Експертиза інженерно-екологічних вишукувань

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Екологічні дослідження перед запуском будівництва дозволяють визначити аспекти впливу проектованого об'єкта на навколишнє середовище. Отримані показники, висновки, оцінки, прогнози та рекомендації геодезистів-екологів вносяться в підсумкову документацію. Для підтвердження внесеної інформації Техотчет передається на експертизу в повноважні органи.

В діапазон послуг, які компанія «Геоплан» надає в Києві, Київській області та по всій Україні входять всі різновиди досліджень. З нашою підтримкою експертна перевірка перетворюється в легкий іспит. Наш досвід взаємодії з наглядовими структурами і знання висунутих вимог гарантують позитивний висновок екологічної експертизи.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші завдання в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Що таке експертиза екологічних вишукувань?

Будівництво і інша господарська діяльність можуть негативно впливати на екосреди, погіршувати здоров'я і якість життя людей. Для мінімізації шкідливих ризиків і захисту екосреди нормативами природоохоронного законодавства передбачається виконання інженерно-екологічних вишукувань перед запуском будівництва. Отримані показники служать основою для розробки захисних заходів.

Методи, обсяг, склад робіт і документації екологічних досліджень визначаються вимогами СНиП 1.02.07-87 і ДБН А.2.1-1: 2014. В ході огляду локації оцінюється стан навколишнього середовища і прогнозується ймовірність змін під дією антропогенного навантаження. Мінімізація наслідків, пов'язаних з впливом шкідливих факторів - основна мета експертизи досліджень перед будівництвом.

Екологічна експертиза інженерно екологічних вишукувань являє собою сукупність перевірочних робіт, спрямованих:

 • на визначення відповідності передбачуваній діяльності природоохоронним нормативам;
 • на встановлення можливості здійснення задуманих проектів;
 • на недопущення погіршення природних умов на будмайданчику і решті території.

Тільки експертиза результатів інженерних вишукувань з позитивним висновком дає право на реалізацію проектів. Порушників чекає штраф або судове рішення про призупинення діяльності на встановлений законом термін. Експертиза інженерних вишукувань обов'язкова для будівельних, реконструкційних та демонтажних робіт не зачіпає зведення:

 • приватної і багатоквартирної житлової нерухомості до 3 поверхів і до 10 блоків;
 • офісних і промислових будівель площею до 1500 кв. м без облаштування зон санітарної захисту;
 • легких збірних споруд без заглиблених фундаментів і підвалів.

Екологічна експертиза приносить відомості про необхідність рекультивації земель, схеми з охорони і рекомендації щодо захисту місцевої екосистеми.

Якими можуть бути експертні висновки?

Висновок завершує експертну перевірку досліджень, проведених до запуску будівництва. За наданою документації може бути винесено одне з трьох рішень.

 • Відповідає законодавчим нормативам, якщо звітність розроблена з дотриманням вимог профільних стандартів.
 • Відповідає частково або з припущеннями, якщо в документації виявлені несуттєві помилки, які можуть бути легко усунені.
 • Чи не відповідає, якщо документація була складена без дотримання вимог галузевих нормативів і потребує доопрацювання або повної переробці.

Серед поширених причин прийняття наглядовими структурами несприятливих експертних рішень:

 • неправильний вибір або застосування дослідницьких методів;
 • помилки в підготовці Технічного звіту;
 • оформлення вихідної документації з порушенням вимог СНиП 1.02.07-87 та ДБН А.2.1-1: 2014.

Допомога геодезистів-екологів - кращий спосіб заощадити час і гроші за рахунок відсутності потреби в повторній експертизі.

Чому нам довіряють?

В компанії Geoplan можна замовити комплексні екологічні дослідження локації до запуску будівництва, ціна яких нижча за вартість окремо замовленої послуги. Це також означає, що експертиза результатів досліджень або проектна експертиза інженерних вишукувань будуть супроводжуватися підтримкою наших сертифікованих геодезистів-екологів. Ми регулярно:

 • оглядаємо території, відведені під будівництво;
 • Бурим свердловини для випробування;
 • створюємо топоплан ділянок;
 • складаємо вихідну і підсумкову документацію, яка завжди успішно проходить екологічну експертизу.

Наша головна мета - оцінка придатності ділянки для будівництва на основі результатів топографії та ґрунтових аналізів, підтверджених експертизою. Знання небезпечних ризиків виключає непередбачені витрати і гарантує прийняття правильних проектних рішень.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок