Гідрогеологічні вишукування

0 / 5. 0

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Гідрогеологічні вишукування

Комплексні дослідження із залученням фахівців з геології та геодезії повинні випереджати будь-які будівельні роботи, особливо якщо мова йде про капітальні об'єкти з тривалим терміном інтенсивної експлуатації. Одна із затребуваних послуг компанії «ГеоПлан» - проведення гідрогеологічних досліджень. Вони організовуються як в комплексі інженерно-геологічних вишукувань для будівництва різноманітних об'єктів, так і як незалежний вид робіт.

Без гідрологічної геології ділянки не обійтись, якщо необхідно гранично точно оцінити вплив проектованих будівельних об'єктів на підземні води. Такі інженерні дослідження дозволяють передбачити можливості затоплень і своєчасно прийняти рішення про вибір основи, осушення грунту і встановлення дренажу. Без урахування цих нюансів вже на етапі риття котловану можна зіткнутися із затопленням техніки і необхідністю приймати екстрені заходи для відведення води, що вимагає незапланованих витрат і тимчасових витрат.

Звертайтеся в компанію «ГеоПлан», і наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші завдання в Києві і в усій Україні

консультація

Навіщо потрібні гідрогеологічні вишукування?

Гідрогеологічні вишукування фото Геоплан

За допомогою гідрогеологічних досліджень можна вирішити цілий комплекс завдань на підготовчих і початкових етапах будівництва. Зокрема, мова йде, перш за все, про вибір найбільш підходящого місця для проведення робіт згідно з проектними вимогами, існуючим стандартам і нормативам.

Проводячи інженерні вишукування для будівництва в Україні, необхідно брати до уваги, що якщо на обраній під забудову місцевості є підземні води, і висока ймовірність, що вони можуть бути розкриті в ході розробки котловану, або є їх природний вихід, визначення кількості та об’ємів водоносних горизонтів є найважливішим завданням.

Зокрема, такі дослідження дозволяють:

 • з'ясувати точний рівень вод і, відповідно, оптимальну глибину бурового процесу і розробки котловану;
 • спочатку з'ясувати, який вплив на екологічну систему мають свердловини і інженерні системи водовідведення;
 • вибрати відповідний тип основи і своєчасно прийняти рішення про гідроізоляцію та встановлення дренажних систем;
 • розробити генеральний план території, обраної для будівельних робіт;
 • визначитися з оптимальним місцезнаходженням свердловини або колодязя;
 • правильно вибрати матеріали для будівництва і визначитися з розбивкою осей.

Таким чином, поряд з геологією грунту, своєчасні гідрогеологічні вишукування є запорукою якісного, ефективного та економічно доцільного виконання будівельних робіт.

Важливу роль відіграє визначення напрямку руху вод, що здійснюється за допомогою замірів їх рівня або використання п’єзометрів напірних вод в свердловинах або виробках. З огляду на можливості зміни напрямку підземних вод в залежності від сезону, нерідко виникає необхідність в повторенні вимірювань у міру того, як змінюються гідрологічні та метеорологічні умови.

Наші фахівці мають у своєму розпорядженні увесь необхідний інструментарій, що дозволяє виконувати буріння свердловин, відбирати проби води і проводити аналіз всіх складових в лабораторних умовах.

Як ми працюємо?

 1. Консультація по вашому питанню

 2. Виїзд бригади на об'єкт

 3. Виконання робіт на об'єкті

 4. Видача документів

Як проводяться гідрогеологічні вишукування?

Розвідка з метою виявлення прісних вод

В ході досліджень проводиться розвідка з метою виявлення прісних вод, які згодом можна використовувати для пиття або для технічних потреб. Крім того, наші фахівці:

 • планують заходи і проводять необхідну підготовку до осушення території і відведення грунтових вод, якщо в цьому є потреба;
 • проводять формувальні роботи по водозабору;
 • оцінюють загальний стан і рівень запасів наявної води.

Однак, перед початком буріння і дослідженням місцевості потрібна якісна розвідка, особливо якщо необхідний пошук джерела підземної води, яку можна використовувати для пиття. В ході геологорозвідки бурінням проводяться аналізи і спостереження, а також плануються подальші інженерні вишукування для будівництва.

Бурильні роботи дозволяють взяти всі необхідні проби, провести прицільні спостереження, дослідити всі умови на місцевості. Подальші аналізи дозволяють визначити якість води, можливість її використання для пиття. За результатами гідрогеологічних досліджень можна заздалегідь визначити, чи можлива установка колодязя або свердловини безпосередньо на ділянці, а також розібратися з геопідосновою і проведенням додаткових досліджень.

Технічна звітна документація, яка надається замовникам після проведення гідрогеологічних досліджень, містить не тільки результати дослідження, а й різноманітні прогнозні дані, які, поряд з іншими показниками, наприклад, результатами лабораторних досліджень грунту і розрахунків обсягу земляних робіт дозволять прийняти раціональні організаційні та економічні рішення.

При необхідності наші фахівці додатково проконсультують вас з усіх питань, пов'язаних з геологією під будівництво, проведуть геодезичні вишукування для будівництва, нівелювання та моніторинг на всіх етапах робіт.

Отримати консультацію за геологічними і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки і буріння свердловин Ви може у наших фахівців

+38 (073) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотний дзвінок