Геологія і геодезія Луцька та Волинської області

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст
Геологія і геодезія Луцька та Волинської області

Волинь займає Поліську низовину і північно-західну частину Волинської височини. Складна геологія регіону зумовила різноманітність рельєфу. Поліська низовина - це плоска рівнина з лесовими «островами». Решта рельєфних форм - вали, пагорби або дюни, складені піщаними відкладами.

Рельєф межиріччя з заболоченими узбережжями представлений пагорбо-подібними підвищеннями, утвореними верхньокрейдовими накопиченнями. Ландшафт низовини ускладнюють повсюдно розкидані вали та горби, які сформувалися з опадів, залишених льодовиками і льодовиковими талими водами. На кордоні Волині та Львівщини розташовується Львівсько-Волинський кам'яновугільний басейн.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші задачі в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Особливості антопогенних відкладів

Інженерними вишукуваннями з геодезією тектонічна будова території Луцька та Волині визначається як надзвичайно складна. Відклади антропогену представлені алювіальними пісками і супісками, водно-льодовиковими, льодовиковими і лесовидними суглинками потужністю до 60 метрів. Поява боліт провокується палеокарстами, вимоїнами древніх крейдяних опадів і не витриманою потужністю водоупорів антропогену. Тектонічні порушення дають можливість ґрунтовим водам підніматися на поверхню.

Серед відкладень антропогену домінують піски, які утворюють навіть залишені льодовиками опади. Діяльність і наступні зміни льодовикових рельєфних форм зробили найбільший вплив на сучасну поверхню регіону. З п'яти виділених зледенінь - дніпровська епоха найпотужніша. Розріз льодовикових накопичень від низу до верху:

  • Водно-льодовикові, лімнічні і відклади, які залишилися від приходу льодовика;
  • морени;
  • Водно-льодовикові, лімнічні та накопичення, які залишилися в процесі відходу льодовика.

Місця підняттів крейдових порід представлені крейдою, мергелем, піщаником. Велику частину території покривають четвертинні відклади, які лежать на відкладеннях крейдяної системи і оголюються в окремих місцях. Тільки на півночі і північному сході крейдяні накопичення покриті пісками і глинами палеогену.

Задачі геодезії та геології Луцька

Різні специфічні рельєфні особливості, строкатість літологічної основи сприяють розвитку на території Луцька та Волині таких небезпечних процесів геології як карст, розсіювання пісків, заболочування, бічна, площинна, лінійна або глибинна ерозія.

1.Карсти займають 99,4% площі регіону. Глибинний карст з серії тектонічних розломів проявляється тріщинуватими зонами по всій мергельно-крейдяний товщі крейдяних накопичень і воронками в місцях перетину тріщин. Інтенсивно розвинений поверхневий карст спостерігається на піднятій поверхні верхньо крейдових відкладень в центрі та на північному заході території в районі міст Любомль, Ковель та Турійськ. У місцевих крейдяних відкладеннях поширені воронки, розміри яких коливаються: діаметром - від 1,5 до 40 м, глибиною - від 1 до 5 м. Схили воронок в основному пологі, рідше - обривисті. Кількість проявів більше 1500 штук. Площа поширення воронок займає до 3% - в межах Волинської височини, до 20% - в межах Тур'є-Костопільської денудаційної рівнини.

2. Практично повсюдне поширення лесових накопичень..

3. Для Волинського Полісся характерне заболочування. Розвиток процесу обумовлено надлишковим зволоженням в сукупності з плоским слаборозчленованим рельєфом. Найбільшого поширення явище досягло в долинах і правих притоках річки Прип'ять: Вижівка, Турія та Стохід, де болота займають до 60-70% території.

Тому комплексні інженерні та геодезичні дослідження перед запуском будівництва обов'язкові для Луцька і області.

Що рекомендують інженери-геологи

Що рекомендують інженери-геологи

З урахуванням складних умов місцевої геології фахівці компанії «ГеоПлан» рекомендують проводити інженерні вишукування та геодезію під будівництво в комплексі з буровими роботами для випробувань та аналізу грунтів.

1. Лесові підстави з неглибоким заляганням грунтових вод і потужним геологічним шаром ускладнюють будівництво. Вимогами ДБН В.2.1-10-2009 для інженерних і геодезичних вишукувань передбачається буріння мінімум 1 свердловини на всю глибину залягання поверхневих відкладень. Для Луцька глибини складають 30-50 м. Кількість свердловин залежить від площі ділянки, що забудовується, але не менше 4 по периметру.

2. У районах з карстовими проявами до параметрів, які надають найбільший вплив на будівництво, належать: ширина ослабленої зони, розмір, форма і розташування провалу під фундаментом. Щоб визначити необхідні характеристики, бурять інженерні свердловини, глибина і кількість яких залежать від умов конкретної ділянки.

3. Надійне закладання багаторічних садів, проведення ландшафтно-дизайнерських та агрономічних робіт вимагають інженерних і геодезичних вишукувань зі свердловинними проколами на різні глибини. Фізико-механічні властивості відкладень визначають для мінімізації загрози підтоплень і поверхневих деформацій внаслідок просідання грунту або розвитку карсту.

Обсяги та методи інженерних вишукувань під будівництво залежать від особливостей природно-техногенних умов, типів, ступеня активності, стадії розвитку і розмірів екзогенних процесів.

Професійні вишукування під будівництво

Компанія Geoplan виконає інженерні та геодезичні дослідження в Луцьку або області грамотно і за адекватною ціною. Всі роботи від геодезії до виявлення небезпечних зон проводяться з дотриманням діючих нормативів і вимог ДБН 1.02.07-87.

1. Виявляємо наявність підземних порожнин, що ускладнюють будівництво, і визначаємо тип, склад і ступінь розвитку карсту.

2. Проводимо геодезію зі зйомками, геофізичні та каротажні дослідження, бурові та дослідно-гідрогеологічні роботи.

3. Встановлюємо закономірності, інтенсивність розвитку і кордони зон активного карстування.

В ході досліджень з геодезією особлива увага приділяється вивченню покривних відкладень, потужність і склад яких впливають на розвиток карстових процесів. Результати досліджень дають можливість оцінити ризики для будівництва і визначитися з видом протикарстового захисту. Інженерні вишукування з геодезією від компанії «ГеоПлан» - гарантія довговічності споруд в Луцьку, Ковелі, Ківерцях або Нововолинську.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок