Івано-Франківська область розташовується на рубежі Карпат і Східно-Європейської рівнини. Специфічні геологічні умови визначають різноманітність рельєфу і відкладів антропогену, які продовжують відкладатися на території регіону з силурійського часу.
На геологічній карті повсюдно поширені антропогенні накопичення демонструють практично повний розріз ярусів всіх систем. Це переважно флішові і палеогенові формації, доповнені горизонтальними шарами вапняку, піщано-глинистими і уламковими піщано-гравійними з включеннями конгломератів порід міоцену Придністров'я і Прикарпаття. На рівнинах домінують континентальні четвертинні накопичення алювію і делювію, леси, лесовидні суглинки.
Територію Івано-Франківська покривають практично суцільним мало потужним чохлом накопичення періоду антропогену, потужність яких досягає 30 м на пологих терасах Дністровського правобережжя. У Карпатах четвертична товща коливається від 1-2 м до 8 м у підніжжя схилів. На великих правих притоках і крутих обривистих схилах Дністра, а також в руслах гірських потоків з оголеннями материнських порід - відклади антропогену відсутні.
Зрідка на вододільних ділянках Прикарпаття четвертинні відклади перекривають червоно-бурі глини пліоцену без стратиграфічної перерви. На схилах низин породи антропогену залягають на більш древніх утвореннях. Четвертинні відклади складені накопиченнями плейстоцену, з яких за походженням виділяють субаеральні, субаквальні, проміжні техногенні та породи делювію.
За особливостями літологічного складу, структури, виникнення і рельєфу антропогенних порід вивчена інженерними, геодезичними і геологічними дослідженнями територія охоплює кілька районів, які входять до складу більших регіонів.
Місцеві геологічні умови провокують появу і поширення зсувних процесів. Явища небезпечні для будівництва та експлуатації споруд вимагають проведення інженерних і геодезичних вишукувань з розвідувальним бурінням і топографічними зйомками з метою виявлення причин виникнення і розробки захисних заходів.
Береги річки Прут і гірська місцевість характеризуються частим виникненням зсувів. Тут залягають кварцити і сланці мезозою, покриті флішевими піщано-глинистими формаціями, вапняково-мергельної і уламкової товщами. Зсувні процеси розвинені в руслах річок, де залягають глинисті породи і на розчленованій долинно-ярово системою Подільській височині.
Значну роль в утворенні зсувних ділянок грає верхньокрейдовий масив мергелю - водоупору, що займає значну частину регіону. Розвиток зсувів провокують залягаючі на глибині до 8 м грунтові води , рясні атмосферні опади і розмив схилів водотоками.
Створені місцевою природою геологічні умови сприяють розвитку широкого спектру екзогенних процесів. Інженерними та геодезичними вишукуваннями з бурінням і зйомками під будівництво виявлено в регіоні:
Інженерними та геодезичними дослідженнями для обгрунтування будівництва зафіксований весь спектр небезпечних явищ геології:
Просідання земної поверхні і карстові провали відзначаються інженерними вишукуваннями в районі соледобувних виробок м.Калуш, с. Сівка-Калуська, с. Кропивник. Площа просідання ділянок сягає 1,8 кв. км. У Богородчанському районі від просідань і зсувів ґрунтів постраждали газопроводи.
Надзвичайні умови геології вимагають проведення докладних інженерних і геодезичних вишукувань для обґрунтування будівництва в Івано-Франківську, Рогатині, Коломиї та інших обласних центрах. Галузеві експерти рекомендують:
Рекомендаціями визначаються межі обстежуваної локації, основні принципи вивчення умов геології, види геодезичної зйомки, обсяги і методи проведення інженерних вишукувань.
Оцінка небезпечних явищ і розробка превентивних заходів в ході досліджень під будівництво вимагають глибокого розуміння природи механізмів, розвитку і чинників активізації екзогенних процесів. Щоденне дослідження земних надр принесло компанії «ГеоПлан» знання про геодезичних особливості, поведінку грунтових вод і будову ґрунтових шарів у всіх областях України.
Геодезичні дослідження і зйомки для обгрунтування будівництва виконуються профільними фахівцями в найкоротші терміни і за справедливою ціною. Програма досліджень складається з урахуванням діючих стандартів, діагностики конкретної ділянки, особливостей геодезії і гідрогеології регіону. В ході досліджень з вимірами і рівномірною зйомкою ділянки визначають:
Інженерні вишукування з вивченням геодезії, грунтів і підземних вод на забудовуються ділянках від компанії Geoplan - гарантія зведення міцних споруд в Івано-Франківську і області.