Все про маркшейдерську зйомку

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Все про маркшейдерську зйомку

Інженерно-дослідницька компанія « ГеоПлан » надає повний спектр геодезичних послуг, включаючи контроль маркшейдерських робіт , в які входять :

 • вимірювання, розрахунки та картографування для підтвердження і відображення на схематичних планах інформації, отриманої на всіх етапах досліджень від розвідки до експлуатації покладів корисних копалин або будівництва підземних інженерних споруд і комунікаційних ліній;
 • вибудовування опорно-геодезичних мереж;
 • оформлення гірничо-графічної документації;
 • облік запасів і втрат корисних копалин;
 • визначення кількості корисних копалин на складах;
 • підготовка та затвердження плану гірських робіт з урахуванням особливостей місцевої екосистеми .

Ми підтримуємо дбайливе ставлення до ресурсів природи, забезпечуємо екологічну безпеку гірничо будівельних робіт і збереження навколишнього середовища.

Маркшейдерська зйомка земної поверхні

Маркшейдерський зйомка- це різновид геодезичних вишукувань і сукупність обчислень за визначенням просторових координат гірничих виробок і підземних споруд щодо наземних і підземних об'єктів для відображення в графічних документах. Безпека робіт, пов'язаних з надрокористуванням забезпечує проведення маркшейдерської зйомки , об'єкти якої включають в себе:

 • рельєф і ситуації земної поверхні;
 • оголення гірських порід природного або штучного характеру;
 • гирла розвідувальних та експлуатаційних виробок;
 • елементів геологічної будови покладів;
 • межі небезпечних зон;
 • точки вилучення проб;
 • будови і комунікаційні лінії в гірських виробках.

Поступовий перехід від загальних і більш точних геометричних побудов до приватним і менш точним аналогом - основний принцип маркшейдерських робіт, в які входять:

 • топо-геодезична зйомка місцевості, капітальних будівель і гірничих виробок;
 • визначення просторового положення, структур, конфігурацій, розмірів і характеристик покладів корисних копалин, прилеглих та верхніх шарів;
 • профільна геодезична зйомка об'єкта, шахт і транспортних шляхів;
 • перевірочні вимірювання співвідношення окремих геометричних елементів і спеціального устаткування;
 • визначення меж для безпечного виконання гірничих робіт.

Підземна маркшейдерська зйомкавирішує завдання , пов'язані з складанням графічної документації, винесенням в натуру і контролем проектних рішень, проведенням вимірів для визначення фактичного стану гірських виробок до . Сучасний і оперативний спосіб отримання інформації пропонує маркшейдерська поверхнева зйомказ дрона . Метод дозволяє вибудовувати 3D-моделі , ортофото і топоплан місцевості, необхідні для організації нової, оптимізації або зупинки існуючої виробки, актуалізації картографічних документів, підрахунку і аналізу видобутку корисних копалин.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші задачі в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Що входить в геодезичні маркшейдерські роботи ?

Гірське виробництво і з будівництво підземних об'єктів починаються з формування робочого плану, проекту і команди досвідчених маркшейдерів - дипломованих фахівців, які:

 • знаються в геології і гірничо-геодезичній справі ;
 • вміють здійснювати маркшейдерський контроль,
 • несуть відповідальність за правильний розподіл проектних осей і математичні обчислення, необхідні для безпечного видобутку копалин і зведення підземних комунікацій і споруд.

Інженер-маркшейдер розробляє план геодезичної зйомки , складає кошторис, відстежує прогрес і відхилення проекту від бюджету. У иявлять конструкційні деформації і контролювати дотримання проектних параметрів допомагає геодезична зйомка фасадів.

Маркшейдерські роботи фокусуються на вимірах і розрахунках , необхідних для визначення місцеположення покладів , надземних і підземних. Передбачається виконання геодезичної зйомкиз застосуванням чотирьох різновидів вимірювань : під землею , в бункерах , на відкритих складах і розробках родовищ.

На вибухонебезпечних об'єктах і підземних розробках , де можуть спалювати вугільний пил і метан, точність і ефективність проведення маркшейдерських робіт залежить від геодезичного обладнання , яке повинно регулярно калібрувати, для забезпечення точності вимірювань.

Нюанси роботи маркшейдера 

Ризикована та складне гірське виробництво, чиї робочі площадки розташовуються на пересіченій місцевості , з карьерами і шахтами, які потребують серйозного ставлення до проведення маркшейдерії. Вишукування, що передбачають виробництво геодезичної зйомкиз вивченням родовищ і тунелів - основні маркшейдерські задачі , які часто реалізуються в важко дооступних місцях з або поганою видимістю.

Приймати правильні рішення в екстремальних погодних і екологічних умовах можуть тільки дипломовані інженери-геодезисти зі знаннями та практичними навичками в гірничій справі. За цим компанія « ГеоПлан » працює на результат і може в рамках маркшейдерії виконати геодезичну зйомку, візуалізувати необхідні структури, проконтролювати динаміку виробничих процесів і перед попередити можливі відхилення. Для забезпечення точності досліджень наші інженери використовують професійні світловіддалеміри , гірокомпаси, теодоліти , які пройшли щорічну метрологічну перевірку.

Вартість маркшейдерської зйомки

Наявність дозволів та допусків дозволяє нам виконувати весь спектр маркшейдерських робіт : від створення проектної документації, вивчення грунту і контролю гірничих виробок до допомоги в реабілітації земель, постраждалих від видобутку корисних копалин . Ціна маркшейдерії , як і вартість геодезичної зйомки , залежить від віддаленості майданчика, обсягу, трудомісткості і терміновості робіт, тому розраховується індивідуально.

На сайті компанії « ГеоПлан » доступна не тільки геодезична зйомка земельної ділянки , але і всі різновиди маркшейдерської зйомки з кінцевим результатом у вигляді гірської топографічної документації . Зробити заявку можна онлайн і по телефону

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок