Геодезичний репер – що це таке?

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Геодезический репер – что это такое?

Репер - це слово французького походження, яким в геодезії називають спеціальний знак, позначку або маркер. Репером закріплюють точку з абсолютною висотою, визначеної за допомогою нівелювання по відношенню до початкової рівневої поверхні. Точність установки геодезичних відміток впливає на правильність розбивки будівельних елементів і результат судової експертизи, пов'язаної з неоднозначністю меж земельних наділів або інженерних споруд.

Тому винос реперів в натуру довіряють тільки професіоналам, в число яких входить компанія «ГеоПлан». Досвід, накопичений в геодезії і виконанні розбивочних робіт, приносить нашим замовникам незаперечні переваги:

 • абсолютну точність установки і закріплення відміток;
 • застосування прогресивного геодезичного обладнання і приладів;
 • дотримання діючих стандартів і вимог;
 • гнучкість цінового діапазону;
 • зниження загальної вартості робіт за рахунок комплексного виконання послуг.

Заходите на наш сайт, консультируйтесь с инженерами-геодезистами и пользуйтесь продуманными решениями по предпроектной подготовке строительства.

Заходьте на наш сайт, консультуйтеся з інженерами-геодезистами і користуйтеся продуманими рішеннями по передпроектній підготовці будівництва.

отримати консультацію

Репер - що це таке?

Серед розмаїття мереж, які пронизують сучасні мегаполіси, однією з найбільш маловідомих залишається державна нівелірна мережу (ДПС). Висотна основа країни складається із сукупності геодезичних реперів, використовуваних для вимірювання висоти моря щодо нуля за Балтійською системою. Пункти ГГС, які називають «геодезичними вишками», відрізняються від висотних реперів чітко вираженим центром і граничною точністю координат.

Репер в геодезії використовується як опорний пункт по встановленню висот проміжних точок в рамках проведення досліджень, топографічних зйомок або наукового вивчення рівневих коливань морів. Нівелірні маркери закріплюють в землі або стінах інженерних споруд і виділяють по функціональності три основних види.

1. Вікові репери забезпечують тривале збереження висотних відміток і використовуються в основному науковим співтовариством. Вони розподіляються по всій країні в місцях, передбачених спеціальної схемою. Існують грунтові та скельні вікові знаки, збереження яких залежить від місця розташування, зовнішнього оформлення, добротності установки і матеріалів виготовлення. Тип і конструкція маркера визначаються глибиною залягання скельних порід. Якщо глибинна величина не перевищує 120 см, закладають бронзовий або нержавіючої репер типу 173к. У міру збільшення глибинних показників змінюється тип, ускладнюється конструкція і підвищується якісний рівень матеріалів які використовуються у виготовленні маркерів.

2. Застосування фундаментальних реперів, які поділяються на грунтові і скельні, обмежується лініями нівелювання I і II класу. У зонах із сезонним і багаторічним грунтовим промерзанням уздовж автотрас, залізниць і річкових берегів закладають маркери типу 161 оп. знак. Конструкційно - це ЗБВ пілон з «якорем» з бетонної плити, який відливають прямо в котловані. Металевий каркас, встановлений всередині труби, наповнюють бетоном і закладають в верхні частини плити і пілона геодезичні марки з маловуглецевих сталей.

3. Рядові репери служать опорою для нівелірних ліній всіх класів. Геодезичні знаки закладаються через кожні 5 км зі збільшенням відстані до 7 км в важкодоступних районах і скороченням до 3 км в сейсмічно активних зонах. Існує три різновиди рядових реперів. Грунтові і скельні маркери конструкційно і по збірці повторюють центри ГГС. Стінні знаки закріплюються на висоті до 0,3 м в опорах фундаментах і несучих елементах мостових та інших інженерних споруд.

На кожен нівелірний маркер наноситься унікальний заводський номер, який разом з іншими параметрами пунктів ДПС вказується в спеціальному каталозі, що зберігається в Держгеокадастрі України.

Вартість геодезичних досліджень

Послуга

ЦІНА, ГРН

 • Геодезична мережа. Реперна мережа. Реперна система

  від 250 грн./репер

 • Геодезична основа

  від 2 500 грн/1га

Важливо! Вартість виконання усього комплексу послуг буде набагато нижча, ніж ціна виконання робіт окремо.

Репер в будівництві

Геодезією починається і завершується будівництво. На об'єкті реперні точки встановлюють систему координат і складають висотну мережу, яка сприяє:

 • виявлення деформацій автодоріг, мостів, гідроелектростанцій, тунелів і споруд на водонасичених грунтах;
 • проведення нівелювання будівель на предмет можливих відхилень від вертикалі і техногенних процесів.

Сукупність реперів геодезичної мережі забезпечує вирішення численних практичних завдань від межування земель до розбивочних і знімальних робіт в процесі будівництва і експлуатації об'єкта. Технологічний прогрес і застосування супутникових систем навігації зменшують потребу в установці знаків нівелювання. Проте, репер геодезичний залишається орієнтиром порядку на залізниці і розпізнавальним знаком для аерокосмічного моніторингу.

Закладка геодезичних маркерів відповідальний і трудомісткий процес, який компанія «ГеоПлан» виконує окремо або в комплексі з дослідженнями будь-якої складності. Ми гарантуємо максимальну точність робіт і виїжджаємо в найвіддаленіші райони Києва і області без додаткової плати.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок