахівці вивчають властивості порід, визначають їх фізико-хімічний склад. Результати цієї досить копіткої роботи дозволяють виявити несучі властивості грунту і прийняти правильне рішення про тип фундаменту.

Далі фахівці проводять випробувальні роботи з грунтом з тим, щоб визначити можливості деформації під впливом зовнішніх чинників і погодних умов.

На фінальному камеральном етапі збираються дані і показники, пов'язані з аналізом грунту. На основі цієї інформації складається технічний звіт, в якому неодмінно відображаються:

 • інформація про осаді грунту;
 • дані про щільність і зволоженості грунту;
 • відомості про рівень залягання ґрунтових вод;
 • інформація про деформації грунту;
 • дані про міцність порід;
 • рекомендації, пов'язані з вибором фундаменту.

Таким чином, завдяки геологічних вишукувань для будівництва будинку, що проводяться фахівцями, з'являється можливість передбачити небезпечні процеси в грунті - наприклад, схильність до ерозії або підтоплення. Фахівці зможуть з достатньою точністю спрогнозувати подальший розвиток геологічних умов на ділянці, що істотно полегшує завдання складання ситуаційного плану. При необхідності вже в ході будівельних робіт може бути виконана виконавча геодезична зйомка та повний моніторинг з наданням докладного звіту.

Інші види робіт

Крім цього, компанія «Геоплан» пропонує такі види робіт:

 • інженерно-геологічні вишукування для будівництва;
 • інженерно-геофізичні дослідження будівель і споруд.

Вони необхідні для повного вивчення фізико-хімічних, механічних і просідаючих характеристик грунтів. Важливо пам'ятати, що інженерні вишукування для об'єктів капітального будівництва - та основа, яка забезпечує прийняття економічно вірних рішень на стартовому етапі і тривалу експлуатацію зведених будівель.

В арсеналі наших досвідчених фахівців - весь спектр необхідного устаткування для геологічних і інженерно-геодезичних вишукувань для будівництва, програмного забезпечення і високоточного інструментарію. Ми професійно допоможемо кожному, хто планує будівництво будь-якого рівня і потребує послуг висококваліфікованих геологів і геодезистів. Більш того, «ГеоПлан» надає гарантію якості всіх виконуваних робіт.

Отримати консультацію за геологічними і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки і буріння свердловин Ви може у наших фахівців

+38 (073) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотний дзвінок