Геологія і геодезія Херсона та Херсонської області

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст
Геологія і геодезія Херсона та Херсонської області

На геодезичних картах видно, як річка Дніпро розділяє Херсонщину на дві частини з різною геологією та гідрографічними особливостями. Правобережна частина - це акумулятивні наноси з вододільними просторами, лесовидними грунтами потужністю до 30 м і абсолютними висотами понад 50 м. Похилі балки перетинають плоскі вододіли з півночі на південь. На берегах Дніпра і Дніпровського лиману спостерігаються короткі крутосхильні і глибокі яри.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші задачі в Києву та по всій Україні

отримати консультацію

Частина, розташована на лівому березі входить в область широких річкових терас. Це плоскі вододіли, абсолютні висоти яких досягають + 30 м і знижуються в міру наближення до сучасної низині Дніпра та Чорного моря.

Рельєфні особливості Херсона

Рельєф Херсона та області формувався під впливом природних процесів кайнозойської ери.

1. Пагорби в північній частині регіону, схильні до площинному змиву, контрастують з характерними для місцевого рельєфу рівнинами.

2. Яри і балки дренажного типу найбільш розвинені на північному сході.

3. Алювіальні і дельтові піщані наноси, супіски, лесовидні суглинки складають Нижньодніпровську річкову долину. Осадові шари покривають розмиті неогенові відкладення вапняку, мергелю, глинисто-піщаних утворень.

На території Херсона повсюдно розвинені накопичення антропогену, представлені морськими і континентальними утвореннями. За віком розбиваються на нижні, середні і верхньочетвертинні відклади, серед яких виділяють два генетичні типи:

  • Еолово-делювіальні скупчення вододільних територій;
  • Алювіальні намивання дніпровських річкових терас.

За підсумками геодезичних вишукувань під будівництво, зсуви відносять до найнебезпечніших процесів геології на узбережжі Азовського і Чорного морів. Зазвичай зсуви на глинистих схилах провокуються тектонічними зсувами ґрунту і техногенними ризиками. Серед природних причин домінують:

  • надмірна крутість схилів;
  • слабкість, рихлість і перезволоження грунтів;
  • сейсмічні поштовхи.

Серед техногенних причин найбільш поширені: вирубка дерев та кущів, діяльність людини в різних галузях, включаючи сільське господарство. Геодезичні дослідження з топографічною зйомкою Херсона фіксують різке зростання площ зайнятих зсувами.

Проблеми геодезії і геології Херсона

Небезпечні процеси геології на Азовському і Чорноморському узбережжі не обмежуються зсувами, що виникають з природних або техногенних причин. На узбережжях обох морів сильно розвинена абразія. Це процес руйнування корінних грунтів прибоєм. Швидкість хвильового впливу, що досягає 4 м / рік, змушує зникати гектари прибережних земель.

За підсумками геології і геодезичних вишукувань з топографічною зйомкою Херсон відносять до територій з лесовидними осідаючими грунтами і близьким до поверхні заляганням підземних вод.

Що рекомендують інженери-геологи

Інженерні вишукування проводять, щоб оцінити геологію і геодезію, створити топографічний план і визначити придатність локації для забудови або інших видів діяльності. Вивчення грунтах ґрунтових шарів під будівництво знаходиться на етапі підвищених проектних вимог до прогнозу мінливості параметрів дисперсних грунтів в умовах обводнення. Тому розробка превентивних заходів - одна з головних цілей попередніх геодезичних і гідрогеологічних вишукувань.

Інженери компанії «ГеоПлан» дають обгрунтовані рекомендації, що враховують геодезію і геологію Херсона.

1. Неглибоке залягання грунтових вод і потужність геологічного шару ускладнюють зведення будівель на лесових грунтах. Тому на основі вимог ДБН В.2.1-10-2009 та умов місцевої геології рекомендується проводити дослідження з бурінням хоча б 1 свердловини на всю глибину залягання шару поверхневих відкладень. Залежно від властивостей ґрунту, діаметра проколу, результатів геодезії і геології забудовується ділянки глибина буріння може варіюватися від 4 до 30 м.

2. Інженерними дослідженнями, геологією і геодезією не варто нехтувати при проведенні на схилах різнопланових будівельних або ландшафтно-дизайнерських робіт. Вивчення профілю лесових і дисперсних накопичень допомагає запобігти розвитку зсувних і просідаючих процесів.

3. Для правильної закладки багаторічних садів, виконання ландшафтно-дизайнерських та інших агрономічних робіт буряться свердловини різної глибини. Фізико-механічні властивості відкладень визначають в зв'язку з підвищеним ризиком підтоплення, зсуву або просідання грунту в районах поширення лесових відкладень і дисперсних порід.

Застосування рекомендацій гарантує стійкість конструкцій і безпечну експлуатацію споруд в Херсоні.

Де замовити геологію і геодезію

Компанія «Geoplan» проводить за демократичною ціною геодезичні дослідження з топографічною зйомкою, аналізом ґрунтових шарів і підземних вод в Херсоні і області. Ми складаємо програму досліджень з урахуванням геодезичних і геологічних особливостей регіону:

  • характеру мінливості, неоднорідності і потужності грунтах шарів;
  • типів ґрунтових умов і закономірності розвитку просідання грунтів.

Результати геодезії підкріплюються даними геофізики Херсона для оцінки однорідності елементів в просідаючої товщі. Геодезичну зйомку доповнюємо картуванням. Такий підхід дозволяє правильно вибрати місця свердловинного буріння, скоротити витрати на визначення характеристик ділянки і ціни на проведення досліджень в Херсоні і області.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок