Інженерно-екологічні вишукування

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Актуальною проблемою сьогодення є погіршення екологічної обстановки. На це особливо впливає будівництво промислових будівель і споруд.

Широкий комплекс робіт по дослідженню елементів навколишнього середовища являють собою інженерно-екологічні вишукування. Вони дозволяють вивчити техногенний вплив на навколишнє середовище. Вишукування покликані зберегти нормальні умови життєдіяльності населення. На підставі отриманої інформації компанія Геоплан розробляє екологічне обґрунтування і становить необхідну документацію.

Мета досліджень - оцінка стану навколишнього середовища, а також подальший прогноз можливих змін, який приведуть до її погіршення. В процесі проведення досліджень в Києві компанією Геоплан уважно вивчається склад грунтів, атмосферного повітря, а також геофізичного поля.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші завдання в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Екологічні дослідження: види

 • Вишукування включають в себе широкий комплекс дослідницьких робіт, які потрібні для екологічного обґрунтування проекту.
 • Ретельне дешифрування матеріалів аерокосмічної, дадіолокаціонной, а також теплової зйомки. На підставі отриманих даних відбувається складання схем господарського використання територій. Крім цього, створюються екологічні карти, які служать обгрунтуванням до проекту.
 • Збір, а потім обробка отриманих матеріалів, які дають уявлення про навколишнє середовище, а також дозволяє здійснити пошук подібних об'єктів, для загального аналізу інформації.
 • Проведення комплексних стаціонарних спостережень як за ландшафтом в цілому, так і за окремими його компонентами. Завдяки такому аналізу, проведення досліджень дозволяє виявити стан підземних і надземних вод, а також грунту. Проводиться аналіз джерел забруднень.
 • З метою отримання необхідної інформації про екологію проводяться геологічні проходки. Для цього відбувається оцінка геологічний умов, а також вимірюються водоносні горизонти, проникність грунту. Досліджуються водотривкі слові грунту, здійснюється відбір проб ґрунтів.
 • Проведені еколого-гідрологічні дослідження дозволяють зрозуміти ступінь забруднення підводних вод, а також всіх відкритих джерел водопостачання.
 • Проводяться дослідження грунту. Головною метою даних досліджень є правильний вибір місця будівництва. Тобто, будівництво повинно відбуватися на менш родючих ґрунтах. Також за допомогою подібних досліджень можливо визначити вплив будівництва на сільськогосподарські угіддя.
 • Вишукування можуть бути спрямовані на лабораторні дослідження грунту і матеріалів.
 • Проводиться оцінка радіаційного фону повітряного шару.
 • Проведення аналізу, який покаже ступінь впливу на навколишнє середовище. ступеня фізичного впливу на навколишнє середовище.
 • Всеохоплюючий екологічний моніторинг території.

Після того, як екологічні вишукування фахівцями компанії Геоплан будуть закінчені, складається спеціальний технічний звіт з дотриманням правил СНиП.

Варто відзначити, що інженерно-екологічні вишукування проводяться як при підготовці проектів для здійснення нового будівництва, так і для майбутній реконструкції житлового фонта. Також її проводять в процесі експлуатації споруд і при переозброєнні підприємств промисловості.

Яка необхідна документація

 • Передінвестиційна. Вона включає в себе складання концепцій, схем і програм галузевого розвитку.
 • Містобудівна. Складаються генеральні плани міста, а також розробляються проекти квартальної забудови.
 • Передпроектна. У даній документації потрібно обґрунтувати причини інвестування в будівництво того чи іншого об'єкта.
 • Проектна. Сюди входить робоча документацію та проекти на будівництво споруд, а також промислових підприємств.

Коли вже відбувається будівництво або ліквідація об'єктів, то вишукування компанією Геоплан тривають у вигляді екологічного моніторингу за станом навколишнього середовища.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок