План місцевості

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

План місцевості в Києві та Київській області

Правильно звести будівлю, прокласти дорогу або спланувати туристичний маршрут можна без докладного зображення конкретної локації з позначенням кожного елемента, включаючи окреме дерево. У геодезії такий креслення називається планом місцевості. Графічну схему, яка відображатиме рельєфні особливості ділянки, виконують в масштабі одного з двох типів:

 • великий і найбільш популярний - п'ятисотка, потім 1:1000 або 1:2000;
 • дрібний - 1:5000.

На відміну від географічних карт план місцевості: відображає невеликі локації в деталях за допомогою великих масштабів, але без урахування кулястої форми Землі і демонструючи об'єкти як в реальності, але в зменшених розмірах.

Звертайтесь в компанію «ГеоПрофі», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші задачі в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Навіщо створювати план місцевості

Докладний креслення необхідний для отримання дозволу на приватне домобудівництво, підведення інженерно-комунікаційних ліній, але особливо для забудови майданчиків великих розмірів. Наявність графічного документа уточнює і спрощує:

 • розробку проектних даних щодо місцезнаходження інженерних об'єктів на території, що забудовується;
 • виконання вертикального планування, якщо земельні маси ділянки стабільні;
 • формування проектно-кошторисної документації.

Готовий креслення забезпечує якісну роботу проектувальників, архітекторів і будівельників.

Вартість геодезичних вишукувань

Послуга

ЦІНА, ГРН

 • Топозйомка з погодженням

  від 4000/1га

 • Створення топографічного плану земельної ділянки

  від 3000/1га

 • Топозйомка без погодження

  від 3000/1га

Важливо! Вартість виконання повного комплексу послуг буде набагато нижчою, ныж ціна виконання робіт окремо.

Особливості підготовки графічної схеми

Проект створюється з урахуванням даних про майданчику забудови. Тому етап підготовки починається з проведення інженерно-геодезичних вишукувань, які включають в себе планування місцевості. Після геологічної розвідки, аналізу рельєфних особливостей ділянки і результатів досліджень грунту геодезисти проводять топографічні зйомки.

Для вивчення місцевості створюється деталізована графічна схема в популярному масштабі 1: 500. Документ відображає розташування інженерних і природних об`єктів щодо один одного, а також характерні властивості рельєфу, які позначаються за допомогою висотних і площинних координат. Прив'язка досліджуваної локації до існуючим жорстким об'єктів дозволяє позначеним будівель відповідати прийнятій системі координат.

Планування на основі топознімання може створюватися вручну і різними цифровими способами. Класичний ручний метод застосовується вкрай рідко через: застарілих інструментів, високого ризику помилок, обумовлених людським фактором і недовговічності даних нанесених на папір.

Сертифіковані геодезисти застосовують для проведення топографічних зйомок і створення плану високоточні прилади, електроніку та обчислювальну техніку. Автоматизована обробка показників зводить до мінімуму ризик помилок з вини людини, які миттєво виявляються та усуваються. Результати інженерно-геодезичних вишукувань і складений за ним графічний креслення місцевості надаються замовникам в зручному цифровому форматі.

План ділянки від професіоналів

Компанія «Геопрофі» надає послуги в сфері геодезії в Києві і по всій Україні. Застосування прогресивних геодезичних і картографічних методів дозволяє в мінімальні терміни створювати план місцевості бездоганної якості. Вам не доведеться проводити окремі інженерно-геодезичні дослідження для формування ситуаційного плану та викопіювання, оскільки фахівці можуть паралельно розробляти ці графічні документи.

На підставі аналізу відомостей, отриманих в ході топознімання, складається схема, умовні знаки якої розкривають особливості і характер досліджуваній локації. Фінальна вартість знімальних робіт залежить від кількості технічної документації, яку просять замовником. Завдяки наочності і доступності, графічні схеми і дані в цифровому форматі зручно використовувати в проектній роботі.

Бездоганна якість досліджень грунту, топографічної зйомки та інших геодезичних послуг забезпечується високоточними приладами. Звести ризик помилок до мінімуму геодезистам допомагає використання теодолітів, нівелірів, далекомірів і іншої техніки, яка щорічно проходить перевірку з підтвердженням спеціальними сертифікатами.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок