Типи і будова свердловин

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Типи і будова свердловин

Багато людей сприймають як належне чисту питну воду в крані . Але підключення до централізованої системи водопостачання доступно не всім будівлям . Тому заміські жителі вибирають буріння приватних водяних свердловин, облаштування яких приносить незаперечні переваги.

 • отримання води з кращими органолептичними властивостями , ніж в загальній системі;
 • цілорічна подача води;
 • незалежність від періодичних збоїв в функціонуванні загального водопроводу.

Все про свердловинах на воду знають інженери, геологи і буровики фірми « ГЕОПЛАН », яка надає послуги в Києві і області. Ми допомагаємо замовникам визначитися з вибором, отримати дозвіл на буріння свердловини і наші переваги:

 • демократичні ціни;
 • перевірених часом фахівців;
 • арсенал спецтехніки нового покоління;
 • стислі і строгі дедлайни;
 • після перевірки і запуску, видаємо техпаспорт і ставимо на гарантію водозабірний об'єкт.

У нас на сайті можна не тільки ознайомитися з каталогом послуг, отримати консультацію та залишити заявку, але і інш ітать корисні статті блогу Геоплан.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші задачі в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Будова свердловини

Геологічні особливості локації , глибина і продуктивність - ключові фактори впливу на свердловинну конструкцію, чий класичний варіант включає в себе:

 • обсадну трубу зі сталі або пластику, розміщену в шахті для ізоляції посудин і запобігання осипання грунту;
 • фільтр і відстійник в нижній частині, що не допускає пісковання і замулювання;
 • насосне обладнання, що розміщується всередині обсадної колони;
 • оголовок з вентиляційними отворами з металу або пластику у верхній частині для захисту свердловинного отвори від попадання сміття.

Кількість складових обсадної колони збільшується разом з глибиною і водоносними пластами, через які вона проходить.

Вартість буріння свердловин на воду

Послуга

ЦІНА, ГРН

 • Буріння D=125/6.0 мм, матеріал НПВх

  від 350 грн./п.м.

 • Буріння D=140/6.6 мм, матеріал НПВх

  від 450 грн./п.м.

 • Буріння D=160/7.7 мм, матеріал НПВх

  від 650 грн./п.м.

Важливо! Вартість виконання повного комплексу послуг буде набагато нижчою ніж ціна виконання робіт окремо.

Типи свердловин

Яку свердловину бурити : фільтрову, артезіанську або абіссинську? У кожного типу свої плюси і мінуси, тому правильний вибір враховує глибину залягання водоносів, особливості локальної геології, якість і кількість води.

Фільтровий тип

Невисока собівартість принесла фільтровій свердловині або свердловині на верховодку стабільну популярність серед дачників . Залягання водоносного шару на позначці до 30 м дозволяє «вмістити» процес буріння і облаштування в 1-2 дня. Вода з піщаного джерела не володіє питною якістю, але підходить для поливу і побутових потреб. Установка нержавіючого сітчастого фільтра з правильним розміром осередку і відстійника роблять воду придатною для пиття.

 • Плюси: мінімум часу на буріння і облаштування, приваблива вартість, забезпечена низьким рівнем заглиблення і застосування м компактної спецтехніки.
 • Мінуси: низький обсяг води і тривалість служби в порівнянні з іншими типами, пряма залежність чистоти і довговічності від активності використання.

Проблемні моменти можна вирішити, тому фільтровий тип підходить власникам заміської нерухомості невибагливим до якості води.

Артезіанський тип

На яку глибину бурити свердловину , залежить від складу, рясності і залягання відносних пластів. Кращі з них відносяться до артезіанського типу і відкриваються нижче позначки в 40 м. Глибина і природні фільтри з кам'янистих шарів захищають і роблять артезіанську воду екологічно чистою. Який тиск в свердловині залежить від пласта залягання , кількості піску і глини. Відсутність суглинків і пісковиків в грунтових шарах забезпечує максимальний тиск в свердловинах артезіанського типу і навпаки.

Чим глибше свердловина, тим складніше конструкція, що застосовуються методи і ресурси, що значно збільшує фінальну вартість. Трудомісткі бурові роботи та облаштування джерела вимагають попередньої підготовки і узгодження дозвільної документації. Відсутність паперів може обернутися забороною на експлуатацію водозабору.

 • Плюси: тривалість використання понад півстоліття, безперервна подача високоякісно й води в необхідному обсязі, відсутність шкідливих домішок і потреби в установці фільтра
 • Мінуси: дорого, витратна за часом підготовка обов'язкових документів, надлишок мінералів знижує цілющі властивості.

Плюси перевищують поправимі мінуси і роблять артезіанський тип відповідним для заміської нерухомості і підприємств з обмеженим доступом до централізованих водопостачальних систем.

Абісинский тип

Яку свердловину бурити на дачі? Звичайно, абісинського типу, тому що він простіше і є популярнішим від артезіанських аналогів. Глибина до 12 м вимагає мінімум часу для буріння, яке може бути виконане навіть вручну. Вода подається через «голку» - тонку трубу, яка повинна розміщуватись в грунті. Ширина до півметра дозволяє облаштовувати свердловину як зовні, так і всередині будинку.

Після вибору місця приступають до буріння і постійного видалення ґрунту . До якої глибини повинна бути свердловина абісинського типу ? Такої , де з'являється вода - сигнал для запуску робіт з облаштування з установкою обсадки , фільтрів, насоса і накопичувальної ємності . Волога з пластів, що залягають близько до поверхні землі, відрізняється низькою якістю. Фільтри і додаткова обробка роблять абісинську воду придатною для пиття.

 • Плюси: дешево, безперебійне функціонування до 20 років, безперервна подача води при будь-якій швидкості.
 • Мінуси: сезонна залежність, низька органолептика вод.

Можливість виправити мінуси робить абісинські свердловини кращим вибором для дач і невеликих заміських будинків. Щоб при установці насосного агрегату не шукати відповіді на запитання: як дізнатися, якої глибини свердловина , - користуйтеся послугами професіоналів , які надають техпаспорт з зазначенням основних параметрів водозабору.

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок