Інженерно-геологічні вишукування

0 / 5. 0

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Інженерно-геологічні вишукування: види, завдання та ціни на проведення геологічних досліджень в Україні

Бурение на участке Геоплан

Підготовка до проведення будівельних робіт завжди включає вивчення геологічних характеристик ділянки, а значить, проведення інженерно-геологічних вишукувань з підготовкою спеціального звіту. Саме цей документ є основоположним при проектуванні будь-якого об'єкта, так як в ньому міститься базова інформація про особливості геології на території, відведеній під забудову. На основі її аналізу приймається рішення про те, чи буде будівництво на ділянці доцільним і економічно обгрунтованим.

На стадії проектування вишукування є обов'язковою складовою обгрунтування проведення будівельних робіт. Професіонали піддають ретельному аналізу специфіку рельєфу місцевості і особливості гідрології, проводять лабораторні дослідження грунту з тим, щоб визначити його механічний склад. Таким чином, формується повна картина геології ділянки в Києві або в іншому місті України з урахуванням всіх характеристик, що мають велике значення.

Результати цього аналізу дозволяють визначити і сформулювати в звіті тектонічні і сейсмологічні характеристики, а також спрогнозувати всі негативні фактори, що безпосередньо впливають на будівельний процес, надійність забудови і міцність всіх конструкцій.

Основні цілі та головні задачі

Геологические исследования Геплан

Головна мета - визначити, наскільки надійна з геологічної точки зору територія, на якій планується звести той чи інший об'єкт, а також визначити, як геоморфологічні та інші процеси можуть вплинути на його стійкість.

Грунтуючись на результатах геологічних досліджень, є можливість вибрати відповідний фундамент під будівлю або споруду з урахуванням наявності грунтових вод і фізико-хімічних характеристик ґрунту.

Геологія для фундаменту - одна з основних задач, яку не можна ігнорувати. Варто відзначити, що грубі прорахунки на етапі проектування, помилки на початковій стадії будівництва пов'язані, перш за все, з формальним підходом до дослідження грунту або його відсутністю. Неуважне ставлення до особливостей геології може зумовити ранній знос і швидке руйнування об'єкта.

Інженерно-геологічні вишукування дозволяють вирішити такі завдання:

 • визначення геологічних особливостей ділянки на основі аналізу архівних даних;
 • аналіз грунту, що проводиться на підставі проб, отриманих в результаті буріння свердловин різної глибини;
 • виявлення потенційно небезпечних ділянок в геології грунту і місцезнаходження інженерних комунікацій шляхом проведення геофізичних робіт інструментальним методом;
 • дослідження наявних водних ресурсів та тектонічної структури місцевості на підставі хімічного аналізу грунту на ділянці.

Важливим завданням є виконання геологічної прив'язки забудови для того, щоб отримати гранично точні відомості по опорних пунктах.

Звертайтеся в компанію «Геоплан», і наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші завдання в Києві і в усій Україні

консультація

Етапи проведення робіт і види вишукувань

Геологические исследования под коттедж Геоплан

Інженерно-дослідні роботи проводяться відповідно до вимог СП 11-105-97. Це зведення обов'язкових правил зумовлює етапи проведення робіт:

 • підготовчі;
 • польові;
 • проведення лабораторного аналізу;
 • камеральні роботи.

На підготовчому етапі проводиться рекогносцировка ділянки, виконується топографічна зйомка. Крім того, вивчається вся наявна документація, запитується інформація з архівів. Результатом цього етапу стає розрахунок повного обсягу майбутніх робіт і підготовка методик виконання всього комплексу інженерно-геологічних вишукувань, включаючи дослідження грунту під будівництво.

На другому етапі фахівці проводять польові роботи, що включають забір проб ґрунту та ґрунтових вод на експертизу, проводять дослідження специфіки грунтового шару. Паралельно проводять лабораторні дослідження, що дозволяють визначити комплекс механічних і фізико-хімічних характеристик.

На камеральному етапі комплексно аналізуються всі отримані результати. Для цього задіюється сучасне програмне забезпечення, що дозволяє виконати необхідні розрахунки із використанням спеціальних формул, врахувати всі нюанси і дати досить точний прогноз ймовірності процесів, які негативно позначаться на самому будівництві та його результатах. Документальним результатом стає докладний технічний звіт.

Якщо говорити про конкретні види досліджень, можна виділити наступні позиції:

 • вивчення та аналіз результатів досліджень, які проводилися раніше, розгляд документів, пов'язаних з колишніми дослідженнями грунту під будівництво;
 • виявлення специфіки рельєфу ділянки, призначеної для проведення будівельних робіт;
 • підготовка та виконання буріння свердловин для отримання зразків грунтових вод і грунту;
 • дослідження і оцінка взятих зразків з складанням звіту;
 • вивчення особливостей грунтових вод;
 • виконання робіт по прогнозуванню надзвичайних ситуацій.

Результатом досліджень є обов'язкова підготовка документації відповідно до актуальних вимог.

Як ми працюємо?

 1. Консультація по вашому питанню

 2. Виїзд бригади на об'єкт

 3. Виконання робіт на об'єкті

 4. Видача документів

Геологія в Києві та в Україні : ціни та можливості

Вартість геологічних вишукувань визначається на основі виду і обсягів земляних робіт з урахуванням площі земельної ділянки, яка підлягає дослідженню. Детальний кошторис складається і обов'язково узгоджується після вивчення наданого технічного завдання.

Попередньо ціни на проведення досліджень ви можете дізнатися, зв'язавшись з нами будь-яким зручним способом. Ви маєте можливість замовити послуги фахівця по геології в Києві і в будь-якому іншому місті України. Для вас індивідуально буде визначена ціна геології грунту на основі прайсу з урахуванням всіх нюансів.

Як замовити проведення інженерно-геологічних вишукувань в україні? Наші переваги

Проведення геологічних досліджень Геоплан

Замовити проведення професійних інженерно-геологічних вишукувань в Києві і в межах всієї України ви можете в нашій компанії. Вам треба тільки надати технічне завдання, а все інше візьмуть на себе наші фахівці. Роботи проведуть інженери високого рівня кваліфікації.

В результаті ви отримаєте точну і детальну інформацію, всі прогнозні показники і зможете прийняти зважене рішення про доцільність проведення будівельних робіт на конкретній ділянці. Варто виділити і такі переваги компанії «Геоплан»:

 • великий досвід роботи, що дозволяє швидко і методично точно проводити дослідження на будь-яких ділянках, технічно грамотно вирішувати найскладніші завдання;
 • наявність власної сучасної лабораторії, оснащеної всім необхідним обладнанням та інструментами, що дає можливість забезпечити високоточні результати досліджень;
 • суворе дотримання термінів;
 • оптимальні ціни;
 • укладення повного пакету документів з докладними звітом і професійними рекомендаціями.

Ви можете оформити замовлення в будь-якому місті України, і фахівці виїдуть на об'єкт в обумовлений час.

Отримати консультацію за геологічними і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки і буріння свердловин Ви може у наших фахівців

+38 (073) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотний дзвінок