Геологія і геодезія Івано-Франківська та Івано-Франківської області

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст
Геологія і геодезія Івано-Франківська та Івано-Франківської області

Івано-Франківська область розташовується на рубежі Карпат і Східно-Європейської рівнини. Специфічні геологічні умови визначають різноманітність рельєфу і відкладів антропогену, які продовжують відкладатися на території регіону з силурійського часу.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші задачі в Києві та по всій Україні

получить консультацию

Особливості четвертинних накопичень Івано-Франківська

На геологічній карті повсюдно поширені антропогенні накопичення демонструють практично повний розріз ярусів всіх систем. Це переважно флішові і палеогенові формації, доповнені горизонтальними шарами вапняку, піщано-глинистими і уламковими піщано-гравійними з включеннями конгломератів порід міоцену Придністров'я і Прикарпаття. На рівнинах домінують континентальні четвертинні накопичення алювію і делювію, леси, лесовидні суглинки.

Територію Івано-Франківська покривають практично суцільним мало потужним чохлом накопичення періоду антропогену, потужність яких досягає 30 м на пологих терасах Дністровського правобережжя. У Карпатах четвертична товща коливається від 1-2 м до 8 м у підніжжя схилів. На великих правих притоках і крутих обривистих схилах Дністра, а також в руслах гірських потоків з оголеннями материнських порід - відклади антропогену відсутні.

Зрідка на вододільних ділянках Прикарпаття четвертинні відклади перекривають червоно-бурі глини пліоцену без стратиграфічної перерви. На схилах низин породи антропогену залягають на більш древніх утвореннях. Четвертинні відклади складені накопиченнями плейстоцену, з яких за походженням виділяють субаеральні, субаквальні, проміжні техногенні та породи делювію.

За особливостями літологічного складу, структури, виникнення і рельєфу антропогенних порід вивчена інженерними, геодезичними і геологічними дослідженнями територія охоплює кілька районів, які входять до складу більших регіонів.

Розвиток зсувних ділянок в Івано-Франківську

Місцеві геологічні умови провокують появу і поширення зсувних процесів. Явища небезпечні для будівництва та експлуатації споруд вимагають проведення інженерних і геодезичних вишукувань з розвідувальним бурінням і топографічними зйомками з метою виявлення причин виникнення і розробки захисних заходів.

Береги річки Прут і гірська місцевість характеризуються частим виникненням зсувів. Тут залягають кварцити і сланці мезозою, покриті флішевими піщано-глинистими формаціями, вапняково-мергельної і уламкової товщами. Зсувні процеси розвинені в руслах річок, де залягають глинисті породи і на розчленованій долинно-ярово системою Подільській височині.

Развитие оползневых участков в Ивано-Франковске

Значну роль в утворенні зсувних ділянок грає верхньокрейдовий масив мергелю - водоупору, що займає значну частину регіону. Розвиток зсувів провокують залягаючі на глибині до 8 м грунтові води , рясні атмосферні опади і розмив схилів водотоками.

Проблеми геодезії і геології в Івано-Франківську

Створені місцевою природою геологічні умови сприяють розвитку широкого спектру екзогенних процесів. Інженерними та геодезичними вишукуваннями з бурінням і зйомками під будівництво виявлено в регіоні:

 • Більше 800 зсувних ділянок;
 • 270 селів;
 • Понад 30 ділянок руслових переформувань;
 • 1008 карстових проявів, пов'язаних з карбонатними верхньокрейдовими та неогеновими утвореннями і займають площу в 682 кв. км.

Інженерними та геодезичними дослідженнями для обгрунтування будівництва зафіксований весь спектр небезпечних явищ геології:

 • 807 зсувів з площею поширення - 301 кв. км, з яких 95 активних займає 10,8 кв. км;
 • 1008 поверхневих проявів карсту з площею поширення 682 кв. км;
 • 270 селевих потоків, які займають 606,93 кв. км і 68 селеобразуючих осередків на площі в 4,2 кв. км;
 • 209 ділянок з різними формами яру ерозії, з яких 136 з бічними руйнуваннями грунту довжиною в 15 км.

Просідання земної поверхні і карстові провали відзначаються інженерними вишукуваннями в районі соледобувних виробок м.Калуш, с. Сівка-Калуська, с. Кропивник. Площа просідання ділянок сягає 1,8 кв. км. У Богородчанському районі від просідань і зсувів ґрунтів постраждали газопроводи.

Рекомендації для дослідження складної геології

Надзвичайні умови геології вимагають проведення докладних інженерних і геодезичних вишукувань для обґрунтування будівництва в Івано-Франківську, Рогатині, Коломиї та інших обласних центрах. Галузеві експерти рекомендують:

 • Проводити ретельне обстеження ділянки за допомогою буріння свердловин і закладки шурфів, глибина і кількість яких залежать від умов конкретної локації;
 • Топографічні зйомки і буріння на різні глибини для визначення фізико-механічних властивостей накопичень для надійного закладення багаторічних садів і виконання аграрних робіт в районах можливого просідання або деформації поверхні внаслідок просідання грунту при штучному зволоженні;
 • На основі інформації, отриманої в результаті досліджень з топографічною зйомкою, вивченням грунтів і підземних вод, проектувальники вибирають фундамент, планують захисні заходи і обґрунтовують режим поливів.

Рекомендаціями визначаються межі обстежуваної локації, основні принципи вивчення умов геології, види геодезичної зйомки, обсяги і методи проведення інженерних вишукувань.

Співпрацюйте з професіоналами

Оцінка небезпечних явищ і розробка превентивних заходів в ході досліджень під будівництво вимагають глибокого розуміння природи механізмів, розвитку і чинників активізації екзогенних процесів. Щоденне дослідження земних надр принесло компанії «ГеоПлан» знання про геодезичних особливості, поведінку грунтових вод і будову ґрунтових шарів у всіх областях України.

Геодезичні дослідження і зйомки для обгрунтування будівництва виконуються профільними фахівцями в найкоротші терміни і за справедливою ціною. Програма досліджень складається з урахуванням діючих стандартів, діагностики конкретної ділянки, особливостей геодезії і гідрогеології регіону. В ході досліджень з вимірами і рівномірною зйомкою ділянки визначають:

 • Причини, характер і стадії розвитку поверхневих деформацій;
 • Приуроченість екзогенних процесів до конкретних тектонічних структур;
 • Вплив геодезії, ґрунтових параметрів, поведінки підземних вод і погодних умов на виникнення схилових явищ;
 • Роль господарської діяльності в активізації екзогенних процесів.

Інженерні вишукування з вивченням геодезії, грунтів і підземних вод на забудовуються ділянках від компанії Geoplan - гарантія зведення міцних споруд в Івано-Франківську і області.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок