Як тип грунта впливає на особливості фундаменту

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Тип грунтів - ось, що потрібно визначитися в першу чергу до початку будівництва будинку на ділянці. Справа в тому, що ні на будь-якому грунті можна зводити споруди. Крім того, деякі грунти в значній мірі ускладнюють будівництво або пред'являють особливі вимоги до облаштування фундаменту будинку. Щоб визначити тип ґрунту, потрібно виконати аналіз геології ділянки . Правильно досліджувати грунт і дати рекомендації до облаштування фундаменту будинку можуть тільки професіонали. Тільки на підставі їх укладення можна приступати до будівництва.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші завдання в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Види і класифікація будівельних грунтів

Класифікація групи грунтів у будівництві виконана на підставі даних експертів. Типи грунтів:

 • Скелясті, кам'янисті. Це тип ґрунту, в якій переважають камені. Грунти відрізняються високою стійкістю до впливу зовнішніх факторів - води, низьких температур і т.д. Можна сказати, що це готовий фундамент для будинку, який витримає підвищені навантаження. Така підстава не змінить характеристик навіть під впливом атмосферних опадів, інших факторів.
 • Хрящові. Такі грунти складаються з землі, піску, глини, щебеню влучних фракцій. Грунт підходить для спорудження фундаменту з невеликим заглибленням. Підстава витримає навіть підвищені навантаження. Грунт відрізняється надійністю, стійкістю до впливу вологи завдяки вмісту невеликих каменів в грунті.
 • Піщані. Такий тип грунтів відрізняється простотою утрамбовки, ущільнення. Грунт добре пропускає вологу, а при негативних температурах промерзає на глибину до 100 см. Фундамент будинку, зведений на даному грунті, що не намокає навіть в сезон сильних дощів.
 • Глинисті. У складі грунту переважає глина. Через це грунт спучується і розріджується під впливом вологи. Крім того, грунт не володіє стійкістю до негативних температур, отже, взимку сильно промерзає.
 • Суспесі. У складі грунту присутній глина, пісок. Його властивості залежить від того, який компонент переважає в грунті.
 • Торф'яні. Це осушені болота. В цьому випадку грунтові води залягають близько до поверхні ділянки, через що вони відрізняються високим вмістом вологи.
 • Так виглядає класифікація грунтових структур. Саме від типу грунту залежить те, який вид фундаменту встановлювати для будинку. У деяких випадках грунт не підходить для облаштування підстави. Однак іноді його характеристики можна поліпшити.

Вартість геологічних вишукувань

Услуга

ЦІНА, ГРН

 • Геологія для будівництва котеджу, будинку

  от 6000.

 • Геологічні вишукування для проектування промислових споруд

  от 6500

Важливо! Вартість виконання всього комплексу послуг буде набагато нижче, ніж ціна виконання робіт окремо.

Як поліпшити характеристики грунту?

Якщо грунт не відповідає нормативам будівництва фундаменту будинку, це зовсім не означає, що від зведення об'єкта на ділянці потрібно відмовитися. У деяких випадках його характеристики можна поліпшити або ж правильно підібрати тип підстави об'єкта.

Так, якщо грунт для будівництва глинистий або суспесний, то фундамент облаштовують на глибину, нижче промерзання. Це пов'язано з тим, що дані типи грунту забезпечують надійність і стійкість об'єкта тільки при відсутності промерзання, згубного впливу вологи. Щоб не виконувати заглиблення фундаменту, можна просто побудувати бетонний або цегляний будинок. Справа в тому, що такі спорудження мають велику вагу, і вони не накренився через спучування грунту.

Торфяной грунт також можна використовувати для будівництва будівлі. В цьому випадку необхідно прибрати шар торфу. Після цього насипається шар піску. Його товщина становити половину розміру фундаменту. Крім того, виконують зниження рівня грунтових вод, облаштувавши дренажну систему. Замість цього можна також провести осушення ділянки.

Вибір фундаменту по типу грунту

Якщо на ділянці стійкі грунти, то для будівництва будівлі можна використовувати стрічковий фундамент. Заглиблення підстави невелике. Якщо ж на ділянці слабкі грунти, то виконують стрічковий фундамент з великим заглибленням. Основа повинна знаходитися нижче точки промерзання.

Для розмиваються, торф'янистих грунтів підходить фундамент у вигляді монолітної плити з армуванням. В цьому випадку можна будувати не тільки дерев'яні будинки, а й об'єкти з важких матеріалів, оскільки підстава витримає підвищені навантаження. Для грунтів з глибиною промерзання від 2 метрів підходить фундамент палі.

Щоб дізнатися, який тип підстави підходить для будівництва, потрібно виконати геологію ділянки. Процедуру можна замовити в компанії Геоплан / Geoplan. Фахівці організації проводять дослідження ділянок в Києві і Київській області. Вони зможуть визначити тип ґрунту і дати рекомендації з облаштування фундаменту. Багаторічний досвід роботи і висока кваліфікація дозволяє професіоналам швидко і якісно виконувати роботу. Ціни на послуги помірні. Точну вартість можна дізнатися у менеджерів компанії.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок