Серед найбільш затребуваних технологій сучасної будівельної геодезії особливе місце займає лазерне сканування, яке дає можливість створювати точні копії об'єктів за допомогою перекладу геометричних форм в математичні моделі. Похибка при цьому є мінімальною - від 0,03 до 0,5 міліметрів.
Інженерні вишукування з отриманням високоточних результатів необхідні при вирішенні задач будь-якої складності - від підрахунку обсягів насипних матеріалів, до проектування нових будівель і реконструкції пам'ятників архітектури. Назвемо ще деякі сфери, де прогресивне лазерне сканування є особливо доцільним:
Лазерне сканування дозволяє проводити якісний геодезичний моніторинг, контролюючи деформації, крен, ступінь прогину елементів, а також виявляти дефекти і відхилення від проекту.
У загальному розумінні лазерне сканування об'єктів можна представити у вигляді комплексу інженерно-геодезичних вишукувань по:
Таким чином, фізична форма перекладається в цифровий формат, і точна копія об'єкта постає у вигляді тривимірної електронної моделі.
В ході проведення досліджень фахівці компанії «ГеоПлан» використовували дистанційне зондування без необхідності в безпосередньому контакті з заданим об'єктом. Це найбільш доцільний метод, особливо якщо мова йде про створення моделей пам'ятників архітектури і промислових споруд.
Перш за все, фахівці збирають і аналізують офіційні дані. Після завершення підготовчих робіт приходить час переходу до польового етапу, що полягає в підготовці до роботи 3D-сканера і виконанні вимірювань. Зібравши дані і визначивши просторові координати, на камеральному етапі фахівці обробляють інформацію, а потім з використанням спеціального програмного забезпечення реєструються значення облікової точок і створюється 3D-модель.
Залежно від поставлених завдань вибирається найбільш підходящий метод сканування:
У будь-якому випадку, результатом стає високий ступінь деталізації, складання гранично точних креслень, отримання достовірної і повної інформації про об'єкт або про місцевість, де проводилися інженерно-геодезичні дослідження.
Серед переваг цієї інноваційної технології, крім вище названих плюсів, варто назвати високу швидкість виконання робіт. На проведення вимірювань на першій станції йде максимум десять хвилин. Настільки швидка швидкість отримання даних служить не тільки економії часу, але і зменшення витрат на реалізацію поставлених завдань. Відповідно, бюджет на проведення всього спектру геодезичних послуг теж скорочується, та й в повторних дослідженнях більше не виникає необхідності.
Завдяки високій точності вимірювань, зменшується обсяг конструктивних робіт, зменшити витрати на виконавчу і топознімання, уникнути перетинання конструкцій і основних магістралей. Результати роботи дозволяють практично миттєво виявити відхилення від планів і проектних креслень, при необхідності - внести зміни і уникнути негативних наслідків, найбільш частими з яких є відхилення по горизонталі, прогини елементів і всілякі деформації.
Технологія 3D-сканування - універсальний інструмент для контролю якості робіт на кожному з етапів, в результаті дозволяє уникнути деформацій конструкцій після початку їх використання або, наприклад, прорахунків при інвентаризації.
Замовивши лазерне сканування в компанії «ГеоПлан», ви можете розраховувати на:
Зв'яжіться з нами і отримаєте відповіді на свої питання від сертифікованих фахівців, які є експертами у своїй сфері!