Тріснув фундамент будинку що робити

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Якщо тріснув фундамент будинку, що робити в такій ситуації - закономірне питання власників житла. Зазвичай дана проблема виникає через порушення технології будівництва, коли зведення об'єкта здійснювалася без урахування геології ділянки . Тріщини у фундаменті бувають двох видів - дрібні і великі, що ростуть. У першому випадку вирішити проблему можна при мінімальних витратах і зусиллях. Щоб закрити великі, що ростуть тріщини на підставі, буде потрібно багато часу і значні капіталовкладення. Однак будь-які проблеми можна вирішити. Головне - знати, як це правильно робити.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші задачі в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Причини виникнення проблеми

Якщо фундамент будинку дав тріщину, причини можуть бути наступними:

 • Неправильна глибина закладки фундаменту. В цьому випадку причина виникнення проблеми - неправильне будівництво, коли перед зведенням будинку не проводили дослідження грунту, і не визначали рівень залягання ґрунтових вод.
 • Фундамент виконано без армування. Зазвичай це відбувається, якщо зведення об'єкта виконували непрофесіонали.

Якщо лопнув фундамент, рішення проблеми не слід відкладати. Справа в тому, що тріщини можуть рости і перейти на стіни. У цьому випадку існує небезпека обвалення конструкції, що створює загрозу здоров'ю і життю всіх домочадців.

Вартістьгеологічних вишукувань

Послуга

ЦІНА, ГРН

 • Геологічні дослідження грунту

  від 4 500 грн.

 • Геологічні вишукування для проектування промислових споруд

  від 6 500 грн.

Важливо! Вартість виконання повного комплексу послуг буде значно нижчою ніж ціна виконання робіт окремо.

Як усунути невеликі тріщини в фундаменті?

Якщо на підставі будинки з'явилися невеликі тріщини, це не привід ігнорувати проблему. Дефекти фундаменту треба усувати навіть в тому випадку, якщо їх розміри не збільшуються. Для цього потрібно:

 • армуючий матеріал;
 • зубило, кувалда;
 • лопата;
 • перфоратор;
 • зварювальний апарат.

Порядок зміцнення фундаменту:

 • У підстави роблять рів на ділянці, де виникли тріщини. Мінімальна глибина - 30 см.
 • Виконують отвори для металевих стрижнів. Для цього інструментом свердлять підставу з боків від тріщини і посередині дефекту. При цьому отвори повинні бути такого розміру, щоб стрижні входили в них і сиділи щільно, але не забивали, оскільки це тільки посилить проблему.
 • Встановлюють штирі в отвори. Їх фіксують таким чином, щоб один кінець визирав з отвору на 3 см.
 • Приварюють швелери або куточки. Їх закріплюють на всіх штирях.

Ось, як зміцнити фундамент, якщо він тріснув.

Щоб робити, якщо з'явилися великі тріщини в підставі і вони ростуть?

Якщо говорить про те, що робити, якщо фундамент дав тріщину і вона зростає, то в цьому випадку на вирішення проблеми буде потрібно більше сил і витрат. Тут також не можна відкладати виконання процедури, в іншому випадку ситуація погіршитися.

Зміцнення тріснутого фундаменту будинку відбувається наступним чином:

 • Викопують рів у фундаменту. Його формують не тільки в районі тріщини, а по периметру всього будинку. При цьому каменоломню роблять такий, щоб відкрився весь фундамент, а ширину приблизно 50 см.
 • Дно рову засипають піском. Приблизна товщина шару - 15 см. Матеріал утрамбовують.
 • Замішують бетон. Виливають розчин на пісок. Товщина шару - приблизно 20 см.
 • Виконують армування. На бетон викладають арматуру. Її заздалегідь зварюють в каркас.
 • Закладають тріщини фундаменту. Для великих дефектів виконують армування, як було зазначено вище. Влучні тріщини фундаменту можна просто замазати розчином.
 • Очікують застигання бетону. Після цього засипають траншею грунтом, утрамбовують його.

Ось, що потрібно робити, якщо тріснув стрічковий фундамент будинку. Головне - не відкладати вирішення проблеми.

Профілактика появи тріщин у фундаменті

Щоб не думати, що робити, якщо тріснув фундамент будинку, потрібно заздалегідь подбати про профілактику виникнення дефектів. Для цього необхідно при будівництві об'єкта виконувати армування підстави, дотримуватися технологію зведення будівлі і вивчити геодезію ділянки.

Аналіз ґрунтів в Києві та Київській області виконують фахівці компанії Геоплан / Geoplan. Після вивчення геодезії ділянки професіонали представляють звіт, в якому чітко вказано, який використовувати тип фундаменту, глибину закладки фундаменту. При цьому професіонали визначають глибину промерзання. Основа повинна бути закладено нижче цього показника, щоб з часом на ньому не з'явилися тріщини.

Замовити послуги фахівців компанії можна онлайн на сайті. Низькі ціни приємно здивують навіть самого вимогливого клієнта. Точна вартість залежить від обсягу робіт.

Тільки дослідження геодезії ділянки допомагає правильно виконати підставу, щоб воно витримувало підвищені навантаження. В цьому випадку можна уникнути багатьох проблем і не доведеться думати, що робити, якщо тріснув фундамент і стіна.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок