Що означає виконавча зйомка?

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Що означає виконавча зйомка?

Проведення виконавчої зйомки - обов'язкова частина будівництва, роздільно контролювати процес, виявляти і відстежувати невідповідність з проектом. Причинами виникнення відхилень можуть бути низькокваліфіковані працівники, місцеві кліматичні або погодні умови, а наслідками - небезпечна експлуатація зведеної будівлі.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші задачі в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Хто робить виконавчу зйомку

Будівельна організація може зробити виконавчу зйомку самостійно або залучити спеціалізовану компанію, таку як «ГеоПлан». Досвідчені інженери-геодезисти, новітнє сертифіковане вимірювальне обладнання, застосування прогресивних методологій і дотримання нормативів дозволяють нам швидко і недорого створювати високоточні виконавчі креслення. Наші замовники отримують повний картографічний пакет, що містить:

 • виконавчу схему - підстава для узгоджень з повноважними органами і експлуатаційного введення об'єкта;
 • план ситуації в масштабі 1: 5000 або 1:10 000
 • план місця розташування об'єкта 1: 500;
 • зразки виконавчих зйомок з усіма профілями, розрізами і перерізами, передбаченими нормативами.

Документи, оформлені в узгодженому з замовником форматі, дозволяють оцінити кожне відхилення і містять рекомендації щодо усунення деформацій найекономнішим способом. Заходьте на наш сайт, вивчайте прайс і читайте статті блогу Геоплан.

Вартість геодезичних вишукувань

Послуга

ЦІНА, ГРН

 • Виконавча схема (план) та виконавче креслення (профіль)

  від 3 000 грн./1га

 • Інженерно-геодезичні вишукування для будівництва

  від 4 500 грн./1га

Важливо! Вартість виконання повного комплексу послуг буде значно нижчою ніж ціна виконання робіт окремо.

Види виконавчих зйомок

Залежно від стадії будівництва, кожна з яких вимагає контролю над точністю дотримання проекту, виділяють три основні різновиди виконавчої зйомки:

 • проміжну, виконувану по завершенні кожної стадії для виявлення невідповідностей та оцінки прихованих робіт;
 • заключну, здійснювану по закінченні процесу з внесенням в топоплан змін, відображаючих зведений об'єкт капітального будівництва;
 • контрольну - виконують на кожній стадії, щоб виключити відхилення, які роблять неможливим експлуатаційне введення ВКБ.

Види контрольної виконавчої зйомки варіюються в залежності від розв'язуваних завдань, пов'язаних з фіксацією місця розташування об'єкта на забудовуючій локації, кількісним та якісним контролем виконаних робіт, оцінкою відповідності ВКБ проектними розрахунками і нормативам ДБН.

 • На передпроектній стадії геодезисти знімають місцевість і рельєф прилеглої території, щоб обчислити діагоналі, кути і висоти, зібрати відомості про природні і технічні об'єкти, здатних вплинути на хід будівельного процесу.
 • Зйомку підземних комунікаційних ліній виконують на різних стадіях. Положення об'єктів, зафіксоване на топоплані до запуску, звіряють з проектними даними під час будівництва, щоб виключити ймовірність пошкодження, визначити місця врізок і перетинів.
 • Зйомки на стадії підготовки котловану дозволяють врахувати вплив рельєфних нерівностей.
 • Планова виконавча зйомка дає змогу в процесі розбивки опалубки оцінити і виявити невідповідність осі колон проектним параметрам осі будівлі.

Обов'язкове проведення контрольно-виконавчої зйомки після кожної стадії дозволяє правильно розрахувати фундамент, перевірити рівність стін, цегляної кладки і підготуватися до нового етапу.

Що є основою виконавчих зйомок

Крім проектної документації, основою для виконавчих знімальних робіт служать результати розбивки, установчі ризики і позначки на конструкціях, знаки закріплення осей і репери будмайданчика. Поетапне виконання виконавчих зйомок забезпечує безперервний контроль над зведенням об'єкта.

1. На стадії підготовки геодезисти вивчають, аналізують і при необхідності оновлюють відомості попередніх досліджень, щоб оцінити придатність виділеної території для проведення будівельних робіт.

2. В рамках польових робіт виконуються заміри за допомогою сертифікованих тахеометрів, нівелірів і GPS-приладів. Регулярно перевіряється вимірювальне обладнання встановлює невідповідність конструкцій проектним значенням з точністю до міліметра.

3. На камеральній стадії обробляють і проводять порівняльний аналіз отриманих даних, вносять значення виявлених похибок в спеціальний журнал і створюють основу для складання схем, висновків і рекомендацій.

Схема виконавчої зйомки відображає підсумки виконаних робіт, щодо яких складається генеральний план - основний інструмент контролю реалізації затвердженого проекту в рамках діючих стандартів і правил.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок