Огляд лазерного сканування

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Лазерне сканування в геодезії один з різновидів топографічної зйомки і прогресивне дослідницьке рішення. Ця безконтактна тривимірна технологія відрізняється винятковою швидкістю і точністю вимірювань. У Києві або Київській області лазерне сканування об'єктів за помірною ціною виконує компанія ГеоПлан з метою:

 • геодезичного моніторингу;
 • виявлення пошкоджень та невідповідностей з проектом;
 • контролю кренів, прогинів та інших деформацій.

В результаті замовник отримує детальну графічну документацію, точність якої забезпечується застосуванням сертифікованих сканерів нового покоління.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші завдання в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Що таке лазерне сканування

Технології лазерного сканування пропонують найпродуктивніший спосіб зйомки, збору і обробки даних. Суть методу полягає в тому, щоб визначити координати поверхневих точок об'єкта в просторі. Роблять це за допомогою тривимірних сканерів. Пристроїв для лазерної зйомки достатньо однієї секунди, щоб виконати мільйон вимірювань і створити об'ємне зображення об'єкта з зібраних в хмару точок з просторовими координатами.

Тріангуляційні, імпульсні і фазові моделі входять в число найбільш поширених типів тривимірних сканерів, що працюють за принципом радарів. Від традиційних тахеометрических вимірювань лазерна зйомка відрізняється максимальною швидкістю і автоматизацією процесу. Застосування сканерів дозволяє звести до мінімуму тимчасові витрати на польові роботи, провести безпомилкові вимірювання з однієї точки і отримати сверхподробние результати.

Методи вимірювань лазерними сканерами

Лазерний метод сканування вибирають з урахуванням характеру польових робіт, складності, величини, технічних особливостей і розташування об'єкта. До найбільш затребуваним різновидів відносяться:

 • наземне лазерне сканування, яким передбачається виконання вимірювань індустріальних об'єктів, кар'єрів, архітектурних історичних і культурних пам'ятників статичними приладами;
 • мобільний варіант коли для динамічної зйомки лінійних споруд, тунелів, мостів і доріг сканер встановлюють на засіб пересування;
 • повітряний метод дозволяє робити знімки в районах щільної забудови або в місцях поганої освітленості, встановленим на дрон сканером.

У кожного способу є плюси і мінуси, але від класичних методів зйомки лазерне сканування відрізняється високим рівнем швидкості, деталізації і точності.

В якій послідовності виконують лазерні технології

Переваги наземних і повітряних технологій вдало поєднав в собі мобільний спосіб вимірювань. Використання засобів пересування дозволяє швидко і в максимальному обсязі отримувати зі сканера точні і сверхподробние дані.

 • На стадії підготовки система лазерного сканування встановлюється на транспортний засіб підвищеної прохідності. Після перевірки вбудованих вібраційних компенсаторів, що виключають появу неточностей, складають робочий план, продумують знімальний режим і маршрут.
 • У ході польових робіт проводять планові зйомки.
 • Фінальний етап передбачає обробку отриманих відомостей, визначення координат точок відображень високочастотного лазерного променя і створення об'ємної моделі рельєфу, промислових, архітектурних, дорожніх об'єктів.

Крім цифрових моделей, за результатами вимірювань складають ортофотоплани високого дозволу або ТОПОПЛАН в масштабах від 1: 500 до 1: 10000.

Де застосовують наземні лазерні технології

Затребуваність методу пояснюється універсальністю, яка дозволяє отримувати високоточні дані і працювати навіть з нестандартними архітектурними формами. Наземний спосіб вимірювань 3D-сканерами застосовується в самих різних сферах:

 • в промисловості високошвидкісний метод використовується як вишукування під реконструкцію і дозволяє контролювати хід робочих процесів;
 • в архітектурі 3D-сканери цінуються за достовірність обмірів і застосовуються для контролю реконструкційних або будівельних робіт;
 • транспортний сектор вибирає наземні вимірювання сканером за безперервність і динамічність знімального процесу;
 • музеям і археологам сканери допомагають створювати реалістичні тривимірні моделі стародавніх артефактів для інтерактивних додатків;
 • геодезисти і маркшейдери застосовують сканери для швидкого отримання інформації для підрахунку обсягів видобутого грунту, відстеження небезпечних геологічних процесів.

В компанії Geoplan можна замовити геодезичні послуги і виконати лазерне сканування за демократичною ціною із застосуванням високоточних приладів нового зразка і ліцензованого програмного забезпечення.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок