Для виконання аерофотозйомки, поряд з літаками, вертольотами і супутниками, застосовують квадрокоптери і дрони. Зображення, отримані з висоти пташиного польоту, служать основою для складання карти поля, за допомогою якої можна відстежувати різні дані без тимчасових обмежень.
У порівнянні з дорогими літаками і вертольотами, використання аерофотозйомки дроном володіє важливими перевагами:
Попередньо прокладений маршрут - запорука успішної аерофотозйомки місцевості, яка може бути плановою, знятої під прямим кутом або перспективної при заданому нахилі фотокамери.
Правильно і якісно складена карта поля - джерело цінної інформації, що містить:
Картографічний план в паперовому або електронному вигляді створюють:
У карти поля повинна бути геодезична прив'язка з просторовими або площинними координатами ( Х і У), які визначаються за зовнішніми орієнтирами і за допомогою GPS-пристроїв. Координату Z або висоту встановлюють за допомогою статоскопа, радіовисотомір або радіогеодезичні станцій.
Послуга
ЦІНА, ГРН
Аерофотозйомка
договірна
Важливо! Вартість виконання повного комплексу послуг буде набагато нижчою, ніж ціна виконання робіт окремо.
Зображення, отримані в процесі аерофотозйомки, служать основою для побудови топографічного плану місцевості та просторової моделі поля. План створюється за допомогою трансформації знімків по зонам і застосування методу фотограмметрії. Для отримання просторової моделі використовують стереопари аерофотознімків.
В кінці 20 століття був розроблений метод диференціального ортофототрансформування аерознімків, який дозволяє складати ортофотоплани місцевості з точною геодезичної основою.
На картографічний план можуть наноситися пласти з векторними даними. Тоді розташування ріллі, лісосмуг, місць заготівлі сіна, вигулу худоби та інших елементів аграрних земель описується через точно позначені координати. Це робить векторні карти полів зручними для моніторингу використовуваних угідь.
Геодезичну прив'язку можна отримати не тільки за допомогою аерофотозйомки. Провести наземні вимірювання положення точок в прийнятій системі координат, дозволяють GPS-пристрої, встановлені на автомобілі або іншій техніці. Укладач карти поля об'їжджає кордон об'єкта на транспортному засобі. Якщо в межах поля проводиться дослідження грунту, то в місцях вилучення зразків також проводять заміри за допомогою GPS-приладів. Дані наносять на карту і отримують картографічний план випробування.
Дипломовані фахівці компанії «ГеоПлан» володіють знаннями, досвідом і високоточним обладнанням необхідними для якісного обліку сільгоспугідь і створення зручних карт полів.