Що таке топографічна зйомка земельної ділянки?

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Що таке топографічна зйомка земельної ділянки?

Топозйомка - це невід'ємна частина проектних документів, яка дозволяє оцінити рельєфні опуклості і увігненості локації. Перевірені часом геодезисти фірми «ГеоПлан» оперативно і недорого надають послуги топографії в Києві і області. Щоб наші замовники змогли виявити нерівності рельєфу і переконатися в придатності земельної власності для забудови, ми застосовуємо:

 • знімальне обладнання нового покоління;
 • високоточні прилади для вимірювання параметрів штучних і природних топографічних елементів;
 • 3-D моделювання, щоб за допомогою комп'ютерної візуалізації показати, як може змінитися рельєф ділянки в результаті запланованих поліпшень.
  • Ознайомитися з каталогом послуг, прочитати корисні статті блогу ГеоПлан і замовити топографічну карту можна на нашому сайті.

   Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші задачі в Києві та по всій Україні

   отримати консультацію

Що таке і чи потрібна топозйомка?

Топографічна зйомка земельної ділянки - це план або карта, що відображають рельєфні особливості, місце розташування і параметри всіх елементів локації. Створення або актуалізація графічного документа для проектування і зведення інженерних споруд вимагає проведення комплексу робіт з виміром геодезичних точок. Залежно від цілей побудови топопланів проектні організації можуть отримувати відомості про інженерні та лінійні споруди локації шляхом наземної, фасадної, подеревної, теодолітної або аерофотозйомки.

У складному технологічному процесі застосовується прогресивне обладнання та новітнє програмне забезпечення. Картинки земної поверхні, отримані із супутників і дронів, охоплюють великі території і зберігаються в хмарі точок. Дані витягнуті з хмари точок дозволяють створити традиційне топографічне креслення або об'ємну 3-D модель. Тому тільки навчені фахівці можуть грамотно інтерпретувати показники підсумкової звітності.

Що значить топозйомка для замовника - можливість:

 • попередньої оцінки придатності земельної ділянки для використання за призначенням;
 • використання природного ландшафту в якості основи для розмітки водопроводів, дренажних канав і інших елементів комфортного проживання.

Архітектори, будівельники і ландшафтні дизайнери знають, як читати топозйомку . Щоб не допустити вагомих помилок, фахівці використовують лінійні, контурні й інші умовні позначення на топозйомку протягом життєвого циклу проекту.

Вартість геодезичних вишукувань

Послуга

ЦІНА, ГРН

 • Топозйомка з погодженням

  від 4000 грн./1га

 • Топозйомка без погодження

  від 2 500 грн./1га

Важливо! Вартість виконання повного комплексу послуг буде набагато нижчою ніж ціна виконання робіт окремо.

Когда необходимо получить топосъемку

Основной проектный документ может быть востребован при сделках с недвижимостью, создании проектов гражданского строительства или местными органами власти, когда:

 • оформляется право собственности;
 • согласование топографической съемки обязательное условие для получения разрешительной документации;
 • прокладываются коммуникационные линии;
 • проводится инженерно-геологическое обследование местности;
 • выполняются реконструкционные, земляные или ландшафтные работы.

Профессиональный топоплан местности – ключевая отправная точка операций по землеустройству.

Выполнение и термин действия

Чтобы качественно сделать топосъемку земельного участка, требуется поэтапное проведение комплекса геодезических работ.

 • Подготовка с составлением техзадания, изучением итоговых показателей предыдущих исследований и получением разрешений в госструктурах.
 • Полевые работы с измерением точек локации тахеометром или GPS-устройствами. Камеральная обработка итогов, формирование геоподосновы с указанием границ, высот и других данных.
 • Передача заказчику укомплектованной документации в бумажном или цифровом формате.

Регламент ограничивает срок действия топосъемки 2 годами, после чего потребуется новое согласование и выполнение геодезических работ.

Сколько стоит топосъемка участка

Помимо размеров участка и сложности проекта, на колебание ценового диапазона топографических работ оказывают влияние такие факторы удорожания как степень рельефного расчленения, плотная застройка и разветвленность инженерных сетей. Чтобы ошибка в выборе подрядчика не разрушила бюджет, проверяют наличие и тщательно изучают допуски, лицензии и сертификаты выбранной компании.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок