Як скласти схему земельної ділянки

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Геодезія та землеустрій - взаємопов'язані і затребувані сфери діяльності. Перша дозволяє оцінити природні і техногенні умови досліджуваної локації, друга - грамотно регулювати земельні питання: від розділу або з'єднання до відчуження і зміни призначення ділянки. Кожному власнику земельного наділу доводиться оформляти пакет документів, частиною якого є схема ділянки і комплекс інженерно-геодезичних вишукувань.

Навіщо складається схема

Жодна землевпорядна операція не обходиться без складання схеми, що відображає геодезію - місце розташування, координати, площа і конфігурацію кордонів нової ділянки або перерозподілених територій - відповідно до кадастровим поділом місцевості. Цей графічний документ входить в межовий план, який розробляється для уточнення меж, об'єднання або поділу земельних ділянок. Складання схеми також потрібно в разі:

 • відсутність відомостей про землі;
 • виділення в особисте користування або організаціям на правах оренди земельних ділянок, що перебувають у державній або муніципальній власності;
 • розширення земельного наділу;
 • та інших ситуацій.

Готова схема узгоджується у відповідних органах для можливості брати участь в операціях, пов'язаних з утворенням нового, передачею в оренду або купівлею-продажем вже наявного земельного наділу.

Для здійснення процедури затвердження, яка може займати до 30 днів з дня подачі заяви, власник наділу передає до місцевих органів управління пакет необхідних документів. Неякісне оформлення і недостатній обсяг інформації часто обертаються відмовою у погодженні схеми і супровідної документації.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші задачі в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Вартість геодезичних вишукувань

Послуга

ЦІНА, ГРН

 • Створення топографічного плану земельної ділянки

  від 3000/1га

 • Топозйомка з погодженням

  від 4000/1га

Важливо! Вартість виконання повного комплексу послуг буде набагато нижчою, ніж виконання робіт окремо.

Хто складає схему

Вміст кожної схеми залежить від пропонованих вимог і причин, за якими вона складається. Коли наявних відомостей недостатньо і камерально визначити положення об'єкта на місцевості - неможливо, проводяться польові роботи. Топозйомка і геодезія дозволяють виявити всі прокладені під земельним наділом комунікації і не допустити проблем в процесі виконання будівельних робіт.

Законодавство не забороняє складати схему ділянки самостійно. Головне дотримуватися точність встановлення координат меж і кутів, а також діючі правила оформлення, що означає:

 • обов'язкове застосування спеціальних комп'ютерних програм;
 • визначення прив'язки ділянки до зовнішніх орієнтирів, що складно виконати за відсутності кордонів на кадастровому плані без знань геодезії.

Якщо самостійно складену схему і приймуть, орган місцевого управління може відмовити в затвердженні документа з різних причин, включаючи невідповідність вимогам і похибки в оформленні.

З професіоналами - надійніше

Для створення і гарантованого затвердження схеми земельної ділянки потрібні знання в геодезії і дозволу на проведення вишукувальних робіт, включаючи топознімання. Компанія «ГеоПлан» багато років надає геолого-геодезичні послуги в Києві та інших містах України. Дипломовані інженери працюють на основі офіційних ліцензій, які дозволяють проведення інженерно-геодезичних вишукувань і формування землевпорядних документів.

В цілях розробки схеми розташування ділянки досвідчені фахівці виконують топографічну зйомку, складають план і розраховують площу досліджуваної території. На кадастровому плані фіксується розташування, вказуються межі, параметри, нерухомі об'єкти і цільове призначення локації. Геодезія та схема розміщення ділянки виконуються своєчасно, професійно і за адекватною вартості.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок