Як самостійно визначити рівень грунтових вод?

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Багато міських жителів все більше останнім часом вибирають заміський будинок для постійного проживання. Хтось купує готовий будинок, а комусь хочеться будувати самостійно. І в останньому випадку варто враховувати безліч факторів при виборі ділянки під забудову, де основним буде питання про рівень грунтових вод. Важливо правильно визначити верхній водоносний шар, так як глибина залягання вод важлива для вибору типу основи будівлі. Для типового проекту необхідно адаптувати його до місцевих умов, а з індивідуального проектування вибирається той тип фундаменту, що ідеально підходить. Майбутнім власникам заміського котеджу, що мріють уникнути помилок в розрахунках, краще звернутися за допомогою до професіоналів компанії «Геоплан». Інженери-геологи проконсультують, як визначити рівень грунтових вод і проведуть всі роботи під ключ.

Обращайтесь в компанию «ГеоПлан», и наша слаженная команда решит даже самые сложные задачи в Киеве и по всей Украине

получить консультацию

Що таке грунтові води?

Вода, яка залягає під землею, називається грунтова. Джерелом утворення такої води вважають довколишні водойми або опади, що вбираються землею. Якщо такі води близько розташовані до поверхні землі, то вони можуть перешкоджати будівництву по ряду причин:

  • неможливо облаштувати льох, підвал і інші споруди в землі;
  • складно обрати фундамент;
  • деякі будівельні матеріали не підходять для будівництва;
  • прогнозування появи цвілі в будинку;
  • відсутність умов для будівництва вуличного туалету;
  • проблеми з проведенням комунікацій в грунті.

Глибина ґрунтових вод може бути різною, що формує їх основні види, як: верховодка (на глибині 2 м від поверхні землі), глибше міжпластові та артезіанські. Останній вид ґрунтових вод може застосовуватися в якості питної води. І якщо вам складно визначити їх вид на ділянці, наші співробітники порекомендують кілька способів, як дізнатися рівень грунтових вод.

Розвідувальне буріння для визначення верховодки

З'ясувати питання, чи є верховодка на ділянці, і як дізнатися глибину грунтових вод, допоможе ручний бур, а також пруток і рулетка. При заляганні грунтових вод більше двох метрів глибини під землею можна спокійно починати будівництво будинку. Але визначити рівень залягання підземних вод допоможе буріння на глибину нижче 2-х м і виїмкою грунту. При досягненні глибини слід залишити на добу відкритим отвір. Потім опустити в нього пруток, щоб оцінити наявність і рівень рідини. Проводити такі процедури бажано кілька днів, щоб правильно визначити рівень грунтових вод. У разі незмінного показника, отримані дані будуть дійсними.

Рослини - індикатори у визначенні рівня грунтових вод

Будь-яка наука вчиться у природи, щоб не порушувати її законів. Тому навіть звичайні польові рослини допоможуть дізнатися, як визначити ґрунтові води. Пропонуємо ознайомитися з кількома простими прикладами, де рослини служать індикаторами у визначенні підземних вод. Простий очерет дозволить визначити, що вода на глибині від 1 до 3-х м, полин - вода на глибині від 3 до 5 м, солодка - вода нижче 1,5 м, рогіз - близько 1 м. Якщо ж поруч такі рослини не ростуть , а ділянка на висоті, можна не переживати за рівень. Але також дізнатися, як визначити глибину грунтових вод з точними даними, можна у співробітників нашої компанії.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок