Що таке геодезичне нівелювання?

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Що таке геодезичне нівелювання?

Рельєф - домінуючий елемент місцевості, що представляє собою сумарну кількість нерівностей твердої земної поверхні. Точка - складова рельєфу , положення якої в вертикальній площині встановлюють шляхом нівелювання - одним з різновидів геодезичних вимірювань. Основна мета нівелювання - визначення, вимір і перевірка висоти точки щодо базової оцінки . Цей тип геодезичних вимірювань широко застосовується в картографії, вишукуваннях, проектуванні і будівництві.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші задачі в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Види нівелювання

Суть нівелювання у встановленні абсолютної або умовної висоти точок і визначенні різниці висот - перевищень між точками. Абсолютними називають висоти точок, для яких в Балтійській системі еталоном служить нуль Кронштадтського футштока. Умовними висоти називають, коли поруч відсутні пункти базової нівелірної мережі і за рівневу поверхню приймають довільну . Абсолютна відмітка точки являє собою чисельне значення висоти. Перевищення між точками може бути зі знаком плюс або мінус. Залежно від застосовуваних приладів виділяють наступні види нівелювання:

  • геометричне;
  • тригонометричне;
  • барометричне;
  • механічне;
  • гідростатичне;
  • супутникове;
  • радіолокаційне;
  • стереофотограметричне.

Найпоширеніші методи нівелювання включають в себе геометричну різновидність . Щоб знайти різницю висот між точками застосовують рейки і прилад геодезистів - нівелір з візирною лінією зорової труби , встановленої в горизонтальне положення . Виконання нівелювання потрібно при винесенні точок в натуру, залежить від місця розташування приладу і здійснюється двома способами: з середини або вперед.

Спосіб з середини - основний і більш точний . Результат нівелювання отримують на двох еталонних рейках , встановлених у вертикальному положенні попереду і позаду геодезичного приладу. Різниця між по показником - це різниця висот між точками. Спосіб вперед застосовується рідше, оскільки передбачає розрахунок нівелювання , ускладнений урахуванням земної кривизни і викривленням візирного променя у вертикальній площині.

Завдання нівелювання , які полягають у визначенні перевищень між точками , вирішуються не тільки точним, простим і універсальним геометричним методом. У вертикальних вимірах популярністю користуються і інші перевірені способи нівелювання.

Тригонометричний метод , який передбачає застосування теодоліта й тахеометра , більш економічний . Він дозволяє одночасно з вертикальною зйомкою вимірювати горизонтальні кути для тріангуляції . Метод користується популярністю в будівництві, топозйомці і створенні картограм земляних робіт.

Барометричний метод визначає значення атмосферного тиску на різних висотах за допомогою ртутного або анероїдного барометра. Прилад дозволяє швидко визначити відносні висоти в точках, які знаходяться далеко один від одного. Метод застосовується в розвідувальних і пошукових дослідженнях , де не потрібно високий ступінь точності або більш точні виміри можуть бути зроблені пізніше.

Вартість геодезичних вишукувань

Послуга

ЦІНА, ГРН

  • Нівелювання

    від 25 грн./п.м.

  • Нівелювання підкранових шляхів

    від 20 грн./п.м.

Важливо! Вартість виконання повного комплексу послуг буде набагато нижчою ніж виконання робіт окремо.

Де замовити роботи з нівелювання

Інженерно-дослідницька компанія « ГеоПлан » - це виконання вимірювальних послуг в Києві і області будь-яким існуючим методом , що виключає похибка при нівелюванні. Наші замовники отримують:

  • гнучкість цін і дотримання термінів;
  • команду висококласних фахівців;
  • відкалібровані прилади з оновленими сертифікатами;
  • граничну точність результатів.

Заходьте на наш сайт, щоб ознайомитися з прайсом, замовити нівелювання і прочитати корисні статті блогу ГеоПлан.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок