За формою рельєфу територія Миколаївської області - слабо хвиляста степова рівнина. Ця полога поверхня з невеликою кількістю розвинених поблизу річкових долин ярів і балок, нахилена в сторону Чорного моря. На півночі абсолютні висоти вододілів досягають 75-85 м, на півдні - не перевищують 50 м.
Лесовидні грунти, глини,що рідше зустрічаються, піски, супіски неогену і антропогену покривають стародавні породи фундаменту. Глини, мергелі, алювій можна зустріти за течією річки Південний Буг. Зрідка утворюються над стародавніми відкладами 5-6 метрові товщі материнських порід складені первинними каолінами і дресвой. Корінні магматичні і метаморфічні шари часто виявляються вивітреними і тріщинуватими. Тому що були утворені в результаті застигання магми, яка пізніше зазнала процес метаморфізму.
Четвертинні опади складені утвореннями еолового, алювіально, делювіального, озерного та лиманного генезису. За віком породи антропогену поділяються на нижні, середні, верхньочетвертинні та сучасні накопичення.
1. Повсюдно розвинені, крім сучасних річкових долин і глибоких балок, еолово-делювіальні опади представлені лесовидними суглинками і викопними грунтами. Середньочетвертинні грунти з перервами перекривають залягаючі на пліоценових глинах еолово-делювіальні нагромадження, загальна потужність яких коливається від 4 до 10 м. Нижня частина розрізу складена комплексом викопних грунтів, представлених бурими і буро -коричневий суглинками з залізисто-марганцевими вкрапленнями мулу і слабо піщанистих з малопотужними півметровими прошарками жовтувато-сірих лесовидних суглинків. У механічному грунтовому складі присутні до 9% алевритових і до 83% глинистих частинок. Верхня частина розрізу представлена 2-2,5 метровими товщами палево-жовтих лесовидних суглинків. У механічному складі відзначається присутність до 7% алевритових і до 92% глинистих частинок.
2. У долинах сучасних річок розвинені алювіальні накопичення надзаплавних терас у вигляді збережених від розмиву окремих плям і єдиної широкого ділянки в низинах р. Південний Буг. Залягають піски алювія на нижньо четвертинних суглинках. У долинах річок Інгулець і Інгул опади перекриваються мало потужною товщею верхньо четвертинних суглинків і ділянками виходять на денну поверхню. У долині р. П. Буг алювій перекритий товщею середніх і верхньо четвертинних суглинків або пісків алювію. Відкладення терас складені сірими, жовтувато-сірими, польовошпатокварцевими, місцями слабо глинистими і карбонатними різнозернистими пісками з прошарками супісків.
Інженерні вишукування з геодезією і геологією супроводжуються топографічною зйомкою, буровими роботами і випробуваннями грунтів, необхідними для оцінки будівельних робіт в Миколаєві, Вознесенську або Первомайську.
На території регіону природою створені сприятливі геологічні умови для розвитку зсувів, карстів, підтоплень. Тому для попередження небезпечних екзогенних процесів актуальний регулярний моніторинг геодезії і геології в Миколаєві.
1. Розповсюдження розчинних порід і діяльність підземних вод сприяють утворенню карстових пустот і провалів в регіоні. До процесу карстоутворення схильні перешаровані товщі кварц карбонатолітов, доломіту, доломітизованих вапняків, карбонатизованих кварцитів. В ході інженерних вишукувань з бурінням свердловин глибиною в кілька сот метрів в породах були виявлені порожнечі, воронки і порожнини. В утворювані в місцях поширення карсту ями і порожнечі часто скидають сміття, зливають нечистоти чи змивають мінеральні добрива. Подібні дії забруднюють грунти і річки, розширюють існуючі провали і деформують поверхню регіону.
2. Умови геології та геодезії порізаного лиманами узбережжя Чорного моря сприяють розвитку зсувів, котрі породжують інші небезпечні екзогенні явища.
Інженерні вишукування з топографічними зйомками дозволяють оцінити геологічну будова і придатність ділянки для будівництва будинку або котеджу. На геодезичній карті регіону зсувні і карстові ділянки займають 80% території. Тому основні цілі геодезичних і гідрогеологічних вишукувань включають в себе розробку захисних заходів від несприятливих природних явищ.
За підсумками інженерних досліджень з топографічною зйомкою, геодезичними дослідженнями і геологією фахівці компанії «ГеоПлан » рекомендують свердловинне буріння для правильної оцінки стану ґрунтів.
1. Близьке до поверхні залягання підземних вод та потужність геологічного шару ускладнюють зведення будівель на лесовидних суглинках і інших грунтах основи. З урахуванням місцевої геології і стандартів ДБН В.2.1-10-2009 для інженерних вишукувань рекомендується буріння мінімум 1 свердловини на всю глибину залягання шару поверхневих відкладів. Глибина буріння в залежності від діаметра шурфу, параметрів ґрунту і рельєфних особливостей може досягати 4-30 метрів.
2. При виконанні на схилах різнопланових будівельних і ландшафтно-дизайнерських робіт рекомендується проводити інженерні вишукування з геодезією і геологією по всьому профілю дисперсних грунтів, щоб запобігти виникненню зсувів і осідань.
3. Для надійного закладення багаторічних садів, виконання ландшафтно-дизайнерських та агрономічних робіт роблять свердловини на різні глибини для визначення фізико-механічних властивостей накопичень.
Вишукування з вивченням ґрунтових шарів обумовлені підвищеною ймовірністю підтоплень і деформацій поверхні внаслідок просідання ґрунтів в районах поширення дисперсних порід.
У компанії GeoPlan можна недорого замовити інженерні вишукування з геологією, геодезичної або топографічною зйомкою. Ми швидко, з дотриманням діючих нормативів і застосуванням прогресивних методів виконуємо на ділянках, що забудовуються:
Гідрогеологічні та геодезичні дослідження проводять в Миколаєві, Баштанці або Очакові не тільки заради отримання дозволу на будівництво. Замовити дослідження в районах розвитку екзогенних явищ і поширення дисперсних грунтів означає надійний захист об'єкту.