Геологія і геодезія Вінниці та Вінницької області

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст
Геологія і геодезія Вінниці та Вінницької області

Вінниця та Вінницька область займають в структурі Українського щита західну околицю Дністровсько-Бузького мегаблоку в місці з'єднання тектонічних зон: Подільської і Средньобузької.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші задачі в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Будова антропогенових накопичень Вінниці

Будова четвертинної товщі регіону визначається геодезією як триярусна. Нижній ярус складений ранньо кембрійськими і докембрійськими метаморфічними породами, які формувалися протягом кількох тектонічних циклів при різних термодинамічних умовах.

За винятком ділянок в долинах річок нижній шар практично повсюдно перекритий опадами покривного ярусу. Потужність покривного комплексу з широко розвиненою площинною корою вивітрювання коливається від 10 до 20 м. Генетичні типи порід варіюються від континентальних глин і пісків до морських вапняків, які домінують на південному заході території.

Досить потужний чохол в 20-30 м формують відкладення антропогену, представлені субаквальними і лесовими фаціальними різновидами. «Схема районування четвертинних відкладень», складена на основі інженерно-геологічних і геодезичних вишукувань, відносить район до лесової області за льодовикової зони.

Геодезичне вивчення четвертинних опадів без повного розрізу відзначає наявність стратиграфічних відділів голоцену. Серед особливостей будови антропогенових накопичень Вінниці і області виділяють:

  • переважне поширення субаквальних піщаних, супіщаних і глинистих ґрунтів;
  • збільшення потужності шарів на схилах в низинах річок;
  • часта відсутність окремих лесових кліматолітов і залягання копалин ґрунтів один на одному з утворенням пачок потужністю до 7-10 м на вододілах.

В районі інженерно-геологічних і геодезичних досліджень покрив антропогену характеризується нерівномірним поширенням і змінною потужністю, яка на півночі регіону коливається від 0,2 до 32 м, а на півдні - від 6 до 8 м.

Різноманітність відкладів голоцену

Різноманітність відкладів голоцену

На території Вінниці поширені сучасні або голоценові накопичення, які належать до елювіальних, алювіальних, алювіально-делювіальних, озерно-болотних, болотних та техногенних генетичних типів. Найрозвиненіші елювіальні відклади повсюдно перекривають давніші світи, виключаючи річкові русла, ставки, відшарування інших порід і місця техногенних змін земної поверхні.

Складні процеси грунтоутворення зумовили різноманітність молодих відкладів, які зрідка наслідують особливостям материнських порід: дерново-підзолистого, сірого лесового, чорноземного типу. У заплавах річок і днищах балок розвиваються лучно-чорноземні грунти, а в торфовищах - болотні і торфяно-болотні грунти. Потужність сучасних елювіальних утворень коливається від 0,5 до 2,5 м.

Інженерно-геологічні та геодезичні завдання Вінниці

Геологічна карта регіону відображає повсюдне поширення четвертинних глин, лесів, лесовидних суглинків, алювіальних річкових терас. На північному сході зустрічається піщано-гравійний матеріал, що принесений льодовиком. Широкому розвитку карстів і заболочування перешкоджають водотривкі властивості ґрунтів, слабка фільтрація води і важкі маси суглинків, супісків.

З урахуванням складності геологічних процесів рекомендується геодезичні роботи під будівництво поєднувати зі свердловинним бурінням для детального вивчення грунтів і підземних вод.

1. Близьке до поверхні землі залягання грунтових вод і потужність геологічного шару ускладнюють зведення споруд на лесових основах. З урахуванням особливостей місцевих геологічних процесів і вимог ДБН В.2.1-10-2009 рекомендується проводити дослідження і геодезичні роботи з бурінням мінімум 1 свердловини на всю глибину залягання поверхневих відкладень. Залежно від параметрів ґрунту і результатів діагностики будівельної ділянки глибина буріння може варіюватися від 4 до 15 метрів.

2. Проведення будівельних і ландшафтно-дизайнерських робіт на схилах вимагає виконання інженерно-геологічних вишукувань по всьому профілю накопичень антропогену для запобігання розвитку зсувних процесів. У Вінниці глибина залягання дочетвертинних відкладів може досягати 30 м.

3. Надійне закладання багаторічних садів і інші агрономічні роботи вимагають проведення гідрогеології та геодезії з проколами на різні глибини. Випробування, потрібні для визначення фізико-механічних характеристик ґрунтів, підземних вод і мінімізації загрози підтоплень або деформацій поверхні, викликаних осіданням ґрунтових шарів в зонах лесових рівнин.

Широта застосування інженерно-геологічних досліджень і геодезичних робіт у всіх видах будівництва обумовлена незаперечними перевагами свердловинного буріння під фундамент:

  • основа пальових опор встановлюється на твердий шар ґрунту нижче рівня промерзання грунту, що забезпечує стійкість і міцність споруди;
  • бурові технології економлять час і прискорюють завершення будівельного проекту.

Геодезія з вивченням ґрунтових масивів і підземних вод надають замовнику можливість заощадити бюджет за рахунок прискореного виконання підготовчих заходів і скорочення загального обсягу робіт.

Де замовити геодезичні дослідження

Компанія «ГеоПлан» швидко і за демократичною ціною виконає інженерно-геологічні та геодезичні дослідження для оцінки умов будмайданчика в Вінниці, Гайсині, Жмеринці або Хмільнику. Наявність штатних інженерів і буровиків, які використовують прогресивну апаратуру і методи досліджень, забезпечує грамотне проведення геодезії з метою:

  • геодезичного вивчення рельєфу і підземних вод;
  • оцінки доцільності зведення об'єкта;
  • вибору правильного місця для розміщення споруди;
  • прив'язки об'єкта до існуючих будівель і інженерних мереж.

На основі результатів гідрогеології та геодезії експерти оцінюють і прогнозують поведінку об'єкта в часі з урахуванням можливої зміни параметрів підземних вод і рельєфу ділянки. Прогноз фахівців надзвичайно важливий для територій зі складними геодезичними та гідрологічними умовами. Замовляйте геодезичні вишукування і плануйте будівельний бюджет разом з професіоналами компанії Geoplan.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок