Пошук грунтових вод на ділянці

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Сьогодні ми поговоримо про те, які способи дозволять відшукати грунтові води на ділянці. Деякі варіанти допоможуть впоратися власними силами, а в інших випадках краще вдатися до послуг фахівців.

Грунтові води

Перед початком пошуків, спочатку варто дізнатися якомога більше інформації про грунтові води. Як відомо, підземні води розташовуються усередині водоносного шару. Волога знаходиться між шарами ґрунту, який складається з глини або каменів, що веде до утворення водойм. Вони бувають абсолютно різних розмірів: від пари до сотні кубічних кілометрів. Глибинні водоносні шари з чистою водою розташовані на глибині від восьми метрів

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші завдання в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Починаємо пошук грунтових вод

Поспостерігайте за рослинами

Проведіть спостереження за деревами і рослинами на ділянці. Наприклад, якщо ви помітили у берези тонкий викривлений стовбур, то це означає, що вона росте під водотоком. Також виявлені зарості мокриці явно свідчать про те, що вода розташована близько до поверхні.

Глиняний посуд

Цим способом користувалися ще наші бабусі і дідусі. Горщик з глини ретельно просушували на сонці, після цього перевертали і ставили під передбачуваним місцем знаходження води. Якщо всередині посуду починав утворюватися конденсат, значить місце було виявлено вірно.

На сьогоднішній день даний спосіб злягла модернізований. Візьміть пару кілограм силикагеля, а потім засипте його в глиняний посуд. Ретельно зважте, а потім закопайте в землю на 50-60 см. Після того, як силікагель полежить в землі добу, викопайте його і ще раз зважте. Чим більше вологи вбралося в силікагель, тим ближче знаходиться вода.

Вартість геологічних вишукувань

Послуга

ЦІНА, ГРН

  • Геологічні дослідження грунту

    від 4 500 грн.

  • Геологія для будівництва коттеджу, будинку

    від 6 000 грн.

Важливо! Вартість виконання повного комплексу послуг буде значно нижчою ніж ціна виконання робіт окремо.

Буріння свердловини

Найбільш ефективний метод. Однак тут самостійно не впоратися, тому рекомендуємо звернутися до фахівців. Компанія Геоплан пропонує швидко і за доступною ціною пробурити свердловину, забезпечивши ділянку водою.

Попередньо на ділянку приїде інженер, який визначить місце водозабору, перед цим уважно вивчивши ландшафт і карту водоносних горизонтів. Після цього буде складено кошторис робіт.

Фахівці підготують проект водозабірної споруди, а потім за допомогою бурової установки зроблять свердловину. На кінцеву ціну робіт впливає тип і глибина свердловини, а також технологія проведення робіт.

Перепад висот

Якщо недалеко від ділянки розташовується колодязь або водойму, то можна скористатися даними варіантом пошуку. Для цього вам знадобиться барометр, який допоможе виміряти тиск.

На кожні тринадцять метрів перепаду тиск буде падати на один міліметр. Цей спосіб дозволить, наа якій глибині відбувається залягання підземних вод.

Проведіть виміри тиску в тому місці, де імовірно знаходиться свердловина, а потім на березі водойми. Якщо барометр показав перепад на 0,5 мм, значить глибина залягання води становить не більше шести метрів.

Таким чином, ви можете відшукати свердловину на ділянці як самостійно, так і звернутися до фахівців. Однак все «домашні» методи не гарантують високу точність пошуків. Правильно визначити глибину залягання води можуть тільки фахівці. Інженери компанії Геоплан виконають роботу не швидко, якісно і за доступною ціною.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок