Для чого потрібен геологічний розріз?

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Для чого потрібен геологічний розріз?

Геологічний розріз або профіль - це графічне зображення будови землі на вертикальній площині. Побудова свердловин із зазначенням геологічних структур гірських пластів або порід в кожній окремій точці служить основою розрізів. Створюються профілі з урахуванням масштабів по глибині і топографічної поверхні, які можуть різнитися, але повинні бути позначені.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші задачі в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Що показують на геологічному розрізі

На розгортці свердловини колонки наочно представлені різні типи, будова, внутрішня структура, склад та геометрія зв'язку між пластами і породами. Горизонти позначають лініями чорного кольору з зазначенням віку. Представлені на вертикальній площині дані створюють приблизну модель фактичного розподілу порід за глибиною, що узгоджується з доступною на поверхні і в надрах інформацією.

Геологічні карти і розрізи, доповнені поперечними перетинами - це двовимірні зображення геологічної реальності, сукупність яких дозволяє зрозуміти тривимірну структуру і геологічну історію конкретної зони. Опис геологічного розрізу є основою для планування інженерно-лінійних робіт з облаштування тунелів, автодоріг і комунікаційних магістралей.

Вартістьгеологічних вишукувань

Послуга

ЦІНА, ГРН

  • Геологічні дослідження грунту

    від 4 500 грн.

  • Геологічні вишукування для проектування промислових споруд

    від 6 500 грн.

Важливо! Вартість виконання повного комплексу послуг буде значно нижчою ніж ціна виконання робіт окремо.

Як побудувати геологічний розріз

Дані для побудови геологічного профілю збирають в рамках проведення вишукувальних робіт. Інженери-геологи вивчають локальні рельєфні особливості, вимірюють нахили пластів, вибирають оптимальні точки для свердловинного буріння і масштаб геологічного розрізу по вертикалі і горизонталі, щоб отримати узгоджений проект, на якому:

  • сукупність нерівностей земної поверхні відображена з двосторонньою висотною шкалою;
  • геологічний індекс позначає генезис і вік породи;
  • відзначена кожна пробурена свердловина;
  • межі аналогічних шарів вказані і з'єднані чорними лініями;
  • фактичні межі зображуються безперервними смугами, орієнтовні - пунктирними, при нестикування місцезнаходження - зигзагоподібними лініями;
  • зміна складу пласта, що складається з декількох порід, відзначається вертикальною ламаною смугою;
  • сукупністю точок, штрихуванням або комбінацією цих знаків позначають тип і складові грунту;
  • колір відображає вік шару;
  • залягання водоносів відзначається лінією.

Геологічні розрізи створюються переважно для локацій з горизонтальним і похилим розміщенням грунту з умовними позначеннями, що відображають кожний нанесений колір і значок.

Види геологічних розрізів

Крім геологічних розрізів, що показують залягання, вік і літографічний склад пластів, виділяють інженерно-геологічні профілі, зосереджені на властивостях і геологічних процесах грунтів. Середня величина кожного показника відзначається на інженерно-геологічному розрізі, який вибудовують на основі геолого-літологічних колонок пробурених свердловин і результати геофізичних досліджень.

На додаток до відомостей про розташування, діаметрі, глибиною і датою проколу шурфу інженерно-геологічний розріз відображає:

  • глибину розміщення тектонічних порід;
  • геоморфологічні особливості локації;
  • найменування гідрогеологічних об'єктів;
  • екзогенні геологічні процеси.

Профіль вибудовується на папері із застосуванням комп'ютерних програм. Вручну створюються зсувні варіанти з порушеним заляганням горизонтів.

Вивчення геологічних розрізів приносить корисну інформацію, яка дозволяє проектувати і будувати довговічні і безпечні в експлуатації інженерні споруди. Метод геологічних розрізів використовують при підрахунку запасів, шляхом поділу тіла корисної копалини на окремі блоки. Нескладний спосіб дозволяє робити обчислення з урахуванням особливостей родовища прямо на профілі.

Як побудувати геологічний розріз знає компанія «ГеоПлан». Ми швидко і недорого виконуємо дослідження в Києві і області і на основі отриманих даних будуємо точні креслення з дотриманням ГОСТів і ДБНів. На нашому сайті можна подивитися приклади геологічних розрізів, прочитати статті блогу і зробити замовлення онлайн або по телефону.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок