Визначення щільності ґрунту

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Проектувальникам для проведення розрахунків стійкості схилів, усадки рослин, укосів, а також ступеня тиску на фундамент необхідно правильно визначити на майданчику, яка призначається для здійснення будівельних робіт, щільність грунту. Нижче будуть розглянуті методи, що дозволяють визначити його щільність.

Методи, що дозволяють провести розрахунки щільності ґрунту для проведення подальших будівельних робіт

Метод парафінування

Призначений для проведення правильного розрахунку щільності зв'язковий грунту. Куля потрібно вирізати з моноліту грунту. При цьому його обсяг не повинен бути менше 50 см ³. Потім обв'яжіть його ниткою, зробіть на ній невелику петлю, і закріпіть до ваг для подальшого зважування щільності. Проведіть нагрів парафіну до шістдесяти градусів і занурте на пару секунд в нього зразок грунту. Кулька повинен бути весь перебувати в парафіні, інакше зроблені розрахунки будуть не вірні. Після охолодження переступите до контрольного зважування щільності.

Метод, який призначається для вимірювання зразків, які мають правильну геометрію

Часто використовується для мерзлого або скельного грунту. Щоб зробити зважування, випиляти з моноліту кубічної, прямокутної або циліндричної форми. Уважно зробіть зважування і зробіть виміри, а потім обчисліть обсяг щільності.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші завдання в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Метод лунки

Для виміру щільності беруться мерзлі породи грунту. Виконайте акуратну лунку, а потім зважте грунт. Застелите її дно плівкою, наповніть водою або засипте сухим піском. Проведіть вимірювання.

Пікнометричним метод

Для проби потрібен зразок масою не більше 150 грам. Для проведення вимірювань щільності, що дозволяють далі проводити будівельні роботи, використовується сухий грунт. Акуратно розсійте грунт, а потім візьміть частину грунтового порошку і ретельно просушіть.

Заповніть пікнометр на одну третину водою, а потім зробіть зважування. Насипте грунт в ємність, зважте прилад заново, а потім збовтайте і поставте кипіти на спеціальну піщану баню.

Далі прилад слід охолодити, витерти корпус і зробити зважування пікнометра. Потім вилийте воду і вміст, витримаєте на водяній бані і проведіть чергове зважування щільності.

Вартість вишукувань

Послуга

ЦІНА, ГРН

  • Інженерно-геодезичні вишукування для будівництва

    від 4 500 грн./1га

  • Інженерно-геодезичні вишукування

    від 3 000 грн./1га

Важливо! Вартість виконання повного комплексу послуг буде значно нижчою ніж ціна виконання робіт окремо.

Метод, що пропонує використання ріжучого кільця

Його застосовують практично для будь-якого типу грунту. Винятком лише є пливуни і сипучий грунт. Місце, де планується брати пробу для вимірювання щільності, потрібно ретельно очистити, а потім прикласти металеве ріжуче кільце, платно вдавивши його в землю.

Наступним етапом є вирізка кільця з грунтом. Надлишки необхідно ретельно зачистити над торцями, а потім форму закрити пластинами.

Відзначимо, що спочатку вологу масу грунту необхідно зважити разом з формою, а також пластинами. Потім рекомендується ретельно просушити отриманий зразок у спеціальному сушильній шафі і після цього приступити до визначення маси вже повністю сухого ґрунту. Після проведення обчислень щільності можна приступати до будівельних робіт.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок