Що таке винос траси в натуру?

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Що таке винос траси в натуру?

Будівництво лінійних споруд починається з проведення інженерно-геодезичних вишукувань, основне завдання яких - розбивка або винесення траси в натуру. Роботи починаються з вивчення проектної документації, розбивочних креслень, шляхи або траси - осі проектованих лінійних об'єктів, основні елементи якої:

 • план, що відображає майбутню споруду на поперечній площині;
 • вертикальний профіль - на поздовжній площині.

На плані розбивка - це різноспрямовані прямі ділянки, пов'язані один з одним горизонтальними кривими із змінним або постійним радіусом кривизни. У вертикальному розрізі - це похилі лінії, з'єднані круговими кривими.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші задачі в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Як виконуються роботи

Головна мета розбивки - закріплення осі траси на місцевості відповідно до проекту і заданими координатами. Коли в плані комунікаційних ліній, тільки прямі кути повороту, робота не викликає ускладнень. Досить на місці зробити заміри рулеткою між предметами відображеними у геопідоснові, щоб визначити вершинні точки кутів поворотів. Для проекту з круговими лініями проміри виконуються аналогічно, але визначаються головні точки - початок, середина і кінець - кривий. Для детальної розбивки використовують спеціальні таблиці з готовими значеннями для будь-якого кута кривої по колу радіусом до 1000 м.

Для полегшення розбивочних робіт в умовах нерівного рельєфу і вулиць з активним транспортним рухом застосовують тахеометр, який вимагає попереднього згущення геосітки. В лісових масивах та місцях з щільною забудовою розбивка траси виконується за допомогою GNSS-приймачів, які візуалізують, роблять інтуїтивно зрозумілим, оперативним і якісним винос проекту в натуру.

Вартість вишукувань

Послуга

ЦІНА, ГРН

 • Трасопошукові роботи

  від 2 400 грн./виїзд

 • Геодезичений супровід будівництва

  від 2 500 грн./роб.день

Важливо! Вартість виконання повного комплексу послуг буде значно нижчою ніж ціна виконання робіт окремо.

Що впливає на вартість?

Ціна розбивки формується індивідуально, тому що крім проекту і геопідоснови, на вартість впливають численні фактори:

 • кількість вигинів;
 • матеріал для закріплення точок: від дерев'яних кілочків до бетонних та металевих колон;
 • тип магістралі, від якого залежить рівень нівелювання;
 • рельєфні, кліматичні і погодні умови;
 • тип поселення: густота забудови і транспортна активність.

Уточнити розцінки і замовити виніс осей траси в натуру з найкращою комерційною пропозицією можна в компанії «ГеоПлан». Наші замовники отримують:

 • точність виносу до 4 см;
 • швидкість розбивки до 6 км в день на відкритій і до 2 км на складній місцевості;
 • підсумковий акт із зазначенням: розмічення довжини, кількості і координат встановлених точок, дирекційних кутів, довжини ліній між межовими знаками.

Заходьте на наш сайт, знайомтеся з каталогом послуг, читайте статті блогу Геоплан і залишайте заявки онлайн або по телефону.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок