Що таке геодезія – повний огляд поняття і особливостей послуг

 • Головна
 • Блог
 • Що таке геодезія – повний огляд поняття і особливостей послуг
Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Мрієте побудувати комфортний і довговічний будинок? Замовити послуги геодезистів можна в компанії «ГеоПлан». Ми швидко і за справедливою ціною проводимо геодезичні роботи «під ключ» в Києві або Київській області.

 • Допомагаємо правильно вибрати місце під забудову з урахуванням рельєфних і геологічних особливостей майданчика.
 • Виконуємо випробування і аналіз ґрунтів в натурних і лабораторних умовах.
 • Проводимо кадастрову, виконавчу і топографічну зйомку
 • Створюємо графічну документацію з розміткою висот і фундаментних осей.

Виконання геодезичних робіт перед запуском будівництва гарантує експлуатаційну безпеку і довговічність будинку, відсутність передчасних руйнувань та непередбачених витрат.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші завдання в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Що таке геодезія

Геодезія - наука про точний вимірі земної поверхні, яка вивчає фундаментальні властивості нашої планети і відбуваються з ними зміни. В останні десятиліття геодезичний діапазон помітно розширився: від високоточних технологій для визначення просторового положення об'єктів до розробки методів вимірювання земельних ділянок з прив'язкою об'єктів один до одного.

Роль геодезії в будівництві житлових будинків - колосальна, оскільки ідеальні горизонтальні поверхні велика рідкість. Точні виміри, виконані до запуску будівельних робіт, дають можливість:

 • об'єктивно оцінити рельєфні особливості ділянки;
 • прийняти правильні інженерні рішення;
 • звести об'єкт з максимальною ефективністю.

Недарма кажуть, що 1 гривня, вкладена в геодезичні дослідження, заощадить 10 гривень на проектуванні, 100 - на будівництві і 1000 - на експлуатації.

Вартість вишукувань для ділянки

Послуга

ЦІНА, ГРН

 • Топозйомка з погодженням

  від 4000 грн/1га

 • Топозйомка без погодження

  від 2500 грн/1га

 • Винос в натуру меж земельної ділянки

  від 1800 грн/виїзд

Важливо! Вартість виконання повного комплексу послуг буде значно нижчою ніж ціна виконання робіт окремо.

Які бувають види геодезичних робіт

До геодезичних вишукувань відносять всі роботи, пов'язані із земною поверхнею. Адже без визначення координат, вивчення рельєфу, розмітки території, складання планів і креслень неможливо побудувати надійний будинок.

Геодезичні роботи на об'єкті починаються з огляду локації і тривають на кожному будівельному етапі у вигляді моніторингу та контрольних замірів. Отримані геодезистами показники використовуються для подальших робіт архітекторами, проектувальниками та забудовниками. У будівництві геодезичні роботи підрозділяють на кілька різновидів, з яких виділяють 5 ключових.

 • Топографічна зйомка передбачає вимір висот, відстаней, поворотних точок і кутів нахилу для створення топопланів, схем і карт місцевості. Найчастіше знімальні роботи виконуються в масштабі 1: 500, який застосовують при проектуванні, перебудові містобудівних об'єктів, озелененні міських кварталів.
 • Геодезичні роботи передбачають створення системи геодезичних пунктів, до яких прив'язують основні проектні точки, після виносу на будмайданчик. Результати геодезичної розбивки відображають на кресленнях із зазначенням вихідних координат, геодезичних пунктів, контурів і розмірів виносяться об'єктів.
 • Підрахунок обсягу земляних робіт, пов'язаних з переміщенням грунту, виконують на етапі проектування і в процесі будівництва. Точність підрахунків забезпечується зйомкою земляних мас високоточними пристроями. Результат враховується при складанні кошторису і дозволяє уникнути непередбачених витрат на завищені кубометри.
 • Виконавча геодезична зйомка проводиться на кожній будівельній стадії для контролю і перевірки відповідності розташування зведених конструкцій проектної документації. Результати відображають на схемах, за якими складається виконавчий генеральний план - ключовий інструмент контролю над реалізацією проекту з дотриманням діючих стандартів і нормативів.
 • Відстеження викривлень і перекосів конструкцій триває навіть після зведення об'єкта. Геодезія фасаду допомагає виявити відхилення і вади всієї конструкції і окремих елементів. За підсумками моніторингу та знімальних робіт складається графічна документація і тривимірні моделі споруд.

Проведення геодезичних робіт дозволяє отримати дані для підготовки ситуаційного плану і подальшого проектування.

Які завдання дозволяє геодезія

Колосальна роль геодезії в будівництві підтверджується можливістю вирішення завдань, від яких залежать комфорт, безпеку і довговічність майбутнього будинку.

 • Правильний вибір місця забудови з урахуванням: близькості інженерних комунікацій та існуючих містобудівних об'єктів, рельєфних особливостей, ступеня сейсмічної і зсувної небезпеки, характеристик ґрунтових шарів.
 • Отримання докладних топографічних карт з позначенням всіх наявних на місцевості об'єктів, включаючи водні та лінійні.

У компанії Geoplan можна замовити за справедливою вартістю окремі види або комплекс геодезичних робіт, що гарантують надійність майбутнього будинку.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок