Гідрографічні вишукування

0 / 5. 0

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Проведення гідрографічних вишукувань

Гідрографічні вишукування, які виконують з урахуванням всіх актуальних вимог до виконання будівельних робіт, є цілісний комплекс заходів, спрямованих на вивчення рельєфу і водних ресурсів обраної місцевості.

За великим рахунком, гідрографічні дослідження - це майже те ж саме, що топозйомка в масштабі, необхідному для вирішення конкретних завдань, але проводиться не геологія земельної ділянки, а вишукування, пов'язані з дном водних об'єктів та гідротехнічними спорудами. В результаті замовникам надається карта поверхні дна.

Особливості гідрографічних вишукувань

Гідрографічні вишукування на відкритих об'ктов геотопів

Наша компанія виконує гідрографічні вишукування на відкритих і безстічних водних об'єктах природного походження і на штучних водоймах. Це, зокрема, річкові русла, озера і ставки, канали і водосховища, басейни, є накопичувачами атмосферних опадів, а також гідротехнічні споруди, які задіюються в очисних системах стічних вод.

Такі роботи дозволяють після того, як завершено знімальний процес, гранично уточнити топографічний план. Вкрай важливо проводити гідрографічні інженерні вишукування під будівництво гідротехнічних об'єктів і для виконання передпроектних досліджень.

Компанія «ГеоПлан» проводить гідрографічні вишукування для спорудження причалів, прокладки підводних комунікацій, планування робіт з благоустрою берегової лінії. Необхідність в промірах глибин нерідко виникає також при підготовці до днопоглиблювальних робіт, очищення дна від сміття і так далі.

При необхідності в ході гідрографічних досліджень докладно досліджуються всі водні об'єкти, наявні на території, включаючи русла річок і штучні водосховища з тим, щоб виявити їх характерні особливості, найбільш значущі для проведення конкретних робіт. Гідрографія може бути складовою частиною комплексних інженерних вишукувань для об'єктів капітального будівництва.

Варто підкреслити, що на гідрографічні карти наноситься не тільки основний рельєф дна, але і все, що знаходиться в водоймі: відкладення, підводні споруди, сторонні предмети.

Звертайтеся в компанію «ГеоПлан», і наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші завдання в Києві і в усій Україні

консультація

Як проводяться гідрографічні вишукування?

Дослідження проводяться по заздалегідь запланованій схемі досвідченою командою фахівців компанії «ГеоПлан». Як правило, дослідження передбачають послідовне виконання наступних робіт:

 • розробка планово-висотних геомереж;
 • проведення зйомки в районі русел річок;
 • вимір глибини, включаючи висотну основу;
 • нівелювання поверхні;
 • проведення миттєвих зв'язок рівня води;
 • одноденні зв'язки;
 • гідрографічне тралення;
 • топографічна зйомка території біля водойм;
 • виявлення і вивчення водних перешкод;
 • трасування судноплавних ходів;
 • проведення зйомки створних об'єктів.

У фіналі документально оформляються результати досліджень, за результатами яких можна врахувати всі ризики і ефективно спланувати інженерні та гідрологічні роботи, спроектувати гідротехнічні споруди і врахувати днопоглиблення.

Як ми працюємо?

 1. Консультація по вашому питанню

 2. Виїзд бригади на об'єкт

 3. Виконання робіт на об'єкті

 4. Видача документів

Види, методи та особливості гідрографічних робіт

Проведення гідрографічних досліджень

Якщо необхідно скласти програму виробництва або розробити передпроектну документацію, проводяться рекогносцировка або полегшені гідрографічні вишукування. Можуть проводитися також спеціальні дослідження. Перед проведенням робіт вивчаються наявні матеріали і довідники, при необхідності виконується аерофотозйомка.

Всі роботи, в тому числі, і полегшений варіант, вимагають граничної масштабної точності, яка досягається завдяки високоякісному обладнанню, наявному в арсеналі досвідчених фахівців нашої компанії.

Як і методи дослідження грунту, способи гідрографічних досліджень й вибираються в залежності від конкретних завдань, розмірів необхідної ділянки акваторії, необхідної точності і терміновості замовлення. Від цих же факторів залежить і ціна гідрографії в компанії «ГеоПлан».

Зокрема, ми застосовуємо метод точкових промірів глибин, для чого задіємо ехолоти та інші вимірювальні пристрої. При необхідності використовується майданна гідролокація з бортів плавальних засобів, а також аерофотозйомка з квадрокоптера або інших літальних апаратів.

Етапи гідрографічних вишукувань

Як і інші види геології для будівництва, гідрографічні дослідження проводяться в три етапи. На попередній стадії вивчається документація і вибирається оптимальна методика робіт, складається програма досліджень з урахуванням місцевих особливостей і ризиків.

Самі роботи на території водойм проводяться під час польового етапу випробувань. Фахівці виконують проміри глибин, формують базу первинних даних, виконують зйомку берегової зони, яку належить включити в гідрографічний план і так далі.

На камеральному етапі проводиться перевірка первинних даних, які згодом обробляються за допомогою сертифікованого програмного забезпечення. У фіналі вибудовується гідрографічний план водного об'єкта і складається технічний звіт.

Вкрай важливим завданням є професійна камеральна обробка матеріалу, отриманого в ході польових досліджень. Якщо вихідних даних недостатньо, або виявлені явні невідповідності, можуть призначатися повторні вимірювання. Після проведення робіт і всіх необхідних розрахунків можна скласти досить точний прогноз, пов'язаний з деформацією русла при експлуатації об'єкта. В процесі будівництва особливої ​​важливості набуває геодезичний моніторинг і, зокрема, виконавча геодезична зйомка.

Нерідко процес гідрографічної зйомки не обмежується водною поверхнею і включає прибережну територію. Наша компанія надає послуги і власникам невеликих водойм, і великим власникам. Виходячи з потреб замовників, ми вибираємо методики і вимірювальне обладнання, а також формуємо програму проведення робіт.

Виконання будь-яких, навіть найскладніших досліджень по геології, геодезії в Україні ви завжди можете довірити нашої компанії. Всі роботи виконуються в повній відповідності з національними і міжнародними стандартами з наданням гарантії якості.

Отримати консультацію за геологічними і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки і буріння свердловин Ви може у наших фахівців

+38 (073) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотний дзвінок