Геологія і геодезія Луганська і Луганської області

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст
Геологія та геодезія Луганська та Луганської області

На північному-сході України розташовується Луганська область, рівнинний рельєф якої утворений водно-льодовиковими потоками. Витягнуті височини, що чергуються з пологосклоннимі долинами, характеризуються середніми висотами від 150 до 200 м. На північну і південну частини Луганщину розділяє низина річки Сіверський Донець, висоти якої не перевищують 40 м.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші задачі в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Рельєфні особливості регіону

 На геодезичній мапі перша частина займає Старобільську рівнину, в північні межі якої вторгаються відгалуження гірських ланцюгів Середньоруської височини з висотними коливаннями від 200 до 240 м. Друга частина регіону займає гористу місцевість Донецького кряжа, розташованого на півдні Східно-Європейської рівнини. Максимальні висотні відмітки понад 340 м концентруються в Нагольному кряжі – східного краю Донецького кряжа.

 Рівнинний рельєф Лисичанська, Попасної, Слов'яносербська порізаний яружними і балковими мережами з коливаннями висот в межах 80-200 м. Осадові породи кам'яновугільної системи являють собою перешарування теригенних пісковиків, піщано-глинистих сланців, вапняки і вугілля.

 У північно-західній частині району на кам'яновугільних відкладах незгідно залягають 20-30 метрові товщі кольорових глин і дрібнозернистих тріасових пісковиків. Вище практично повсюдно розподілені верхньокрейдові накопичення з карбонатних порід і сіро-зелених глин потужністю від декількох десятків до декількох сотень метрів. Для північної частини району характерні середньозернисті піски і глини палеогену потужністю до 20 м.

Четвертинні відклади Луганську

 Четвертичная система регіону складена супесями, глинами і алювіальними породами низовин річок, потужністю до 12 метрів. Накопичення антропогену покривають безперервним «килимом» давніші породи на різних гіпсометричних відмітках і не спостерігаються лише на крутих схилах. 

 Опади антропогену складаються з уламкових, хемогенних і органогенних порід нижнього, середнього, верхнього і сучасного ярусів. У число найпоширеніших генетичних типів входять еолові накопичення, грунти елювію, делювію та алювію. До рідкісних генетичних типів належать лімнічні, гравітаційні і болотні опади.

Геологія та геодезія Луганська та Луганської області 2

Місцеві лесовидні породи представлені в основному важкими бурими суглинками потужністю 3-5 м по головному вододілу. По схилах другорядних вододілів 10-12 метрові товщі суглинків залягають на дочетвертинних грунтах.

Алювій терас виражений 10-12 метровими піщаними товщами з прошарками в основі суглинків і галечників потужністю до 1,5 м. Розвинені по схилах балок суглинки мають потужність від 1,5 до 6 м.

Геологічні проблеми Луганська

 Підтоплення, зсуви і карсти входять в число небезпечних геологічних і геодезичних процесів розвинених на поверхні регіону.

1. Підтоплення погіршують санітарні умови проживання населення, збільшують захворювання дихальних шляхів, забруднюють питну воду, активують розвиток небезпечних явищ геології, пошкоджують інженерно мережі, житлові і промислові споруди. На геодезичній карті регіону зафіксовано 120 кв. км підтоплених територій.

2. Північно-західна частина області, розташована на лівобережжі р. Сіверський Донець - місце зосередження зсувів. Максимальна концентрація зсувних ділянок спостерігається на територіях районів:

  • Сватовського – 0,834 кв. км;
  • Марковського – 0,165 кв. км;
  • Троїцького – 1,47 кв. км.

 Зсувні зрушення виникають внаслідок ерозійних явищ і грають провідну роль в рельєфоутворенні території.

3. Карсти розвинені на лівому березі р. Сіверський Донець. На геодезичній карті області території, охоплені карстовими утвореннями, займають 20 000 кв. км.

Поради професійних геологів і геодезистів

Геологічні та геодезичні вишукування з аналізом грунтів спрямовані на оцінку ділянки, що забудовується і розробку превентивних заходів. З урахуванням геології регіону інженери компанії « ГеоПлан» рекомендують буріння геологічних свердловин для точного аналізу осадових порід.

  • Неглибоке залягання грунтових вод і потужність геологічного шару ускладнюють зведення будівель на лесових основах. Тому з урахуванням місцевої геології і вимог ДБН В.2.1-10-2009 для інженерних вишукувань рекомендується буріння хоча б 1 свердловини на всю глибину залягання шару поверхневих відкладів. Залежно від результатів діагностики обраної будівельної дільниці та аналізу ґрунтових шарів глибина буріння може варіюватися від 4 до 30 м.
  • При виконанні на схилах будівельних або ландшафтно-дизайнерських робіт не слід нехтувати геологічними і геодезичними вишукуваннями. Дослідження по всьому профілю лесових і дисперсних відкладень сприяють розробці дієвих заходів щодо попередження розвитку зсувів і осідань.
  • Підвищений ризик підтоплення та деформації поверхні в областях поширення лесових і інших дисперсних порід вимагає аналізу фізико-механічних властивостей відкладів. Тому при закладці багаторічних садів, проведенні ландшафтно-дизайнерських і агрономічних робіт для випробування грунтів і підземних вод буряться свердловини на різні глибини.

Де замовити інженерні вишукування

 Замовити за справедливою ціною геологію з вивченням грунтів і оцінкою придатності локації для будівельних або аграрних робіт в Луганську можна в компанії GeoPlan. Щоденне дослідження земних надр принесло нам знання про особливості геології і будову ґрунтових шарів у всіх областях України.

 Розвинуте карстоутворення на території Луганська та області вимагає правильної оцінки. Тому в ході геологічних і геодезичних вишукувань під будівництво ми:

  • визначаємо механізми і розраховуємо інтенсивність утворення провалів;
  • перевіряємо наявність або відсутність прихованих карстових воронок і порожнин в основах споруд, що проектуються;
  • розраховуємо ризики ураження об'єктів карстовими провалами.

Ціна пошуків формується з урахуванням обсягів і складності майбутніх робіт. Замовити послугу і швидко отримати оцінку ймовірності підтоплень, зсувів або карстів за адекватною ціною можна в компанії «ГеоПлан».

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок