Гідрометричні вишукування

0 / 5. 0

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Гідрометричні вишукування

Планування проектних робіт зі зведення об'єктів в місцевостях з мало вивченими водоймами обов'язково має передбачати попередні гідрометричні інженерні вишукування для будівництва, за результатами яких можна достовірно визначити характеристики ґрунтових і поверхневих вод, а значить, правильно вибрати основу і фундамент для будівель і споруд будь-якого призначення.

Особливу значущість гідрометричні вишукування набувають при аеродромному і дорожньо-мостовому будівництві. Ці роботи вимагають особливої ​​уваги до геології земельної ділянки, правильного вибору напрямків, якісних геологічних досліджень грунту, вірною розбивки осей опор і подальшого повноцінного геодезичного моніторингу.

Гідрометричні дослідження - важлива частина цілісного комплексу проектно-вишукувальних робіт по зведенню нових і реконструкції існуючих автомобільних і залізних доріг, а також споруд на них і вздовж них.

Звертайтеся в компанію «ГеоПлан», і наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші завдання в Києві і в усій Україні

консультація

Що вивчається в процесі гідрометричних вишукувань?

Встановлення меж земельної ділянки

В ході дослідження вивчається хімічний склад грунту, в тому числі, показники агресивності, положення і параметри пересування. Досвідчені фахівці визначають:

 • місце знаходження найбільш низького і найвищого горизонту води в грунті;
 • конкретні зони пересування води;
 • рівень паводку в навколишніх річках;
 • горизонти меженних вод;
 • позначки льодоставу і льодоходу;
 • інтенсивність сезонних паводків в місці передбачуваного будівництва;
 • стан водойм і їх берегів, зокрема, можливості їх размиву;
 • швидкість течії грунтових і річкових вод, в також їх витрата в різні пори року.

Таким чином, професійні вишукування допомагають визначити, крім іншого, можливість отримання води і енергії для проведення робіт і більш точно визначитись з трудовитратами. Це важлива складова геологорозвідки ділянки для зведення капітальних споруд. Крім того, гідрометричні дослідження дозволяють:

 • безпомилково спроектувати переправи;
 • визначитися з необхідністю і правильною організацією водного транспорту;
 • обґрунтовано спроектувати гідротехнічні споруди;
 • спланувати систему водопостачання і так далі.

У багатьох випадках доцільними виявляються також додаткові метеорологічні спостереження. Щоб геометричні інженерні вишукування для будівництва в Україні були повними, нерідко доводиться враховувати температуру і відносну вологість повітря в різні сезони, а також інформацію про кількість опадів, направлення вітру і його швидкості.

Якщо проводяться дослідження, необхідні для визначення напрямку траси, фахівці нашої компанії геологорозвідки:

 • вивчають територію запланованих робіт і район конкуруючих напрямків на основі наявних матеріалів;
 • розглядають матеріали топознімання, проводять аеровізуальні дослідження;
 • при необхідності досліджують болота, які перетинаються трасою, з тим, щоб встановити рівень високих вод і можливі межі затоплення;
 • проводять наземні обстеження водозборів і складних видатків;
 • виконують необхідні розрахунки.

Коли виконуються інженерно-геологічні вишукування для будівництва на обраному напрямку траси, гідрометричні вишукування здійснюються для того, щоб отримати достовірні вихідні дані для обґрунтування проекту і планування систем інженерного захисту.

Як проводяться гідрометричні вишукування?

Гідрометричні вишукування Геоплан

У розпорядженні наших фахівців є весь спектр необхідного сучасного обладнання для проведення інженерних вишукувань для будівництва і всіх видів досліджень. Для кожного виду робіт використовуються найбільш ефективні методи і технології.

Вишукування проводиться в три етапи. На підготовчій стадії збирається і систематизується максимум інформації по гідрології, гідрографії, формуванню рельєфу, дані про деформації русел, істотних паводках і повенях. Під час другого, польового етапу проводяться обстеження водозборів на складних і еталонних ділянках і аеровізуальні дослідження. На третьому етапі аналізуються отримані дані і готується пакет документів з необхідними рекомендаціями.

Фахівці чітко планують терміни проведення робіт згідно з розробленою програмою досліджень. Наша компанія при виконанні комплексних заходів по геології і геодезії водних об'єктів має в розпорядженні необхідний транспорт, а також тахеометри, прилади для проведення спостережень, апаратуру і техніку для геологорозвідки ділянки.

Як ми працюємо?

 1. Консультація по вашому питанню

 2. Виїзд бригади на об'єкт

 3. Виконання робіт на об'єкті

 4. Видача документів

Інженери ведуть спостереження за коливаннями рівня води, готують спеціальний створ, вимірюють ухил поверхні і швидкість течії, визначають напрямок потоку. Всі гідрометричні дослідження проводяться відповідно до діючих стандартів якості з складанням повного пакету необхідних документів.

Отримати консультацію за геологічними і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки і буріння свердловин Ви може у наших фахівців

+38 (073) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотний дзвінок