Підрахунок обсягу земляних робіт та насипних матеріалів

0 / 5. 0

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Підрахунок обсягу земляних робіт та насипних матеріалів

Якщо говорити про прикладні аспекти таких сфер, як геологія і геодезія, однією з найбільш затребуваних послуг є підрахунок обсягів земляних робіт і насипних матеріалів. Це особливо важливо для підприємств гірничовидобувної галузі, а також багатьох промислових, будівельних і сільськогосподарських компаній.

Досить отримати результуючий документ і приклад підрахунку обсягів земляних робіт, щоб в подальшому правильно обрати стратегію робіт, визначити графік поставки матеріалів і визначитися з транспортним завантаженням. Таким чином, досягається максимум ефективності та економічності діяльності.

Геодезія: підрахунок обсягу земельних робіт та контроль обсягу насипних матеріалів

Топографическая съемка на объекте Геоплан

Розробка котлованів, облаштування кар'єрів, копка траншей і інші роботи, які передбачають виїмку грунту, плануються з урахуванням попередньої оцінки ресурсів, які будуть потрібні для переміщення отриманого насипу.

Крім різних видів грунту, в визначенні обсягів, постійного контролю й обліку, потребують практично всі насипні матеріали, що перебувають на складах відкритого і закритого типу або доставляються до місця зберігання. Так, в агропромисловому секторі це можуть бути цукор, зерно, картопля та інші бульбові культури. На будівельних майданчиках часто використовуються насипи щебеню, піску, гравію, керамзиту та інших матеріалів, на виробничих об'єктах - лом металів, руда, вугілля, колоди, труби і так далі.

Перелік насипних матеріалів величезний, склади теж можуть бути різними, але контроль обсягів насипу необхідний в будь-якому випадку. Щоб в точності його визначити нерідко застосовується геодезична зйомка об'єкта.

Звертайтеся в компанію «Геоплан», і наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші завдання в Києві і в усій Україні

консультація

Етапи робіт

Підрахунок обсягу земляних робіт від Геоплан

Отримавши запит на підрахунок обсягу земляних робіт і насипних матеріалів, фахівці компанії з геологорозвідки вивчають надану інформацію, після чого формують і погоджують з клієнтом технічне завдання для конкретного об'єкта.

Якісне ТЗ в даному випадку вкрай важливо, тому від клієнта, зацікавленого в правильному підрахунку обсягу земляних робіт, потрібно максимально докладно описати об'єкт, звернувши увагу на місцезнаходження, площу, тип поверхні.

Вкрай бажаною є топографічна зйомка поверхні майданчика. Якщо вона не була раніше виконана замовником, наші фахівці повинні будуть виконати цю роботу. У більшості випадків поверхні, на яких облаштовані відкриті склади, як правило, мають ухил і нерідко - нерівномірний, складний рельєф. Тому без топографічної зйомки отримання точного результату буде під великим питанням.

Далі вибираються методи підрахунку обсягів земляних робіт, і поетапно проводиться сама процедура:

  • виконується геодезична зйомка;
  • аналізуються її результати і проводяться розрахунки;
  • готуються звіти, оформляється документація.

Замовники отримують, крім іншого, технічний звіт про виконання знімальних робіт із зазначенням використаного устаткування, обсягу матеріалу і похибки, а також таблицю з точками вимірювань, тривимірними моделями та знімками. Іншими словами, в розпорядженні клієнта виявляється документ, на якому представлено повноцінне графічне відображення майданчика з так званими «нульовими лініями», розбивкою на квадрати, межами грунту та іншими технічними показниками.

Як ми працюємо?

  1. Консультація по вашому питанню

  2. Виїзд бригади на об'єкт

  3. Виконання робіт на об'єкті

  4. Видача документів

Підрахунок обсягу земляни робіт та насипних матеріалів: ціна та її формування

Варто підкреслити, що точно розрахувати вартість робіт і визначити похибка майбутніх вимірів можна лише за умови якості і коректності даних, наданих замовником. Крім того, мають значення такі фактори:

  • ступінь готовності площадки до проведення вимірювань (запиленість, задимленість, погодні умови і так далі);
  • загальна кількість і площа ділянок, на яких необхідно виконати вимірювання, і їх віддаленість один від одного;
  • потреба в топографічного знімання;
  • обраний вид геодезичної зйомки;
  • необхідність в додаткових вимірах.

Що стосується виду геодезичної зйомки, її вибирає замовник, виходячи з бюджету і вимог до точності розрахунку.

Вартість підрахунку

ПЛОЩА СКЛАДУ

ОБСЯГ МАТЕРІАЛУ НА СКЛАДІ

до 100м2

100м2-2000м2

2000м2 - 1га

1га - 5га

5га - 10га

  • до 1000 м3

    4 500 грн

    6 000 грн

    8 000 грн

    9 500 грн

    Х

  • 1000-6000 м3

    6 000 грн

    7 500 грн

    10 000 грн

    12 000 грн

    14 000 грн

  • 6000-15000 м3

    7 000 грн

    10 000 грн

    12 000 грн

    14 000 грн

    15 000 грн

  • 15-20 тыс. м3

    Х

    12 000 грн

    14 000 грн

    15 000 грн

    16 000 грн

  • 20-50 тыс. м3

    Х

    14 000 грн

    15 000 грн

    16 000 грн

    18 000 грн

  • 50-100 тыс. м3

    Х

    Х

    15 000 грн

    16 000 грн

    20 000 грн

  • 100-200 тыс. м3

    Х

    Х

    16 000 грн

    17 000 грн

    24 000 грн

  • 200-500 тыс. м3

    Х

    Х

    17 000 грн

    18 000 грн

    28 000 грн

  • 500-1000 тыс. м3

    Х

    Х

    20 000 грн

    26 000 грн

    30 000 грн

Геодезична зйомка: види, погрішність і особливості

Робота екскаватора в інженерної геології

Найбільш точним, але найдорожчим є лазерне сканування, що дозволяє виконати гранично точний підрахунок обсягу земляних робіт і насипних матеріалів. Цей метод дає можливість дуже швидко отримати повну інформацію про об'єкт вимірювання. При тривимірному скануванні похибка становить до 1%.

Поширене також оптичне сканування з безпілотника. Такі вимірювання дають похибку до 5%.

Затребуваний також класичний тахеометричний метод з використанням спеціального приладу. Допустима похибка при цьому - близько 5%, але якщо використовувати сучасні інноваційні тахеометри, її можна зменшити до 1% і навіть нижче. Якщо необхідно виміряти великі майданчики, об'єкт розбивається на сегменти. Вимірювання проводяться досить швидко, співвідношення ціни і якості можна назвати найбільш оптимальним.

У нашій компанії використовується сучасний безвідбивачевий тахеометр. Після зняття координат за допомогою цього високоточного приладу весь масив даних вноситься в спеціальне програмне забезпечення для аналізу і розрахунку. Чим більше точок вдалося відзняти, тим більш точними будуть результати.

На камеральному етапі фахівець компанії з геодезії аналізує всі точки, внесені в програму, при необхідності видаляючи зайві або додаючи відсутні, грунтуючись на фотографіях і інших джерелах інформації. Далі дані обробляються програмним способом, і на виході виходить геометрична модель вимірюваної поверхні. Далі модель сегментуєтся, розраховуються обсяги, і обчислюється загальний результат.

При необхідності можуть використовуватися такі методи підрахунку обсягів земляних робіт, як ехолокація, магніторозвідка і геолокація. Якщо немає потреби в високоточних вимірах, і похибка може досягати 20%, може застосовуватися також геометричний метод.

Важливо мати на увазі, що результат розрахунку в будь-якому випадку буде відрізнятися від фактичної ваги насипних матеріалів. Величина розбіжності залежить від точності і якості обладнання, а також від професійного рівня фахівців, що відповідають за проведення вимірювань та розрахунки. Тому необхідно з великою увагою ставитися до вибору виконавця цих робіт.

У компанії «Геоплан» працює злагоджена команда досвідчених фахівців, в арсеналі яких є новітнє обладнання для високоточного підрахунку об'єму земляних робіт і насипних матеріалів. Зверніться до нас зручним способом, і ми виконаємо весь спектр робіт як в Києві, так і в будь-якому регіоні України.

Отримати консультацію за геологічними і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки і буріння свердловин Ви може у наших фахівців

+38 (073) 917-30-30

Або замовте

зворотний дзвінок