Як правильно взяти пробу грунту ?

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Як правильно взяти пробу грунту ?

Інженерно-дослідницька організація «ГеоПлан» надає в Києві і області послуги з аналізу грунту , які дозволяють оцінити родючість, екологічну безпеку і придатність ґрунту для забудови. Швидкість і точність результату забезпечується атестованою лабораторією і досвідченими співробітниками , що використовують сертифіковані бурові інструменти, пробовідбірники та реагенти. Наші замовники отримують :

 • паспорт земельної ділянки з адресою, параметрами, описом рельєфу локації і технічними відомостями;
 • протоколи випробувань встановленого зразка.

Дані, які містяться в документах , допомагають оцінити придатність ділянки для використання в сільському господарстві або зведення інженерних споруд.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші задачі в Києві та по всій Україні

консультація

Про відбір зразків ґрунту

Викиди автотранспорту, патогенні організми, скупчення радіонуклідів забруднюють грунт , що робить все більш затребуваним забір зразків грунтудля аналізу і оцінки рівня ph , хлоридів, пестицидів, сірчистих сполук, важких металів та інших небезпечних речовин.

Щоб правильно відібрати проби ґрунту для аналізу , на місце на спрямовується команда профільних фахівців для обстеження та оцінки рельєфних, кліматичних і геологічних особливостей території. Відомості, отримані в ході рекогносцировки, є основою:

 • для підготовки паспорта на досліджувану локацію , в який вноситься максимум даних про джерело-забруднювачі: від виробничої специфіки і обсягів продукції, що випускається до кількості що викидаються газів і віддаленості джерел води;
 • для опису ґрунтів із зазначенням основних характеристик, візуально помітних ознак підвищеного скупчення солей і торфовищ;
 • для аналізу в'язкості, вологості, щільності, структури і характеру переходу ґрунтових пластів.

Відбір проб грунтурегламентується нормативами, встановленими КМУ та Департаментом аграрної політики України. Площадки для вилучення послідовних ґрунтових зразків вибираються в процесі рекогносцировки . Розмір в залежності від однорідності ґрунтового покриву може варіюватися від 0,1 до 1 га. Кожна проба повинна відповідати меті, яка може бути спрямована на визначення фізичних параметрів грунту або містяться в ньому хімічних речовин, вірусів і патогенів . Від мети залежать глибина вилучення, кількість і вагу зразків.

На розподіл забруднюючих речовин в грунті впливає сила вітру та інші метеорологічні чинники, які враховуються незалежно від способу відбору. У число найпоширеніших входить точковий метод, який передбачає акуратний витяг зразків ножем, шпателем або пробовідбірником з чотири х кутових і п'ятої точки в центрі ділянки . Вилучений матеріал без випадкових включень , укладають в пакетики з паперу або поліетилену, реєструють, постачають етикеткою з зазначенням номера свердловини і передають в лабораторію.

Вартість вишукувань

Послуга

ЦІНА, ГРН

 • Інженерно-геодезичні вишукування для будівництва

  від 4 500 грн./1га

 • Інженерно-геодезичні вишукування

  від 3 000 грн./1га

Важливо! Вартість виконання повного комплексу послуг буде значно нижчою ніж ціна виконання робіт окремо.

Аналіз грунтів для будівництва

У лабораторії грунтові зразки , з дотриманням нормативних вимог та антисептичних правил , очищаються, подрібнюються, просіваються через спеціальне сито і ретельно аналізуються відповідним методом.

 • Механічний спосіб допомагає визначити кількість піску і глини , що містяться в грунті, і на основі отриманих показників встановити тип досліджуваних пластів.
 • Хімічне дослідження визначає концентрацію поживних речовин, важких металів і кислотності в грунті , встановлює потреба в добривах і здатність ґрунтів утримувати різні речовини .
 • Мінералогічний спосіб приносить відомості про формування та нюансах процесу вивітрювання грунтів.
 • Радіологічні та токсикологічні дослідження визначають наявність і ступінь радіоактивного і токсичної небезпеки грунту , концентрацію стронцію, свинцю, ртуті, миш'яку і нафтопродуктів.

Досвідчені фахівці і устаткування лабораторії з реагентами нового покоління - ключові критерії вибору, якими повною мірою володіє компанія «ГеоПлан». Ми гарантуємо якісний відбір і аналіз проб грунту , вартість яких помітно знижується при замовленні в комплексі з інженерно-геологічними дослідженнями. Достовірність наших результатів - безпека вашого будівництва!

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок