Геодезичне нівелювання

Сьогодні на зв`язку
Лелека Дмитро Ведучий спеціаліст

Геодезичне нівелювання в Києві та Київській області: коли застосовують геодезичні вимірювання

Нівелювання, завдання якого - встановити висоту потрібної точки, застосовується в процесі:

 • топографічної зйомки;
 • формування схем, карт, планів і профілів;
 • зведення архітектурних споруд;
 • геодезичного моніторингу за зрушеннями, креном і іншими деформаціями будівельних конструкцій.

Результати вимірювань, що відображають рельєф досліджуваної території на кресленнях і картах, важливі для будівництва, геодезії та інших наук, які вивчають Землю.

Звертайтесь в компанію «ГеоПлан», та наша злагоджена команда вирішить навіть найскладніші задачі в Києві та по всій Україні

отримати консультацію

Методи нівелювання

Для якісного зведення об'єкта потрібно застосування одного з численних способів вимірювань.

 • Геометричне нівелювання - найбільш точний метод вимірів, які виконуються за допомогою футшток (горизонтальних променів візування) і нівеліра. Простота і універсальність способу високо цінується в будівництві та операціях із землеустрою. Цей різновид вимірів застосовується при підведенні комунікаційних ліній, монтажі конструкцій з металу, зведенні та оновленні залізничного полотна. У землеустрій - при проведенні топографічної зйомки, створення графічних документів і перенесення будівельного проекту по висоті на місцевість.
 • Тригонометричні нівелювання використовують, щоб визначити різницю перевищень шляхом вимірів вертикального кута і відстані за допомогою теодоліта і тахеометра. Метод, з точністю вимірювань до 3 мм, активно застосовується в будівництві, топографічного знімання і створення картографічних матеріалів.
 • Барометричні нівелювання використовує барометр, щоб встановити величини атмосферного тиску на різних висотах і за різницею між ними визначити перевищення. Спосіб підходить для локацій з важким доступом, але не використовується в будівництві через низьку точності, що не перевищує 0,5 м.

Це основні методи геодезичних вимірювань, які можна розширити за рахунок більш дорогого гідростатичного, радіолокаційного та супутникового нівелювання.

Критерії вибору

Правильний метод нівелювання - запорука безпечної експлуатації інженерної споруди. Але стандарти і нормативи обмежуються величинами похибок без уточнення способів геодезичних вимірювань, які виконуються в ході забудови. ГОСТ передбачає вибір нівелювання за двома критеріями:

 • відповідність вимогам точності для виконуваних робіт;
 • економічна доцільність і мінімальна трудомісткість.

Тому найбільшою популярністю в будівництві користується високоточне і універсальне геометричне нівелювання.

Вартість робіт з геодезичного нівелювання

Послуга

ЦІНА, ГРН

 • Нивелювання

  від 25/м.п.

 • Нивелювання підкранових колій

  від 20/м.п.

 • Зйомка плану шляхів залізничних станцій

  від 2000/1га

 • Послуги геодезиста зі складання масштабної схеми шляхів

  від 2500/1га

Важливо! Вартість виконання усього комплексу послуг буде набагато нижчою, ніж ціна виконання робіт окремо.

Де замовити професійні геодезичні вимірювання

Компанія «ГеоПлан» надає якісні геодезичні послуги за розумною вартістю. Вимірювання вертикальних і горизонтальних кутів виконують досвідчені фахівці за допомогою сертифікованих приладів: тахеометра, лазерних скануючих пристроїв і ультразвукових датчиків, які зчитують параметри і елементи місцевості з високим ступенем деталізації.

Чи була корисною стаття?

0 / 5. 0

Отримати консультацію з геологічних і геодезичних вишукувань, а також аерофотозйомки та буріння свердловин Ви можете у наших фахівців

+38 (093) 917-30-30|+38 (068) 917-30-30

Або замовте

зворотній дзвінок