Геологія для попередніх проектних рішень і вибору ділянки

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст
Геологія для попередніх проектних рішень і вибору ділянки

Перед початком будівництва будинку або інших об'єктів на ділянці виконується попереднє обстеження. На його основі визначають інженерно-геологічні умови категорії складності геологічних робіт для доцільності їх зведення. Геологічні вишукування, які включають комплекс заходів і дій, спрямованих на отримання достовірної інформації про умови і характеристиках певної ділянки, є основним етапом інженерно-геологічних робіт. Цей вид робіт проводиться індивідуально і разом з іншими заходами, включаючи екологічні, гідрометеорологічні, геотехнічні та геодезичні дослідження.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші завдання в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Інженерно-геологічні вишукування – основні етапи робіт

Інженерно-геологічні вишукування – основні етапи робіт

Процедура отримання, обробки інформації для забезпечення проекту будівництва вихідними даними про умови місцевості при виборі земельної ділянки відноситься до інженерно-геологічних вишукувань. Під умовами розуміється сукупність елементів геологічного середовища, які здатні впливати на проектовані об'єкти будівництва. Під геологічними елементами мають на увазі геоморфологию ділянки, рельєф, підземні води, властивості ґрунтів, небезпечні геологічні процеси і інше.

До основного завдання геологічних вишукувань відноситься складання прогнозу можливих змін, здатних вплинути в майбутньому на споруджувану будівлю. Роботи проводяться в кілька етапів:

  • буріння розвідувальних свердловин для вивчення структури литологічного розрізу;
  • визначення рівня грунтових вод, взяття зразків грунту і води;
  • проведення лабораторних досліджень зразків на визначення фізико-механічних і хімічних показників;
  • технічний звіт з обробкою результатів лабораторних випробувань і польових досліджень;
  • висновок і рекомендації геологів на основі геолого-інженерних досліджень, на основі яких проводиться вибір ділянки під будівництво будинку або іншого об'єкта.

Інженерно-геологічні вишукування, що дозволяють провести грамотно вибір, яка ділянка підходить для тієї чи іншої будівельної споруди, виконуються відповідно встановлених правил проектування, з урахуванням складності проекту і природних умов. Вони необхідні для оформлення техніко-економічних звітів і обгрунтувань, будівництва нових об'єктів, реконструкції існуючих підприємств, а також для генеральних планів населених пунктів, робочої документації будівельних об'єктів і для ряду інших завдань. Виконання цієї процедури дозволяє отримати необхідні в достатньому обсязі матеріали для розробки проектів та передпроектної документації.

Особливості проведення процедур

Геологічні роботи дозволяють правильно провести вибори, і отримати рішення на питання, як вібрати ділянку під будівництво. Для цієї процедури потрібно:

  • проведення топографічної зйомки;
  • виконання інженерно-геологічних вишукувань для технічного завдання
  • надання документів на відкриття ордера - дозволу на проведення геологічних вишукувань.

Вибір ділянки під будівництво допоможуть зробити співробітники компанії «Геоплан» з проведенням всіх необхідних робіт в найкоротші терміни.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок