Межування ділянки під багатоквартирним будинком

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Власники багатоквартирного будинку мають право на ділянку, що відноситься до цієї будівлі. Земля передається державою для постійного використання безкоштовно. При цьому не передбачено виділення окремих ділянок для кожного з власників.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші завдання в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Що таке земельну ділянку багатоквартирного будинку - яка територія входить

Територія включає в себе:

  • землю безпосередньо під будівлею і поруч з фундаментом;
  • землю з відносяться до цієї будівлі будівлями і спорудами (дитячим майданчиком, парковкою, гаражами і т. Д.);
  • прибудинкову землю, двір житлового будинку - що не упорядкований, так і з зеленими насадженнями.

Межі наділу, на який мають право власники багатоквартирного будинку, визначаються землевпорядною документацією. Права на власність і використання реєструються на загальних підставах при зверненні до відповідних органів.

Вартість вишукувань

Послуга

ЦІНА, ГРН

  • Інженерно-геодезичні вишукування для будівництва

    від 4 500 грн./1га

  • Інженерно-геодезичні вишукування

    від 3 000 грн./1га

Важливо! Вартість виконання повного комплексу послуг буде значно нижчою ніж ціна виконання робіт окремо.

Хто має право на земельну ділянку багатоквартирного будинку

Де-юре дозволено реєструвати права мешканців на ділянку без створення ОСББ. Однак в цьому випадку потрібно отримати документоване (письмове) згода всіх власників будинку. При цьому єдиної затвердженої форми документування згоди не існує.

Де-факто оформити своє право на ділянку нескладно тільки тим мешканцям, які сформували об'єднання співвласників багатоквартирного будинку. В цьому випадку є загальний порядок дій - всі рішення приймаються на зборах і документуються. Також на зборах визначають представника об'єднання, який буде виконувати такі обов'язки:

  • подавати клопотання;
  • підписувати договори;
  • відстежувати результати узгоджень;
  • відстежувати записи в кадастр і реєстр;
  • отримувати виписки та підшивати їх до документів на ділянку.

Повний перелік обов'язків та повноважень представника записується в протоколі зборів. Представника можна призначати будь-яким зручним для мешканців способом: вибрати на голосуванні або делегувати обов'язки і повноваження правлінню ОСББ. У другому випадку представництво здійснюється колективно членами правління.

Алгоритм оформлення земельної ділянки

Проходження всіх етапів займе від 3 місяців до року. Це залежить в основному від того, чи будуть документи правильно підготовлені з першого разу.

  • Підготуйте і направте клопотання про дозвіл на розробку проекту. Проект землеустрою повинен базуватися на графічних документах. Їх можна отримати в управлінні земельних ресурсів. Місцевий орган зобов'язаний протягом місяця дати відповідь на клопотання - згоду або відмову в розробці проекту землеустрою. Відмова обов'язково повинен бути обгрунтований і може бути оскаржений
  • Виберіть проектну компанію і укладіть договір на виконання робіт. Обов'язкова вимога до виконавця - наявність сертифіката інженера-землевпорядника. Перевірити сертифікат можна онлайн в Державному реєстрі. Проект землеустрою повинен бути розроблений протягом 6 місяців з дати підписання договору.
  • Узгодьте проект землеустрою в Госгеокадастре. Узгодження триває 10 робочих день, після чого проект отримує позитивну резолюцію або направляється на доопрацювання із зауваженнями.
  • Зареєструйте земельну ділянку в кадастрі. Процедура займає 14 днів. Далі потрібно взяти виписку (кадастровий номер), документ знадобиться для реєстрації прав власності.
  • Прийміть проект землеустрою в місцевій раді. Відмова може бути лише вмотивованою - з посиланням на недотримання вимоги нормативних актів. Процедура займає два тижні або більше, це залежить від графіка роботи місцевих рад.
  • Зареєструйте права на ділянку в Державному реєстрі. Процедура платна. Залежно від тарифу, вона може займати від двох годин до п'яти робочих днів. Після реєстрації потрібно отримати виписку з реєстру в якості підтвердження своїх прав і зберігати її в пакеті документів на ділянку.

Які можуть бути підводні камені

При найменшому відхиленні від діючих норм і правил, у тому числі неоднозначних, схильних до трактуванням, проект землеустрою можуть не затвердити. Необхідно уважно вивчити всі нормативи, в тому числі місцеві.

Перед початком оформлення краще проконсультуватися в місцевому органі влади з приводу актуальних додаткових вимог до проектних робіт і оформлення документації.

Послуги «ГеоПлан» для власників багатоквартирних будинків

Наша компанія - сертифікований виконавець проектних робіт з великим досвідом землевпорядного проектування в Києві та Київській області. Знаємо всі актуальні вимоги українського законодавства, а також столичних і обласних органів влади.

У нас ви можете замовити будь-які дослідження для проекту землеустрою, в тому числі межування земельної ділянки і комплексні геодезичні роботи. Надаємо послуги за чесною ціною - вартість залежить від фактичних трудовитрат.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок