Коли говорять про геодезичної зйомки, мають на увазі загальне поняття , що об'єднує всі види знімальних заходів, виконуваних в процесі інженерно-геодезичних досліджень. Виходячи з конкретних завдань, вибираються такі технології, методологія і способи обробки даних, які необхідні для отримання максимально точних результатів.
Будь-яка геодезична зйомка проводиться з метою збору даних, щоб потім на їх основі розробити і підготувати:
Результати зйомки дозволяють однозначно визначитися із загальною ситуацією на території, рельєфом місцевості, отримати інформацію про об'єкти будівництва та ландшафтного дизайну, наявних комунікаціях і інженерних мережах.
Вид зйомки, а також використовується обладнання вибирається залежно від вимог до точності, масштабом і деталізації, а також приватних побажань замовників. У найзагальнішому вигляді можна виділити три основні види геодезичної зйомки;
На основі даних геодезичної зйомки становлять кадастровий або топографічний план, а також різноманітні карти і креслення досліджуваної території.
Кадастрова зйомка ділянки використовується для збору даних, необхідних для однозначного визначення юридичних меж власності, тобто точної вказівки координат, площі та територіальних кордонів, які потім фіксуються в документації. Якщо говорити про кадастрової зйомки на місцевості, вона необхідна для:
Після отримання всього масиву даних цього виду геодезичної зйомки розробляються кадастрові плани, а також плани розділу ділянки, що відносяться до розряду встановлює право документації.
Там, де необхідно оформлення пакету проектної документації, підготовка генерального плану населеного пункту або детального плану конкретної місцевості , виконується топографічна зйомка. Вона необхідна при складанні документів на земельну ділянку, оновленні топографічних планів і карт. Варто знати, що без актуального топографічного плану неможливо провести будь-які угоди та інші цивільно-правові операції з землею та об'єктами нерухомості, на ній розташовані. Топографічна зйомка виконується для вирішення завдань по:
Топографічна зйомка - обов'язковий етап підготовки до проектування і прокладання нових доріг. Після завершення роботи замовники отримують план місцевості в заданому масштабі.
Без інженерно-геодезичної зйомки складно обійтися при зведенні капітальних об'єктів. За результатами знімального процесу виготовляються геодезичні креслення, де відзначені висоти і найважливіші координатні точки, відображені кордону і кути, тобто зафіксовані базові параметри об'єкта згідно будівельному плану.
Своєчасно отримані результати інженерно-геодезичної зйомки дозволяють виявити розбіжності з планом і внести необхідні корективи. Наприклад, часто виявляються зрушення через нерівномірне осідання координат кутів фасаду або фундаменту будівлі. Цю різницю можна врахувати, вчасно скорегувавши навантаження.
За технологією проведення та методології збору даних розрізняють наземну зйомку, аерофотозйомку, космічну зйомку.
Наземна зйомка виконується безпосередньо на місцевості, для чого застосовується спеціалізованого обладнання. Для аерофотозйомки задіюються безпілотні літальні апарати. Космічна - це зйомка з супутника за допомогою камер з високим лінійним дозволом.
Якщо говорити про геодезичної зйомки, яка використовується при проведенні будівельних робіт, виділяються фасадна, контрольна (виконавча) і спеціальна зйомка.
Фасадна зйомка полягає в ретельному обмір фасаду будівлі, обробці отриманих даних та складанні детального плану вертикальної фасадної поверхні. За результатами можна з максимальною точністю розрахувати обсяг будматеріалів, виходячи з площі фасаду. Крім того, стає можливою оцінка відповідності проектних показників і фактичних координат площини фасаду.
Фасадна зйомка полягає в ретельному обмір фасаду будівлі, обробці отриманих даних та складанні детального плану вертикальної фасадної поверхні. За результатами можна з максимальною точністю розрахувати обсяг будматеріалів, виходячи з площі фасаду. Крім того, стає можливою оцінка відповідності проектних показників і фактичних координат площини фасаду.
Після завершення кожного з етапів робіт на будівельному об'єкті виконується виконавча зйомка, яку також називають контрольної. Її завдання - визначити, наскільки виконані роботи відповідають проектним показникам. Після закінчення всього комплексу робіт призначається фінальна виконавча зйомка, виконання якої є неодмінною умовою для успішної здачі об'єкта в експлуатацію.
Всі найважливіші координати, отримані за підсумками фінальної зйомки, ретельно порівнюються з проектними показниками. Якщо є відхилення, або виробляються необхідні коректування, або оновлена інформація вноситься до фінального план.
Для виконання вузьких, приватних завдань замовляється спеціальна зйомка. Так, найбільш часто фахівці компанії « Геопрофі » виконують зйомку:
За великим рахунком немає такого об'єкта і такий геодезичної задачі, яку не могли б вирішити професіонали нашої компанії.
Вартість геодезичної зйомки визначається в залежності від її виду, обсягів основних і додаткових робіт, місця розташування ділянки, його площі і так далі. Ми готові виконати геознімання за оптимальною ціною в Києві і всій Україні з повною відповідальністю за результат.
Варто підкреслити, що вартість пакета геодезичних послуг під ключ обходиться дешевше, ніж замовлення окремих робіт. При всій комфортності ціни ви будете в такому випадку впевнені ще і в якості результату.
Компанія « Геопрофі » виконує інженерно-геодезичні роботи на об'єктах будь-якої складності, гарантуючи стабільну якість і високу точність всіх вимірювань. Наші переваги:
Для уточнения всех подробностей, подсчета стоимости и получения профессиональной консультации специалистов вы можете связаться с нами удобным способом или оставить заявку на нашем сайте.