Лазерне сканування

0 / 5. 0

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Лазерне сканування

Серед найбільш затребуваних технологій сучасної будівельної геодезії особливе місце займає лазерне сканування, яке дає можливість створювати точні копії об'єктів за допомогою перекладу геометричних форм в математичні моделі. Похибка при цьому є мінімальною - від 0,03 до 0,5 міліметрів.

Інженерні вишукування з отриманням високоточних результатів необхідні при вирішенні задач будь-якої складності - від підрахунку обсягів насипних матеріалів, до проектування нових будівель і реконструкції пам'ятників архітектури. Назвемо ще деякі сфери, де прогресивне лазерне сканування є особливо доцільним:

 • дорожня зйомка;
 • проведення інвентаризації автомобільних і залізних доріг, а також об'єктів інфраструктури;
 • підготовка топографічних планів місцевостей, включаючи території з дуже щільною забудовою;
 • ремонт, реконструкція та проектування технологічно складних споруд, які планується розмістити на забудованих територіях;
 • складання і отримання креслень фасадів, перетинів, профілів будівель і так далі;
 • підрахунок обсягів земляних робіт, насипного матеріалу і технологічних ємностей;
 • картографування, створення геоінформаційних систем.

Лазерне сканування дозволяє проводити якісний геодезичний моніторинг, контролюючи деформації, крен, ступінь прогину елементів, а також виявляти дефекти і відхилення від проекту.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші задачі в Києві та по всій Україні

консультація

Основні принципи 3D-сканування

У загальному розумінні лазерне сканування об'єктів можна представити у вигляді комплексу інженерно-геодезичних вишукувань по:

 • просторових координат точок поверхні (хмари точок);
 • збору відомостей з місця розташування скануючого пристрою;
 • побудови тривимірної моделі будови або певної території.

Таким чином, фізична форма перекладається в цифровий формат, і точна копія об'єкта постає у вигляді тривимірної електронної моделі.

В ході проведення досліджень фахівці компанії «ГеоПлан» використовували дистанційне зондування без необхідності в безпосередньому контакті з заданим об'єктом. Це найбільш доцільний метод, особливо якщо мова йде про створення моделей пам'ятників архітектури і промислових споруд.

Основні етапи і види лазерного сканування

Основні етапи і види лазерного сканування

Перш за все, фахівці збирають і аналізують офіційні дані. Після завершення підготовчих робіт приходить час переходу до польового етапу, що полягає в підготовці до роботи 3D-сканера і виконанні вимірювань. Зібравши дані і визначивши просторові координати, на камеральному етапі фахівці обробляють інформацію, а потім з використанням спеціального програмного забезпечення реєструються значення облікової точок і створюється 3D-модель.

Залежно від поставлених завдань вибирається найбільш підходящий метод сканування:

 • 1. Наземне 3D-сканування доцільно, якщо мова йде про будівельні об'єкти і пам'ятниках архітектури. За допомогою цього методу виконується зйомка особливо складних індустріальних споруд, гірничих виробок, кар'єрів.
 • 2. Мобільний сканування, яке застосовується для дорожньої зйомки, збору даних уздовж трубопроводів і ліній електропередач, інвентаризації інфраструктурних об'єктів, передбачає установку устаткування на позашляховий автомобіль.
 • 3. Повітряне сканування - зйомка із застосуванням літальних апаратів, що застосовується для дослідження будівель, розташованих в щільно забудованій місцевості або земної поверхні під кронами дерев.

У будь-якому випадку, результатом стає високий ступінь деталізації, складання гранично точних креслень, отримання достовірної і повної інформації про об'єкт або про місцевість, де проводилися інженерно-геодезичні дослідження.

Інші переваги лазерного сканування

Інші переваги лазерного сканування

Серед переваг цієї інноваційної технології, крім вище названих плюсів, варто назвати високу швидкість виконання робіт. На проведення вимірювань на першій станції йде максимум десять хвилин. Настільки швидка швидкість отримання даних служить не тільки економії часу, але і зменшення витрат на реалізацію поставлених завдань. Відповідно, бюджет на проведення всього спектру геодезичних послуг теж скорочується, та й в повторних дослідженнях більше не виникає необхідності.

Завдяки високій точності вимірювань, зменшується обсяг конструктивних робіт, зменшити витрати на виконавчу і топознімання, уникнути перетинання конструкцій і основних магістралей. Результати роботи дозволяють практично миттєво виявити відхилення від планів і проектних креслень, при необхідності - внести зміни і уникнути негативних наслідків, найбільш частими з яких є відхилення по горизонталі, прогини елементів і всілякі деформації.

Технологія 3D-сканування - універсальний інструмент для контролю якості робіт на кожному з етапів, в результаті дозволяє уникнути деформацій конструкцій після початку їх використання або, наприклад, прорахунків при інвентаризації.

Замовивши лазерне сканування в компанії «ГеоПлан», ви можете розраховувати на:

 • високу точність результатів, одержуваних за допомогою сертифікованого обладнання та програмного забезпечення;
 • повне сприяння досвідчених фахівців;
 • виїзд на об'єкт в день оформлення замовлення;
 • проведення робіт в Києві і в усій Україні.

Зв'яжіться з нами і отримаєте відповіді на свої питання від сертифікованих фахівців, які є експертами у своїй сфері!

Отримати консультацію з геологічних та геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомці та бурінню свердловин Ви можете у наших спеціалістів

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок