Геологія і геодезія Рівне та Рівненської області

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст
Геологія і геодезія Рівне та Рівненської області

Рівне і область розміщуються на північному заході України. Уздовж південного кордону регіону тягнеться північний край Волинського плато, який р. Горинь розділяє на Гощанську та Рівненську височини. Поверхня плато з абсолютними висотами 220-240 м розчленована глибокою яружно-балочною мережею. Довжина розгалужених балок варіюється від 50 м до 100 м, ярів - до 1000 м. Територія досліджень з геологією і геодезією знаходиться в межах середньої течії найголовніших річок регіону - Горинь і Случ.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладіші задачі в Києві та по всій Україні

отримати консульттацію

Геологія і геодезія Рівне та Рівненській області

Еолово-делювіальні відклади, переважно складені лесовидними пористими суглинками з призматичним стовпом, поширені на всій площі листа. Наноси вкривають частини вододілів, схили плато і захоплюють III та II надзаплавні тераси в низині р. Горинь.

Будова лесового масиву змінюється в південному напрямку. Поширений на півночі ліс залягає у вигляді зандрової рівнини, у краї якої першим відкладається грубий піщаний матеріал. Легкі пилуваті частинки неслися вітрами на південь, де відкладалися у вигляді лесу. Тому на півночі відсутній пісок в основі лесової товщі.

Лесові породи в межиріччі Збитнянка-Вілія були практично знищені наступними ерозійними процесами. Після руйнування збереглися залишки або малопотужний покрив, крізь який просвічують сарматські піски. На схилах балок і річкових низин зустрічаються лесовидні суглинки делювію з уламками нижчих корінних порід. Потужність лесів, яка в середньому коливається від 3 до 5 м, досягає місцями 7-8 м.

Опади алювію II надзаплавної тераси зустрічаються нижче міста Острога з обох берегів та правобережжю р. Горинь між селами Палац і Клембівка. Тераса представлена ​​6-метровою товщею кварцового средньозернистого піску світло-сірого кольору. Перекривають піски еолово-делювіальні суглинки потужністю до 3 м. Відклади аллювия I надзаплавної тераси являють собою невеликі залишки, розвинені в річкових низинах Вілії, Кутянка, Збитнянки і Устя. Відклади складені піском кварцовим сірого кольору з тонкими мулистими прошарками і лінзами. На пісках залягають суглинки сірувато-жовтого кольору з півметровим прошарком бурових глин.

Небезпечні явища геології в Рівному

Небезпечні явища геології в Рівному

Дослідженнями з геодезією і геологією зафіксовані складні умови, створені природою на території Рівного, Вараш, Дубно та інших обласних центрів. Крім широко поширених в регіоні лесів і лесоподібних суглинків, велика частина території Західно-Українського Полісся охоплена болотами. Накопичення і рельєфні форми, залишені льодовиками, створили сприятливі умови для утворення трясовини. Велика кількість боліт в місцях поширення льодовикових відкладів пояснюється складом морен, які складениі глинистими матеріалами і суглинками.

У східній частині міста Рівне в районі Костопільської денудаційної рівнини спостерігаються прояви карстових процесів у формі воронок глибиною до двох метрів в крейдових відкладах вздовж узбережжя р. Случ. Формування карстів в міських межах провокує виникнення великої депресійної воронки поруч з водозабором та інші форми проявів біля атомної станції в місцях поширення крейдових порід. Дослідженнями вже фіксувалися поодинокі карсти в Рівному.

Решта поверхні регіону розчленована яружно-балочною мережею з розгалуженими балками довжиною до 100 м і ярами протяжністю до 1 км.

Як попередити небезпечні явища геології в Рівному

Складні природні умови регіону вимагають проведення геодезичних і геологічних вишукувань з свердловинним бурінням для точного визначення показників, здатних впливати на готову будівлю.

1. Замовити вишукування, щоб полегшити будівництво на лесових основах, можна в компанії «ГеоПлан». З огляду на місцеву геологію і вимоги ДБН В.2.1-10-2009 інженери рекомендують буріння мінімум 1 свердловини на всю глибину залягання поверхневих опадів. Для Рівне, Острога, Дубровиці та інших обласних центрів глибини коливаються від 30 до 70 м. Кількість свердловин залежить від площі локації, що забудовується, але не менше 4 по периметру.

2. Глибина залягання грунтових вод, фізико-механічні властивості, схильність до просідання та карстоутворення грунтових горизонтів - фактори впливу на стійкість схилів і порід денудаційних рівнин. Виконання геологічних свердловин, глибина і кількість яких залежать від умов ділянки, потрібно для визначення параметрів факторів впливу.

3. Надійне закладання багаторічних садів, проведення ландшафтно-дизайнерських та агрономічних робіт на ділянках з загрозою підтоплення або деформації поверхні внаслідок просідання грунту можливе тільки за певних фізико-механічних характеристик накопичень. Тому в ході геологічних і геодезичних вишукувань бурять різноглибинні свердловини для визначення ґрунтових параметрів.

Отримані дослідженнями точні дані геології і геодезії Рівне використовуються на всіх етапах будівництва від передпроектних до ландшафтних робіт.

Де замовити геодезію і геологію в Рівному

На готову споруду впливають численні фактори, тому виділяють більше 10 різновидів геодезичних і гідрогеологічних досліджень під будівництво. У компанії GeoPlan можна замовити комплексні дослідження , які зекономлять часові та грошові ресурси. Всі геодезичні, гідрогеологічні та випробувальні роботи виконуються досвідченими інженерами і буровиками з дотриманням стандартів і нормативів.

В ході геодезії і гідрології заболочених ділянок Рівне та області отримують дані, від точності яких залежить міцність споруджуваного споруди.

1. Межі, особливості товщі і донного рельєфу болотної зони.

2. Параметри і якісні властивості ґрунтових шарів і грунтових вод.

3. Вплив ґрунтових шарів на характеристики міцності конструкції, що будується.

4. Вміст і природа торф'яних пластів.

Вишукування з геодезією і свердловинним бурінням передбачають проведення аерозйомки, випробування ґрунтів і ґрунтових вод, визначення ступеня стискання, опору та швидкості ущільнення болотистих грунтів. Підсумкова звітність досліджень з геодезією і гідрологією в Рівному містить:

  • детальний план досліджуваної заболоченій локації;
  • показники геодезії і гідрології, отримані в ході випробувань;
  • дані рослинно-кореневого покриву, водотоку та інші особливості болотного мікросередовища.

Досить замовити геодезичні та гідрогеологічні вишукування в компанії «ГеоПлан», щоб визначити придатність заболоченої ділянки для будівництва в Рівному або області.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок