Лазерне сканування в геодезії

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Розвиток геодезичної науки, як і будь-якого напрямку людської діяльності, стрімко рухається вперед. Завдяки інноваційним технологіям, в геодезії лазерне сканування користується підвищеним попитом за рахунок точних, безконтактних, безпечних і швидких способів отримання даних. Це, в свою чергу, впливає на швидкість і якість проведення будівельних робіт і іншої сфери діяльності. Геологічні та геодезичні вимірювання за допомогою лазерних сканерів характеризується максимальною точністю. Компактні прилади дають можливість переносити отримані дані об'єктів в цифрову модель максимально точно. І якщо у вас виникла необхідність лазерного сканування в геодезії, скористайтеся вигідною пропозицією послуг в інженерно-геологічної компанії «Геоплан».

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші завдання в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Принцип дії сканування лазером

Лазерне сканування споруд, ділянок і різних об'єктів відноситься до новітніх методів отримання навколишнього простору в 3D моделях. При роботі пристроїв створюється точкова хмара з просторовими координатами, що забезпечують об'ємні зображення. Модель об'єкта може містити до мільйона точок координат, а вимірювання проводяться до міліметрів за рахунок відображення лазерного променя на хиткому дзеркальці.

В геології та геодезії застосовують три основних види сканерів: імпульсні, фазові і триангуляційні. Кожен з них має свої особливості в проведенні вимірювань. Наприклад, в основі імпульсного лазера передбачено вимір сигналу від передавального пристрою до об'єкта за певний період і назад. Фазовий - дозволяє визначити фазові різниці сигналів на прийом і відправку. Прилади на основі декількох трикутників вимірюють просторовими точками об'єкти на віддаленій відстані. І всі вони активно застосовуються для лазерного сканування в гірській промисловості та будівництві.

Переваги геодезичних вимірювань лазером

У геологічних дослідженнях для будівництва об'єктів будь-якої складності лазерне сканування стає невід'ємною частиною. Суть технології в тому, що за допомогою лазерних приладів легко визначити просторові координати точок. А метою геодезичних досліджень є отримання результатів з високоточної деталізацією і достовірною інформацією про досліджуваний об'єкт і місцевості. Також слід зазначити, що застосування в вимірах лазера дозволяє отримувати точні дані (до 10 хвилин), в результаті чого знизити витрати на виробничі завдання, виключаючи повторні дослідження.

До переваг технології відноситься оперативність отримання тривимірних моделей об'єктів, швидкий збір точних даних, просте виявлення відхилень, пошкоджень і аварійних ситуацій. Для цього порівнюють конструкції з 3Д моделями, забезпечуючи безпеку зйомок на будь-яких об'єктах, безконтактне сканування і ряд інших.

Управління приладами проводиться за допомогою панелі управління, вбудованої в сканер, або портативний комп'ютер. Для конкретних цілей дослідження застосовується один із способів сканування:

  • лінійні та інші споруди, включаючи авто, з/д дороги, злітні смуги вимірюються мобільним скануванням;
  • промислові великі об'єкти, гірничі виробки вимірюють наземним лазерним скануванням;
  • зйомки на ділянках щільної забудови, або сканування ґрунту проводяться лазерним повітряним скануванням.

Важливо відзначити, що в геодезичних роботах лазерні вимірювання зручні та ефективні з багатьох причин. Зокрема, підвищується якість проекту з суттєвою економією коштів на етапі будівництва. Отримання достовірної інформації підвищується в рази, а ймовірність помилок практично виключається.

Співробітники нашої компанії проводять вимірювання максимально точно і безпечно. Для таких процедур не потрібно використання складних конструкцій і інших важких засобів. Сканування лазерними приладами проводиться польовими і камеральними роботами з подальшою обробкою даних. Якщо вам потрібні точні, чіткі інженерно-геологічні дослідження цим методом, звертайтеся в нашу компанію. Вас приємно порадують ціни з оперативним виконанням замовлення.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок