План місцевості – що це?

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

План місцевості - що це?

Розробка будівельного проекту, прокладання доріг, розміщення сільгоспугідь і винесення в натуру меж ділянки вимагають наявності достовірних відомостей і зображення локації і, на якій буде розміщуватися об'єкт. Складання плану місцевості - кращий спосіб для вивчення особливостей території перед проведенням землевпорядних робіт.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші задачі в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Геодезичний план місцевості

Однією з різновидностей топографічної карти є креслення певної ділянки місцевості, яка відображається у великому масштабі і підрозділяється на:

 • ситуаційний план, що відображає виключно ситуацію за результатами горизонтальної або контурної зйомки;
 • топографічний план, що відображає на основі топознімання і ситуацію, і рельєф.

Топографічна карта від плану місцевості кардинально відрізняється за багатьма пунктами. Схема двору, вулиці або земельної власності:

 • викреслюється в найменших масштабах від 1: 5000 без урахування кулястості Землі;
 • відображає всі елементи в заданому масштабі без спотворення форм і обрисів;
 • у місце градусної сітки сторонами світла служать верхня, нижня, ліва і права частини плану, що позначають північ, південь, захід і схід відповідно;
 • низька точність компенсується високим ступенем детальності, вираженої в численних місцевих орієнтирах, прямо до окремих чагарників і дерев;
 • відсутність прив'язки до географічних координат позбавляє секретності більшість планів, але до креслень військових об'єктів, інженерних комунікацій і земельних ділянок, з цих ділянок доступ залишається обмеженим.
 • На схемі земельної власності відображається не тільки місцезнаходження конкретного наділу. Про позначення на плані місцевості вказують форму, межі у вигляді червоного пунктиру , містобудівні конструкції, лінійні і ресурсні об'єкти ділянки. Суцільні лінії на плані місцевості різняться відтінками і відзначають чорним кольором периметри будівель, синім - водних об'єктів, коричневим - рельєф.

Вартість геодезичних вишукувань

Послуга

ЦІНА, ГРН

 • Викопіювання та ситуаційний план для підключення інженерних комунікацій

  від 1 000 грн.

 • Подеревна зйомка для створення дендроплана

  від 1 000 грн./1га

Важливо! Вартість виконання повного комплексу послуг буде набагато нижчою ніж ціна виконання робіт окремо.

Як визначити межі ділянки

Коли відбуваються операції купівлі-продажу, планується будівництво, встановлення паркану , губляться знаки поворотних точок або через межу виникають дискусії між сусідами, потрібно винесення меж угідь в натуру. Як визначити межі земельної ділянки ? Шляхом складання фахівцями кадастрового плану із зазначенням координат поворотних точок , від яких залежить точність меж земельної власності.

План місцевості не обмежується встановленням меж ділянки і передбачає ретельнеий аналіз:

 • випуклостей і увігнутостей рельєфу;
 • до кислотності , родючості та інших ґрунтових характеристик;
 • розміру і геометричних параметрів;
 • глибини залягання водоносів
 • кліматичних умов;
 • ступінь природної освітленості.

Правильно складене креслення - основа продуманого і ефективно го використання простору.

Значення планів місцевості

Прокласти туристичний маршрут, зорієнтуватися в незнайомому місті , визначитися з розміром пасовища і навіть підходяще місце для будівництва будівель, автомагістралей і залізниць допоможе знайти план місцевості . Створення детальних креслень території в Києві і області пропонує компанія « ГеоПлан ». Ми виконуємо топографічну або кадастрову зйомку , щоб зібрати і проаналізувати необхідні дані.

Наші замовники точно в строк за розумною ціною отримують докладний план, що розкриває кожен нюанс і характер досліджуваної місцевості , що спрощує вибір оптимального варіанту з благоустрою земельних ділянок, земельної власності . Заходьте на наш сайт, знайомтеся з прайсами, читайте статті блогу Геоплан і залишайте заявки онлайн або по телефону!

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок